در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

۴ مدل سرشانه برای کت مردانه

در حالی که اساس یقه کت آن بر برازندگی و تناسب است، سرشانه نیز اساس کت در زمینه استیل و مدل است. در کنار انتخاب پارچه مناسب، نوع دوخته شدن سرشانه در میزان رسمیت کت اهمیت زیادی دارد. در اینجا نکاتی کوتاه و مختصر برای ۴ نوع سرشانه شیک و زیبا طرح شده است تا به استیل و سبک زیبا در انتخاب کت مورد نظر خود دست پیدا کنید.4 مدل سرشانه برای کت مردانه

– سرشانه بدون ساختار

سرشانه بدون ساختار معمولا بدون لایی یا در نھایت با استفاده از لایی بسیار نازک دوخته می شود. به ھمین خاطر خط سرشانه به آرامی و با انعطاف به سمت خط آستین سرازیر می شود. این نوع سرشانه اسپرت ترین سرشانه است و برای کت ھای اسپرت انتخاب بسیار خوبی است. معمولا در کنار این سرشانه از پارچه لایی سبک برای جلوی سینه کت استفاده می شود.4 مدل سرشانه برای کت مردانه

– سرشانه با لایی سبک

یکی از رایج ترین کت ھا برای موقعیت ھای کاری کت با سرشانه لایی سبک است. این سرشانه به کت کمی ساختار می دھد، به پارچه اجازه می دھد فرم خود را داشته باشد و بالاپوشی ایجاد می کند که از سرشانه بدون ساختار، رسمی تر است. این کت علاوه بر این به خاطر داشتن ساختاری لطیف برای انواع شانه ھا مناسب است.

– سرشانه لایی خور پھن

در حدود سال ھای ۱۹۳۰ ، سرشانه ھا بزرگ و پھن دوخته می شدند که سمبل قدرت بود. آنھا با برش ھای پھن سعی داشتند بالاتنه آقایان را بزرگ تر و تنومندتر سازند. از این گذشته در آن زمان پارچه ھای کت شلواری نایاب و گرانقیمت بودند و به ھمین خاطر سرشانه ھای پھن نشانه ثروت و دارایی بود.

– سرشانه ایستاده

این نوع سرشانه معمولا لایی نازکی دارد، اما آستین در محل اتصال آستین و سر شانه کمی بالاتر می ایستد. این نوع آستین و سرشانه مدی اروپایی و مخصوصا ایتالیایی است. این سبک دوخت بسیاری از مزون های کت شلوار ناپل است. برخی اوقات این سبک سرشانه را با تعداد کم و ظریفی چین هم همراه می کنند. بدین ترتیب دست دوز بودن و میزان کار دستی که در آن به کار رفته است را به رخ می کشند. چرا که چین هرگز با ماشین و بدون دخالت دست دوخته نمی شود. پس این مدل سرشانه مخصوص کسانی است که به کت شلوارهای دست دوز علاقه دارند.

4 مدل سرشانه برای کت مردانه