در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

درباره لباس دامادی

درباره لباس دامادی چه میدانید؟ علی‌رغم این که عروسی یک مراسم سنتی و تداعی کننده یک مفهوم ثانوی مذهبی است و مراسم در فضایی از تکریم و احترام برگزار می‌شود، اما این وجه از مراسم نیز که نشان‌ دهنده تبدیل شدن نقش یک مرد به همسر است، مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین کت و شلوار رسمی داماد نشان دهنده پایبندی وی به اصولی خواهد بود که او را به یک سنت بزرگ‌تر از خودش پیوند می‌زند.
با توجه به مطلب بالا، اگر چه پوشیدن کت و شلوار برای مجلس مهمانی نیز بسیار مناسب است اما نسبت به کت و شلوار رسمی عروسی از درجه اهمیت کمتری برخوردار است. در نتیجه می‌توانید از کت و شلوار عادی نیز برای این مجالس استفاده کنید.

3 نکته مهم درباره لباس دامادی

پاپیون یا کراوات

اگر می‌خواهید رسمی باشید، باید از پاپیون استفاده کنید. پاپیون واقعا بهترین انتخاب خواهد بود.
برای کت و شلوار مجلس مهمانی، کراوات‌ مناسب‌تر است. اما زمانی که می‌خواهید کت و شلوار رسمی بپوشید، پاپیون انتخاب درست است.
مشکل استفاده از کراوات‌های بلند با کت و شلوار رسمی این است که کراوات‌های بلند ظاهر کت و شلوار رسمی را به کت و شلوار ساده مجلس مهمانی شبیه می‌کنند. آن‌ها همچنین از نظر عملکردی، بسیاری از اصول سنت رسمی را تضعیف می‌کنند؛ در صورتی که آن اصول می‌توانند بهترین ظاهر را برای شما به ارمغان آورند.
یکی از تاثیرات استفاده از پاپیون، تضاد بین فضای “V” شکل پیراهن سفید با کت و پاپیون مشکی است که در مقایسه با کراوات، این تضاد در حالت استفاده از پاپیون بیشتر نمایان می‌شود. هر چه این فضای “V” شکل عریض‌تر باشد، شانه‌ها را عریض‌تر نمایش می‌دهد و در مقابل، در صورت استفاده از کراوات و در نتیجه باریک‌تر شدن این فضا، تصوری از کمرِ باریک به وجود می‌آید.
پاپیون یکی از عناصر غیر قابل انکار در جلب توجه به سمت صورت است. کراوات بلند، فضای “V” شکل را با تقسیم کردن به بخش‌های کوچکتر، کاهش می‌دهد و مهم‌ترین تاثیر آن در مقایسه با پاپیون این است که توجه مستقیم را از چهره دور می‌کند.
در دهه ۹۰ میلادی، سبکی از لباس پوشیدن متداول بود که هم‌زمان با آن، استفاده از کراوات‌های بلند با کت و شلوار رسمی بسیار رایج و محبوب شد. اما این گرایش تغییر کرده است و پاپیون یک بار دیگر به کراوات ترجیح داده شده است و همیشه به عنوان گزینه‌ی رسمیِ پوشش گردن پذیرفته می‌شود.

اهمیت هماهنگی بین لباس عروس و داماد

هماهنگی بین لباس عروس و داماد از نظر رنگ و سایر جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین برای آقایانی که در جشن عروسی حضور دارند و ازدواج نکرده‌اند و در واقع نقش ساقدوش را ایفا می‌کنند نیز رعایت این مورد الزامی می‌باشد. همه ما می‌دانیم که مهمترین دلیل حضور ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد این است که ظاهری زیباتر ایجاد کنند. در نتیجه ایجاد هماهنگی بین رنگ‌ها و لوازم جانبی لباس‌ها هم برای عروس و داماد و هم برای ساقدوش‌ها حائز اهمیت می‌باشد زیرا توجه همزمان به موارد فوق است که باعث زیبایی هر چه بیشتر شده و نتیجه مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

پوشیدن لوازم جانبی تک‌رنگ، مخصوصاً سفید برای هماهنگ شدن با عروس، علاوه بر اینکه به داماد اجازه می‌دهد تا بهترین ظاهر را داشته باشد، وی را به حاشیه می‌راند تا همسرش در کانون توجه حاضران درخشش داشته باشد. این جایی است که مرد یک نقش بسیار مهم و جوانمردانه دارد. در یک مراسم عروسی رسمی، توجه و تاکید، همیشه باید روی عروس قرار داده شود.

در مهم‌ترین شب زندگی‌تان بدرخشید

کت و شلوار رسمی در واقع به سه روش متفاوت برش داده می‌شود و هر کدام از آن‌ها به نوعی متناسب هستند. این سه روش را برای شما شرح می‌دهیم.

برش کلاسیک

نتیجه این برش، کت و شلوار رسمی سنتی (تاکسیدو) است. برش آن کامل و معمولاً کمی گشاد است. این مدل به اندازه کافی برای هر نوع بدن، بزرگ و آزاد بوده و انتخابی بسیار کلاسیک و ماهرانه است.

برش مدرن

امروزه بیشتر مدل‌های کت و شلوار رسمی با برش مدرن دوخته می‌شوند. این برش باریک‌تر از برش کلاسیک است. این نوع برش نسبت به کت و شلوار رسمی سنتی (تاکسیدو)، در اطراف دنده‌ها تنگ‌تر است و حلقه آستین برای بهبود دامنه حرکت دست و راحتی، بالاتر می‌رود. برای اکثر آقایان، کت و شلوار رسمی با برش مدرن توازن خوبی ایجاد می‌کند.

برش اندامی

این مدل نسبت به کت و شلوار رسمی در برش مدرن هم تنگ‌تر است و در اطراف قفسه سینه جذب‌تر است. این برش همچنین بهترین گزینه برای افراد لاغر و کسانی است که اغلب مشکلاتی برای یافتن لباس کاملا متناسب با اندام خود دارند.

3 نکته مهم درباره لباس دامادی