در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

آنچه که برای انتخاب یک کت و شلوار مهم است توجه به الیاف تشکیل دهنده و کیفیت دوخت آن محصول است. در این مقاله سعی شده به صورت اجمالی و کوتاه هر آنچه را که می توان دانستنیهای کت و شلوار نامید، در متنی کوتاه و روان بیان کرد.

دانستنی های خرید کت و شلوار در یک نگاه

بهترین انتخاب برای الیاف کت و شلوار در مصارف روزمره الیاف پشمی هستند. الیاف پشمی در ازای ویژگیهای منحصر به فرد خود شرایط خاصی را برای نگهداری طلب می کنند.

به دلیل زنده بودن الیاف، باید در ازای استفاده حداکثر دوتا سه روزه از کت و شلوارهای پشمی حداقل زمانی معادل یک روز تمام جهت برگشت الیاف به حالت اولیه را در نظر گرفت و الز پوشیدن مداوم چنین لباس هایی خودداری کرد.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-5

صرف نظر از سلیقه ی فردی اشخاص، آستین پیراهن باید حدود یک تا یک ونیم سانت از زیر کت بیرون باشد. این کار نه تنها باعث جلوه ی بصری زیبایی خواهد شد بلکه در نگاه اول شخص را قد بلند تر و با دستانی کشیده نشان خواهد داد. البته در هنگام استفاده از دکمه سرآستین بیرون بودن دکمه ها از زیر آستین کت زیبا به نظر خواهند رسید.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-20

طول پاپیون باید در فاصله ی بین خطوط خارجی چشم فرد و خط بیرونی پهنای صورت انتخاب شود.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-56

به طور معمول یقه ی پیراهن حدود ۱٫۵ سانت باید از زیر یقه ی کت بیرون باشد.

خرید کت شلوار

قد شلوار معمولا  در دهه های گذشته دستخوش تغییرات زیادی در مبحث مد شده است ولی نکته ای که همیشه مد نظر بوده رابطه ی معکوس گشادی شلوار با قد آن است.

کت و شلوار

تعداد کمتر دکمه در جلوی کت رابطه ی مستقیم با رسمی بودن آن دارد. در مدل های تک دکمه بالا تنه بیشتر دیده می شود و پیراهن یا جلیقه خودنمایی بیشتری دارند.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-54

 

Drop8یکی از مواردی که در انتخاب کت و شلوار اهمیت زیادی دارد انتخاب دراپ مناسب کت با اندام شما هنگام خرید است.

دراپ کت در واقع میزان آزاد بودن آن است و به اختلاف سایز دور سینه و دور کمر به اینچ اتلاق می شود. به عنوان مثال در دراپ ۶ اختلاف دور سینه و کمر ۶ اینچ است.

رایج ترین دراپ ها را می توان ۴ و ۶ و ۸ نامید.

دراپ ۶ را می توان دراپ استاندارد محسوب کرد.

دراپ ۴ برای افرادی با قدی کوتاهتر و دارای شکم مناسب تر است.

دراپ ۸ را با توجه به اختلاف سر شانه و دور کمر می توان دراپ ورزشکاری نامید.

 

در کت های اسپرت تابستانی برای راحتی بیشتر از الیاف ظریف لینن و کتان به صورت نیم آستر و بدون آستر یا از آستری ظریف و خنک استفاده می شود که باعث تنفس هرچه بهتر بدن می گردد.

88_6-700x700_0

در انتخاب کفش و کمربند باید هارمونی رنگ متناسبی را در نظر بگیرید به طور مثال پوشیدن کفش و کمر بند سفید با کت و شلوار قهوه ای از لحاظ بصری جلوه ی مناسبی نخواهد داشت. در نظر بگیرید که کفش و کمر بند همیشه باید همرنگ و هم جنس یکدیگر باشند.

match-light-grey-white-champagne-and-blueindigo-twill

افراد خوش پوش به همه ی جزئیات در ظاهر خود اهمیت می دهند. انتخاب جوراب یکی از جزئیاتی است که شاید آنچنان اهمیتی نداشته باشد ولی با انتخابی ناصحیح می تواند ظاهر یک نفر را زیر سئوال ببرد.

اولین نکته در مورد انتخاب رنگ جوراب این است که باید حتما با شلوار در یک تم رنگی باشد و یا تیره تر از آن. به طور مثال برای شلواری با رنگ آبی بهترین گزینه جورابی از همان رنگ یا سورمه ای خواهد بود و برای شلوار توسی بهترین گزینه جورابهای نوک مدادی ویا تیره تر است.البته در مواردی خاص و گاها غیر رسمی ست کردن جوراب با کراوات نیز جوابی مثبت می دهد ولی معمولا در مواردی رسمی بهترین گزینه استفاده از تم رنگ شلوار خواهد بود.

matchless-socks

بستن دکمه ی اول در کت های دو دکمه باعث پهن تر به نظر رسیدن شانه ها و باریک تر جلوه کردن کمر می شود.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-30

در کت های دو یا سه دکمه از بستن دکمه ی پایینی خودداری کنید زیرا مانع حرکت راحت شما و باعث تحت فشار قرار گرفتن کت خواهد شد. البته بستن دکمه های کت در کت های دو ردیف دکمه ی شش یا چهار یا هشت دکمه متفاوت است و باید به طور حتم بسته باشند.

SINGLE-vs-DOUBLE-BREASTED-SUIT-JACKETS-3-e

شال کمر به جای کمربند یا مکمل آن بسته شده و باعث پوشش هر چه بیشتر شکم می گردد.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-55

بستن شال کمر علاوه بر رسمی کردن تم پوشش شماکمک می کند که درتحرک, فرم پیراهن شما حفظ شده و از نامرتب شدن و به هم ریختگی آن جلوگیری می کند. می توان در صورت استفاده از شال کمر دکمه کت را باز نگه داشت.

پیش از نشستن حتما دکمه ی کت را باز کنید تا مانع از کشیدگی آن شود.

Daniel-Tissu-Katalog-Baski-11-10-2014-53


مطالب این مقاله به علت اصلی بودن و نگارش اولیه با استفاده از منابع معتبر می توانند به عنوان منبع و مرجع استفاده شوند.

انتشار قسمتی از متن یا تمامی مطالب این مقاله با ذکر منبع بدون اشکال است.

گردآوری و نگارش:

واحد آموزش و فن آوری دنیل تیسو

کت و شلوار و دانستنی های خرید آن