در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی

کت و شلوار مردانه مهم‌ترین قطعه پوشاک اصلی کمد لباس آقایان است. تفاوت بین کت‌های انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی در چه ویژگی‌هایی است؟ در این مقاله تلاش ما بر این است که تفاوت بین سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی را تا حدودی برای خوانندگان توضیح دهیم تا راحت تر انتخاب کنند.

نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی

کت و شلوار طرح آمریکایی معروف به مجمع پیچک

کت و شلوار آمریکایی شاخصه: (در نسخه اصلی) لباسی گشاد، راحت و باد کرده، جعبه گونه و مکعبی شکل
پوشیدن کت و شلوار آمریکایی در اوایل قرن نوزدهم رواج پیدا کرد. اولین طراح هان پیشرو این سبک، برادران بروکس (Brooks Brothers) و جی پرس (J.Press) بودند. اما شهرت اصلی این سبک به لطف استفاده اعضای «مجمع پیچک» یا (Ivy League)، از آن بود. این مجمع، متشکل از هشت دانشگاه براون (Brown)، کلمبیا (Columbia)، کرنل (Cornell)، دارتموث (Dartmouth)، هاروارد (Harvard)، پنسیلوانیا (Pennsylvania)، پرینستون (Princeton) و ییل (Yale) است.

ویژگی‌های سبک آمریکایی

کت و شلوار آمریکایی اصیل، از طراحی ساده بهره می‌برد. برشی کامل، جای آستین (زیر بغل) بلندتر، خطوط صاف، شانه‌های عادی بدون پد درنهایت منجر به ظاهری باد کرده و جعبه گونه می‌شد.

تنها چاک این سبک در قسمت میانی و پشت کت قرارگرفته. این نوع چاک به هنگام استفاده حالتی میانه را دارد. از سبک دو چاک کمی سخت‌تر و از بدون چاک راحت‌تر است.

سبک اصیل آمریکایی بدقواره‌ترین سبک کت و شلوارها بود. به‌مرور زمان و برای رقابت با سبک‌های دیگر، برش‌های بیشتری به این طرح داده شد تا تن خور بهتری پیدا کند. در ادامه پد شانه هم اضافه و درنهایت به محبوبیت آن افزوده شد.کت و شلوار مردانه آمریکایی برای مردان درشت‌اندام توصیه می‌شود.

کت و شلوار مردانه معروف به سبک سنتی انگلیسی

کت و شلوار انگلیسی شاخصه: تن خور خوب، کمر باریک
خانه کت و شلوار مردانه به سبک انگلیسی، خیابان ساویل رو (Savile Row) واقع در می‌فر (Mayfair) لندن است. شهرت این خیابان به حدی است که مردم دیگر کشورها برای خرید یک دست کت و شلوار ناب به انگلستان سفر می‌کنند.

ویژگی‌های سبک انگلیسی

جیسون استاتهام کت و شلوار انگلیسی نزدیک‌تر به بدن است و تن خور شاخصی دارد. جای آستین بالاتر قرار دارد و تأکید چشمگیری روی شانه‌های کت انجام گرفته.

این سبک از دو چاک بهره می‌برد و نشست و برخاست با آن راحت‌تر است.

در طرح انگلیسی یک یا دو ردیف دکمه، هر دو استفاده می‌شوند.

کت ساختار قوی‌تری دارد. به کمک پد شانه، شانه‌ها کمی بزرگ‌تر به نظر می‌آیند و قفسه سینه شمایل زیبایی دارد.

خط گلو (Gorge line) نیز در این سبک کمی پایین‌تر دوخته می‌شود.

خط گلو به خط دوختی گفته می‌شود که قسمت یقه کت را به قسمت برگردان یقه متصل می‌کند. دلیل نام‌گذاری آن، یکسره بودن یقه کت درگذشته و قرارگیری قسمت یقه کت در راستای گلوی فرد است.

شلوار سبک انگلیسی، دو یا سه چین دارد و برش به‌مراتب زیباتری از سبک آمریکایی دارند. شاخصه تن خور بودن این سبک در شلوار آن نیز رعایت شده. بنابراین به بهترین نحو به تن فرد می‌نشیند.

در مورد نوع پارچه، سبک انگلیسی از پارچه‌های سنگین‌تر و گرم‌تر استفاده می‌کند.کت و شلوار مردانه انگلیسی برای مردانی با بدن متوسط توصیه می‌شود.

کت و شلوار مردانه به سبک ایتالیایی

کت و شلوار ایتالیایی شاخصه: خوش سبک، مد روز
شهرهای معتبر مد ایتالیا نیز در کت و شلوار مردانه بی‌نصیب نماندند. طراحانی چون بریونی (Brioni) و جورجو آرمانی (Giorgio Armani) از پیشگامان توسعه سبک ایتالیایی هستند. در دسته‌بندی تخصصی‌تر این سبک را به سه سبک میلانی، رمی و ناپلی تقسیم می‌کنند.

ویژگی‌های سبک ایتالیایی

کت و شلوار ایتالیایی مشکی خوش سبک و بسیار جذاب. طرح جذب سبک ایتالیایی بسیار امروزی و زیباست. در نسخه اصیل این سبک، کت‌ها بدون چاک طراحی می‌شدند. اما جهت راحتی بیشتر به هنگام نشست و برخاست، امروزه از دو چاک در آن استفاده می‌شود. در مقایسه با سبک انگلیسی، تن خور بودن این کت‌های کوتاه را می‌توان جذب توصیف کرد.

شانه‌ها پد دارند و جایگاه دکمه‌ها و قسمت برگردان یقه بالاتر از سبک آمریکایی و انگلیسی قرار دارد.

کت‌ها بر حسب طرح عدد هفت و به‌صورت جذب و باریک طراحی می‌شوند.

شلوارها کمر باریک و جذب‌ترین حالت ممکن طراحی می‌شوند.

برخلاف سبک انگلیسی، در سبک ایتالیایی از پارچه‌های سبک و خنک‌تر استفاده می‌شود.

خط گلو نیز بالاتر از سبک انگلیسی و آمریکایی دوخته می‌شود.

از پدهای کمتری در طراحی کلی آن استفاده می‌شود.

چنین سبکی مناسب مردانی است که قدی بلند، اندامی باریک و شکمی صاف دارند.

برای  مشاهده و خرید کت و شلوار های انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

کت و شلوار مردانه : نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی