در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

کتان چیست؟

کتان

فرهنگ لغت دهخدا: کتان .[ ک َت ْ تا ن ْ] (ع اِ) نباتی است بقدر ذرعی ، ساق و برگش باریک و گلش لاجوردی است و پوست وی را همچون پنبه ریسند و جامه اش معتدل است در گرمی و سردی و خشکی و به اندام نچسبد و رافع حرارت و باعث تقلیل خوی است .

این گیاه با نام علمی: Linum Usitatissimium شناخته می شود که در واقع معنی آن برابر با “مفید ترین” است و در انگلیسی به آن Flax می گویند. گیاه کتان به عنوان یک گیاه زینتی و در باغات می روید. کشت این گیاه به صورت سالیانه است و حداکثر رشد آن در طول ۱۲۰ سانتیمتر می باشد. دارای برگهای سبز مات و ساقه ای متشکل از الیاف نرم و بلند است که در قسمت بالایی شاخه ها گلهایی در رنگهای قرمز،بنفش،سفید، لاجوردی و آبی می روید. در میان گیاهان گلدار، رده ی دولپه ای، راسته ی مالپیگی سانان و تیره ی کتانیان دسته بندی می شود.در هوایی نسبتا سرد و مرطوب با بارانهای نسبتا زیاد، بهتر به عمل می آید.

ز کتــــان و ابریشم و موی و قز
قصب کرد پر مایه دیبــا و خــــز

“فردوسی”

پارچه ی کتان

پارچه ‌ای است که از الیاف ساقه‌ی کتان ساخته می‌شود. خصوصیات بارزی که این پارچه نسبت به سایر پارچه ها دارد باعث شده آن را “پادشاه پارچه ها” بنامند.

پارچه ی کتان کش

همان پارچه‌ کتان است که با نخ کشی بافته می‌شود. نخ کشی عبارت است از ترتیب گذرانیدن نخ های تار از سوراخ های میلمیلک و رد دستگاه یا ماشین بافندگی تعداد کل میلمیلک های مورد نیاز برای عمل نخ کشی برابر با تعداد کل نخ های تار است.

خصوصیات کتان

روغن دانه کتان

بذر کتان یا تخم بزرک منبعی سرشار از مواد مغذی همچون فیبر، ویتامین B1، منگنز، اسید چرب آلفا لینولنیک و امگا ۳ می باشد همچنین منبعی برای چربیهای سالم و آنتی اکسیدانها است که در کاهش خطر ابتلا به دیابت، سرطان و بیماریهای قلبی نیز موثر است. آرایش ملکولی در آرایش ساختمان داخلی الیاف کتان به مراتب بیشتر از پنبه است و افزایش کریستالینیتی در ساختمان داخلی آن باعث شده است که خصوصیاتی متفاوت از پنبه داشته باشد. در صورتی که جوشانده و سفید شود دارای مقاومت بالایی در مقابل پوسیدگی خواهد شد. در شرایطی تعریف شده از حرارت توام با رطوبت و در صورت وجود آلودگیهای آنی سلولز منبع مناسبی جهت هجوم انواع کپک و قارچ است ولی با این وجود مقاومت کتان بسیار بالا خواهد بود به خصوص اگر پارچه ی آن خشک باشد.

مانند هر محصول دیگری خصوصیات داشته و ایجاد شده ی کتان معانی مصرفی آن را تعیین می کند، خصوصیاتی مانند: مقاوت در برابر رطوبت و حرارت، قدرت کشسانی، تاثیر پذیری در مقابل نور خورشید و غیره.

حالت کشسانی:

حالت کشسانی کتان از پنبه بیشتر است و دلیل آن وجود مناطق کریستالین زیاد در ساختمان لیف این گیاه است.

تاثیر رطوبت:

رطوبت بازیافته ی آن حدود ۱۲% است و قدرت لیف آن در حالت مرطوب ۲۰% بیشتر از حالت خشک آن است که به همین دلیل میتواند به خوبی عملیات مکانیکی مراحل ریسندگی را تحمل نماید.

تاثیر حرارت:

مقاومت این محصول در مقابل حرارت تا ۱۲۰ درجه ی سانتیگراد می رسد که پس از آن بدون تجزیه شدن شروع به زرد شدن می کند.

اثرات نور خورشید:

تابش زیاد نور خورشید به تدریج از قدرت آن می کاهد.

خواص شیمیایی:

سفیدگری کتان دشوارتر از پنبه است که با اجرای روشهای جدید سفی گری می توان آن را تا حد زیادی بدون آنکه در لیف تجزیه ی شیمیایی انجام شود سفید کرد.

تاثیرات اسیدها:

کتان در برابر محلول رقیق و سرد اسیدها مقاوم است ولی محلول اسیدهای رقیق و گرم یا غلیظ و سرد بر آن تاثیر می گذارند.

تاثیرات مواد قلیایی:

در برابر مواد قلیایی از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل می توان آن را بارها و بارها با مواد قلیایی شستشو داد.

حشرات:

کتان در برابر حشراتی مانند بید ایمن است.

حلالهای آلی:

حلالهای آلی معمولی که در خشک شویی به کار می روند تاثیرات مخربی روی آن ندارند.

الیاف کتان:

پارچه کتانطبیعتا کیفیت الیاف به زمین و شرایط جوی کشت بستگی دارد. الیاف کتان دارای مواد غیر سلولوزی بیشتری نسبت به پنبه هستند. سلولز، چربی و مواد رنگی جزو ناخالصیهای موجود در این الیاف هستند. طول این الیاف گاها تا ۹۰سانتیمتر هم میرسند ولی مناسب ترین آنها معمولا بین ۴۰ تا ۶۰ سانتیمتر هستند. رنگ آنها معمولا بستگی به عملیات رتینگ دارد و جالب است بدانید در اثر شبنم یا باران به رنگ خاکستری در می آیند. الیاف کتان معمولا دارای شفافیت و نرمی خاصی هستند که هرچه ناخالصیهای آنها نظیر چربی گرفته شود شفافیت بیشتری خواهند داشت.

ساختمان فیزیکی الیاف:

927014

کامبیوم: دیواره ی نازکی است که سلولهای کورتکس را از چوب جدا کرده است.

چوب: متشکل از سلولهای ضخیم و چوبی کوتاه است که از نظر مکانیکی به رشد گیاه کمک می کند.

پیت: به دیواره ی نازکی که قسمت مرکزی ساقه را احاطه کرده است اتلاق می شود و در مرکز آن سوراخی سرتاسری در طول ساقه وجود دارد که هوا در آن جریان پیدا می کند.

مقطع طولی الیاف کتان در زیر میکروسکوپ به صورت استوانه ی صاف یا مارپیچی دیده می شود ولی ظاهر روبان و چمن سان بودن که در پنبه دیده می شود را ندارد.اندازه ی قطر الیاف نیز در همه ی مقاطع یکسان نبوده و در برخی قسمتها به صورت متورم به نظر می آید. در مرکز الیاف کتان کانالی به نام لومن وجود دارد که در صورت بزرگنمایی مقطع مرکزی آن چندین برابر دیده می شود ولی در صورت عدم رشد کافی به صورت بیضی شکل هستند که سلول آن نازکتر است. کانالی که در مرکز لیف قرار دارد معمولا هنگامی که الیاف به طور کامل رشد نکرده اند بزرگتر است.

تخم کتان Flaxseed :

Chaidim Flax Seeds

دونوع اصلی بذر کتان یا تخم بزرک وجود دارد، بذر کتان طلایی و بذر کتان قهوه ای که مشخصات تغذیه ای مشابهی دارند. روغن تخم کتان علاوه بر داشتن Omega-3 دارای ویتامین E نیز می باشد و در صورت مصرف بیش از اندازه و نیاز ضرری نخواهد داشت.از خواص دیگر آن می توان اثر ضد تورمی آن را مثال زد به صورتی که میگرنهای دردناک را تسکین و در نهایت شفاداده و نیز عادات ماهیانه ی دردناک را از بین می برد. در برخی از تحقیقات علمی از اثر ضد سرطان این روغن نیز یاد شده است.

تخم کتان به دلیل داشتن موسیلاژ زیاد روان کننده یبسیار خوب و در رفع یبوست میتوان از آن استفاده کرد.

دم کرده ی تخم کتان علاجی ثابت شده برای بیماریهای مجاری ادرار، زخم معده، ورم روده،یبوست، ورم مثانه، سنگ کلیه، سرفه، دردهای پریودی و امراض قندی می باشد.

حمام کردن با آب جوشانده ی آن باعث رفع حساسیتهای پوستی می شود.

نظریه هایی در مورد درمان بیماریهای MS ، پارکینسون ، نقرس، پروستات، ناباروری در مردان و سرطان سینه با این هدیه ی طبیعت وجود دارد.

 

کاربردهای کتان:textil6

مهم ترین کاربرد کتان با استفاده از الیاف این گیاه و در صنعت نساجی است. در گذشته پارچه های کتانی برای عایق سازی، گزینه ی اول محسوب می شدند ولی امروزه مواردی چون پارچه های برزنتی و مواد مصنوعی جایگزین این محصول شده اند با این حال در پارچه های کار شده با چرم و صنعت پوشاک و نخ بخیه در علم پزشکی هنوز جایگاه خود را حفظ کرده است. علاوه بر اینها در ساخت مبلمان منزل نیز استفاده می گردد.

اضافات کتان در ساخت کاغذ اسکناس، سیگار و دفتر و کتاب مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت جذب بالای کتان باعث شده در صنایع حوله بافی و ساخت دستمالهای کاغذی استفاده شود.

استقامت پارچه های کتانی در زمان خیس بودن بیشتر می شود و در مقابل شستشوهای پیاپی از خود مقاومت نشان می دهد. مصریان باستان برای پوشش مومیایی از پارچه کتانی استفاده می کردند.

زیستگاه کتان

نقشه-جهان-اصلی-برای-سایت-

کتان اصالتا متعلق به سرزمینهای ساحل مدیترانه ی شرقی تا کشور هندوستان می باشد که به احتمال زیاد برای نخستین بار در منطقه هلال حاصلخیز (نام بخشی تاریخی از خاورمیانه و در برگیرنده یبخشهای خاوری دریای مدیترانه و مصر باستان است. این گیاه از روزگاران قدیم برای بشر گیاه شناخته شده ای بوده است به اندازه ای که حدود پنج قرن پیش از میلاد مسیح در مصر پرورش آن بسیار معمول بوده است. در کشور گرجستان آثاری از کتان های خشک شده متعلق به دوران ماقبل تاریخ مربوط به حدود سی هزار سال پیش از میلاد مسیح به دست آمده است.

این گیاه در هوای نسبتا سرد و مرطوب و بارانی بهترین رشد را دارد.تخمهای کتان معمولا در ماههای اردیبهشت و خرداد با زمان رشد سه ماهه کاشته می شود.

پرورش عمده ی آن در کشورهای کانادا، چین، روسیه، هند، انگلستان و آمریکا می باشد.

بهترین نوع الیاف کتان معمولا در بلژیک، شمال فرانسه و ایرلند می روید.

امروزه کتان در مقاطعی از اروپا و آسیا نیز کشت می شود.

تولیدکنندگان عمده ی کتان در دنیا

Untitled-1

بزرگترین تولید کنندگان کتان در دنیا کشورهای چین و فرانسه هستند.

 

01337369871

کانادا با خروجی سالانه بیش از ۶۰۰ هزارتن، بزرگترین تولید کننده ی تخم کتان در دنیا محسوب می شود.

 

ارزش غذایی بذر کتان در هر ۲۰ گرم (یا ۲ قاشق غذاخوری):HamMihan-201520519914674948901451849864.9481
انرژی – ۵۴.۷ کیلوکالری (مقدار روزانه = ۳%) کربوهیدرات – ۳.۰گرم ( مقدار روزانه = ۱%)
قند – ۰.۲گرم فیبر غذایی – ۲.۸گرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
چربی – ۴.۳گرم ( مقدار روزانه = ۷%) چربی اشباع- ۰.۴گرم ( مقدار روزانه = ۲%)
چربی اشباع نشده – ۰.۸گرم چربی غیر اشباع- ۲.۹گرم
پروتئین – ۱.۹گرم ( مقدار روزانه = ۴%) تیامین (ویتامین B1) – ۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۱%)
ریبوفلاوین ۰.۰میلیگرم نیاسین (ویتامین B3) – ۰.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%)
اسید پانتوتنیک (B5) – ۰.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱%) ویتامین B6 – ۰٫۰میلیگرم
فولات – ۸.۹میکروگرم ( مقدار روزانه = ۲%) ویتامین C – ۰٫۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۰%)
کلسیم – ۲۶.۱میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%) آهن – ۰.۶میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)
منیزیم – ۴۰.۲میلیگرم ( مقدار روزانه = ۱۰%) فسفر – ۶۵.۸میلیگرم ( مقدار روزانه = ۷%)
پتاسیم – ۸۳.۳میلیگرم ( مقدار روزانه = ۲%) زینک – ۰.۴میلیگرم ( مقدار روزانه = ۳%)

 


مطالب این مقاله به علت اصلی بودن و نگارش اولیه با استفاده از منابع معتبر می توانند به عنوان منبع و مرجع استفاده شوند.

انتشار قسمتی از متن یا تمامی مطالب این مقاله با ذکر منبع بدون اشکال است.

گردآوری و نگارش:

واحد آموزش و فن آوری دنیل تیسو

کتان و هرآنچه راجع آن است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.