در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

چه نکاتی باید درمورد پاپیون در نظر داشت

نکاتی که باید در  مورد پایپون در نظر داشت عبارتند از:جنس پاپیون از چه نوع پارچه ای باشد؟اندازه گردن چقدر است؟چه سبک پاپیونی را ترجیح می دهید؟

بنابراین داشتن اطلاعات کافی در این زمینه کمک خواهد کرد تا انتخابی مناسب صورت گیرد. امروزه پاپیون ها را در طرح، رنگ ، اندازه و اشکال مختلف تولید می کنند.

پاپیون مانند کراوات و دستمال گردن جزء گردن پوش های قدیمی و رایج در لباس های رسمی می باشد که در عین سادگی، نقشی کلیدی و مهم داشته و به نوعی تکمیل کننده ی لباس محسوب می شود. در سال های اخیر، پاپیون توانسته بار دیگر محبوبیت سابق خود را در میان مردان شیک پوش به دست آورد. بیش ترین کاربرد پاپیون مربوط به رویدادهای رسمی و مناسبت های خاص است.

به طور کلی از نظر فرم و اندازه، عرض پاپیون به چهار شکل متفاوت دیده می شود که شامل:

پاپیون پروانه ای

پاپیونی بزرگ است در اندازه ۶ تا ۷٫۵ سانتی مترکه با داشتن دو و یا چهار بال کوچک در دو طرف، بسیار شبیه یک پروانه به نظر می رسد. پاپیونی که بسیار محکم گره خورده و شکلی مانند پروانه دارد. این مدل پاپیون، شکل و فرمی زیبا دارد که اگر متناسب با اندازه های صورت و گردن افراد انتخاب شود،هماهنگی و هارمونی خوبی ایجاد می کند. پاپیون پروانه ای معمولاً برای افراد با اندازه ی گردن بزرگ تر و صورت یا چانه ی برجسته توصیه می شود. به نظر می رسد رایج ترین و محبوب ترین شکل پاپیون، شکل پروانه ای است. در اغلب موارد بازیگران و افراد مشهور بر روی فرش قرمز از این مدل پاپیون استفاده می کنند.

پاپیون پروانه ای
پاپیون پروانه ای

پاپیون نیکودل- بال خفاش

پاپیون بال خفاشی که باریک تر از پاپیون پروانه ای است، کوتاه ترین ارتفاع (کم تر از ۲ اینچ) را در بین پاپیون ها دارد. پاپیون خفاشی معمولاً برای مردان با چهره باریک مناسب تر است. این مدل پاپیون شکل ساده ای داشته و تقریبا هرگز کهنه نمی شود.

بال خفاشی
بال خفاشی

نقطه الماس

سبکی از پاپیون است که به سرعت در حال کسب محبوبیت است. لبه های آن مانند سبک های دیگر صاف نبوده بلکه زاویه دار است. شکل کلی پاپیون پس از گره خوردن مانند یک الماس به نظر می رسد. شکل نامتقارن آن زمانی که گره خورده، زیبایی خاصی به پاپیون می بخشد.این  پاپیون محبوب تر از نوع خفاشی است. این مدل، یک سبک بسیار شیک و یک راه خوب برای ایجاد یک ظاهر منحصر به فرد است. این پاپیون علاوه بر هماهنگی با لباس  های مهمانی رسمی، یک انتخاب عالی برای قرار گرفتن در مجموعه لباسهای روزمره و غیر رسمی است.

نقطه الماس
نقطه الماس

 طرح کلوب گرد

این مدل نادرترین شکل پاپیون است. همان طورکه از نام آن مشخص است، لبه های این پاپیون مانند مدل های دیگر نوک تیز و یا تخت نبوده،بلکه سطحی گرد دارد. اندازه ی عرض آن معمولاً بیش از ۷٫۵ سانتی متر (۳ اینچ) است. معمولاً این مدل پاپیون با لباس های مهمانی رسمی در مد مردانه کاربرد دارد.

کلوب گرد

 

پاپیون از نظر نحوه کاربرد و شیوه ی گره زدن، به سه نوع مختلف تقسیم می شود:

 

 مدل (freestyle) یا (self-tie) 
نوعی پاپیون به صورت روبانی پارچه ای است که توسط خود شخص گره زده می شود. در انتخاب این مدل باید از نحوه ی گره زدن و تنظیم آن به دور گردن اطلاع کافی داشت  تا پاپیون فرم اصلی خود را پیدا کرده و به درستی ظاهر شود.چه نکاتی باید درمورد پاپیون در نظر داشت

مدل  پاپیونی از پیش گره یا آماده
مدل پاپیونی از پیش گره ، بندی بلند است که اندازه آن بر اساس سایز گردن افراد توسط یک قلاب و گیره قابل تنظیم می باشد. قلاب پس از متناسب کردن طول بند با گردن در گیره چفت می شود تا پاپیون در اطراف یقه محکم نگه داشته شود. طراحان مد، این مدل را یک انتخاب بسیار خوب برای نوجوانان و پاپیون های کسب و کار میدانند.

پاپیون نیکودل

پاپیونی است که معمولاً با اتصال آن به جلوی یقه پیراهن توسط یک کلیپس پوشیده می شود.همچنین، پاپیون ممکن است دارای یک بند باشد، که در اطراف گردن با قلاب و  چشمی چفت گردد. این پاپیون به صورت آماده و دائمی گره خورده است. از این رو اغلب پاپیون های کودکان با مدل نیکو دل تولید می شود.

 

یکی دیگر از مدل های جالب پاپیون دارای یک سر گسترده و یک سر باریک تر است که در واقع داشتن این سر باریک باعث گردیده تا پاپیون به طورمنظم گره زده شود. گره آن بیشتر از یک پاپیون پروانه ای یا خفاشی، منظم و دقیق به نظر می آید.

پاپیون