در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

کمربند چرم دنیل تیسو
کمربند چرم دنیل تیسو

هر آنچه که باید در مورد کمربند بدانیم

همیشه این سوال در مورد تشخیص کمربند ها  برای همه پیش می آید و آن این است که کمربند مردانه اسپرت یا رسمی را چگونه از هم تشخیص دهیم در اینجا قصد داریم هر آنچه که باید در مورد کمربند بدانیم را شرح دهیم تا در انتخاب تان راحت تر تصمیم بگیرید.

رسمی می‌خواهید یا غیررسمی؟

به طور کلی کمربندها به دو نوع معمولی و رسمی تقسیم می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی می‌ توانید این دو نوع کمربند را از هم تشخیص دهید. اگر کمربند به پهنای انگشت شست شما بود، معلوم می‌ شود که کمربند مخصوص لباس‌ های رسمی است. هر کمربندی که از این اندازه پهن‌ تر باشد نوع معمولی است و به درد لباس‌ های رسمی نمی‌ خورد. اگر نتوانستید با کمک این راهنمایی کمربندها را به خوبی از هم تشخیص دهید، باید بدانید که از ظاهر کمربند نیز می‌ توانید پی به نوع آن ببرید. کمربندهای اسپرت معمولا رنگ‌ هایی براق دارند، در صورتی که کمربندهای رسمی رنگ و بافت‌ هایی صاف و مات دارند. خوب است که حداقل یکی از هر نوع را در کمد لباس‌ هایتان داشته باشید.

جنس اغلب کمربند هایی که در فروشگاه های لباس مردانه دیده می شود، چرم گوساله است. چرم گوساله برای کمربند، هم برای کمربند های صاف و براق رسمی و هم کمربند های پهن و عریض اسپرت بسیار عالی و مناسب است. زیاد بودن این جنس در بازار نشانه نامرغوب بودن آن نیست بلکه به خاطر قابل استفاده بودن آن برای تمامی مدل هاست. از ایجاد سوراخ جدید بر روی کمربند بپرهیزید. زیباترین و خوش رنگ ترین چرم کمربند، چرم شترمرغ است. ساخت این کمربند بسیار دشوار است به همین دلیل قیمت آن بسیار بالا است.

هر آنچه که باید در مورد کمربند بدانیم۱- کمربند بهتر است در چه قسمتی از بدن استفاده شوند

همیشه این پرسش وجود دارد که کمربندها در چه قسمتی از بدن استفاده شوند. پایین‌ تر از کمر یا بالاتر ازکمر باید بسته شوند؟ اگر قدبلند هستید در انتخاب کمربند دستتان باز است و انتخاب‌ های زیادی دارید. انتخاب رنگی متفاوت برای قسمت بالاتنه و پایین‌ تنه لباس و کمربندتان، باعث می‌ شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم شود و در نتیجه کوتاه تر و متناسب‌ تر دیده شوید. اگر کمر کوتاهی دارید به هیچ وجه کمربندهای عریض و پهن نپوشید زیرا این نوع کمربندها کمر شما را پهن و کوتاه تر نشان می‌دهند.

۲- چه رنگی بهتر است؟
انتخاب رنگ کمربند کاری بسیار ساده است چون فقط سه رنگ اصلی برای آن وجود دارد: مشکی، قهوه‌ای و قهوه‌ای سوخته. خوب است که از هر سه رنگ هم کمربند اسپرت داشته باشید و هم کمربند رسمی اما اگر در توانایی شما نبود، می‌توانید کمربند اسپرت خود را به رنگ قهوه‌ای یا قهوه‌ای سوخته و کمربند لباس‌های رسمی خود را به رنگ مشکی انتخاب کنید. کمربند رنگ‌ های روشن برای نوجوانان و جوانان بسیار مناسب است اما برای افراد مسن‌ تر زیاد جالب به نظر نمی‌ رسد.

۳- به سایز و قیمت فکر کنید

هر کمربند برچسبی دارد که روی آن سایز کمربند نوشته شده است. اندازه دور کمرتان را بگیرید و کمربندی با یک شماره بزرگ‌تر از آن بخرید. کمربند همیشه باید به عنوان لوازم فرعی کمر لباس‌تان باشد، نه مهم‌ترین جزء لباس‌تان. پس با اینکه دوست دارید چشم دیگران را با برق کمربند چرم کروکودیل خود خیره کنید، دنبال کمربندهایی نروید که قیمتش از کفش یا حتی از کت و شلوارتان نیز گران‌تر باشد.

۴- طرز ست کردن کمربند با لباس
ساده‌ ترین قانون برای ست کردن کمربند با لباس این است که رنگ کمربند باید همواره با رنگ کفش‌ها یکی باشد. کمربند های عادی و اسپرت، دست شما را در این زمینه بازتر می‌گذارد. کمربندتان چه سیاه باشد، چه قهوه‌ای و چه قهوه‌ای سوخته، به خوبی با جین و کفش کتانی جور در می‌آید. حواستان به اندازه سگک یا قلاب کمربند هم باشد. هرچه سگک بزرگ‌ تر باشد، کمربند اسپرت‌ تر است. قلاب‌ های کوچک و صاف مخصوص لباس‌ های رسمی هستند.

۵- کمربندی متناسب با اندام‌تان انتخاب کنید
همیشه این پرسش وجود دارد که کمربندها در چه قسمتی از بدن و با چه عرضی استفاده شوند. آیا پایین‌تر از کمر یا بالاتر از کمر باید بسته شوند یا اینکه پهنای کمربندها باید چه اندازه‌ ای داشته باشد، همچنین کمربند ها در تناسبات اندامی چه کاربردی دارند و چگونه به ما کمک می‌کنند تا متناسب‌ تر دیده شویم؟چون کمربندها بدن را به دو قسمت تقسیم کرده وخط‌هایی افقی ایجاد می‌کنند پس در قسمتی که بسته می‌شوند آن قسمت را عریض‌ تر نشان می‌دهند. همچنین باعث می‌شوند کوتاه‌ تر دیده شویم، پس باید در انتخاب رنگ کمربند نیز دقت کنیم.

۶- روش نگهداری از کمربند
کمربندها باید همیشه به صورت عمودی و دور از نور آفتاب آویزان شوند تا چرم آنها خشک و خراب نشود. اکثر مردها عادت دارند که کمربندهای خود را روی شلوار نگاه داشته و جداگانه آویزان نمی‌کنند اما خوب است بدانید که نگهداری کمربند به مدت طولانی در این شرایط، چرم آن را خم کرده و ظاهر آن را از بین می‌ برد.

27 (2)
کمربند های چرم دنیل تیسو

۷- به طور معمول کمربندها از سه نوع چرم ساخته می‌شوند:
چرم گوساله: تقریبا اکثر کمربند هایی که در فروشگاه‌ ها و بوتیک های لباس مردانه دیده می‌شود، انواع مختلفی از چرم گوساله است. فکر نکنید زیاد بودن آنها نشان‌ دهنده عدم مرغوبیت آنهاست. برعکس چرم گوساله برای کمربند، هم برای کمربندهای صاف و براق رسمی و هم کمربند های پهن اسپرت بسیار عالی و مناسب است.چرم گوساله
چرم شترمرغ: می‌توان گفت که زیباترین و خوش‌رنگ‌ترین چرم کمربند، چرم شترمرغ است. از آنجا که ساخت این نوع کمربند بسیار دشوار است، حداقل چند صدهزار تومان قیمت دارد و هرکسی استطاعت خرید آن را ندارد.چرم شترمرغ
چرم سوسمار: می‌توان گفت این نوع کمربند گران‌ترین نوع است. قیمت کمربند ساخته شده از چرم سوسمار و همنوعان آن یعنی چرم تمساح و کروکودیل، حداقل تا ۸۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. ظاهر این چرم بسیار زیبا و فریبنده است و البته تولید آن نیز در سال به هزار عدد هم نمی‌رسد.چرم سوسمار

۸- توصیه‌های تکمیلی برای انتخاب کمربندی مناسب
• اگر شما استخوان‌بندی کوچکی دارید، حتی اگر دارای اضافه وزن نیز هستید، از کمربندهایی با سگک‌های ظریف و کوچک استفاده کنید.
• اگر استخوان‌بندی درشتی دارید، می‌توانید در انتخابتان جسورانه‌تر عمل کنید و کمربندهایی با سگک‌های چاق و درشت را انتخاب کنید.
• اگر باریک اندام و لاغر هستید، از کمربندهای نازک و باریک استفاده نکنید چون شما را استخوانی‌تر نشان می‌دهد.
• اگر سر تا پا یکرنگ لباس پوشیده‌اید، با کمربندی به رنگ دیگر لباستان را به دو تکه تقسیم نکنید و کمربند همرنگ لباستان بپوشید.
• اگر کمر کوتاهی دارید، به هیچ وجه از کمربندهای عریض و پهن استفاده نکنید زیرا این نوع کمربندها کمر شما را پهن و کوتاه‌تر نشان می‌دهند.
• اگر قد کوتاهی دارید، تا حد امکان از کمربند استفاده نکنید یا کمربندتان را هم‌رنگ لباس‌هایتان انتخاب کنید چون کمربند در رنگ دیگر بدن شما را به دو قسمت تقسیم کرده است و با ایجاد خط افقی که چشم را به خود جلب می‌کند، شما را از آنچه هستید کوتاه‌ تر نشان می‌دهد.
• اگر قدبلند هستید، در انتخاب کمربند دست‌ تان باز است و انتخاب‌های زیادی دارید. انتخاب رنگی متفاوت برای قسمت بالاتنه و پایین‌ تنه لباس و کمربندتان، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشود و در نتیجه کوتاه‌تر و متناسب‌تر دیده شوید.

هر آنچه که باید در مورد کمربند بدانیم
برچسب ها: