در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

155241-325x196-Leather-Handbag-care
نظافت چرم

نکاتی در مورد نظافت و نگهداری چرم

چرم یکی از موادی است، که با آن می‌توان کاپشن، بارانی، ژیله، کلاه، کفش، دستکش، کمربند و کیف دوخت و این روزها با انواع رنگ‌ها و جنس‌ها در بازار ایران موجود است. ما در اینجا قصد داریم نکاتی در مورد نظافت و نگهداری چرم به شما آموزش دهیم:


نکاتی در مورد کیف چرم

۱- آسانترین راه پاک کردن کیف چرم با پارچه ی چیت آغشته به آب و چند قطره صابون محلول در آن است. پارچه را به آرامی و در جهت بافت چرم بکشید.

۲- داخل کیف نیز به اندازه سطح بیرونی آن کثیف می شود . جارو برقی را بردارید، سری باریک آن را وصل کنید و در عرض چند ثانیه گرد و خاک داخل کیف را پاک کنید.

۳- روش های مورد علاقه ما برای پاک کردن لکه های سمج جوهر، خون و غذا، مالیدن الکل و آبلیمو به کیف چرم است. از استفاده مستقیم دستمال مرطوب بچه و آرایش پاک کن بر روی کیف چرم خودداری کنید. برای مبارزه با لکه های روغن کوچک، پودر بچه را بر روی آن بپاشید و بگذارید پودر تمام روغن را جذب کند.

روغن کتان و سرکه ی سفید عوامل نرم کنندگی عالی ای برای نرمی، شاداب و براق به نظر رسیدن کیف های چرم است. کیف های  چرم را قسمت های فلزی کیف مانند سگگ و قلاب را فراموش نکنید تمیز و پولیش کردن آن ها  با پارچه ی چیت و تمیز کننده های چند منظوره خانگی به آن ها جلا می بخشد و خراش آن ها را  می پوشاند همچنین برای کارکرد موثر زیپ ها بر روی آن ها موم عسل بمالید.

تمیز کردن دستکش چرم با شیشه شوی

دستکش ها بیشتر از دیگر محصولات چرمی در معرض آلودگی هستند و به همین دلیل بیشتر به تمیزی نیاز دارند اما سوال متداول در این زمینه این است که با توجه به آسیب پذیر بودن چرم ها در مقابل شستشو با آب، دستکش ها را باید از چه طریقی تمیز کرد؟!

شما می توانید برای شستن دستکش های چرم، آنها را با مواد شیشه شو بشویید. به این شکل که مواد را به آن بپاشید و بعد با ابر آن را تمیز کنید.

ddکیف های چرم دستی و اداری

۱-در مورد کیف های چرمی دستی بعلت گران قیمت بودن و ظریفی خاص آن برای حمل مقدار زیادی از وسایل مناسب نیستند. بهتر است که بیش از اندازه آنها را پر و سنگین نکنیم.

۲- بهتر است که کیفهای اداری و دستی را تا حد امکان به صورت ایستاده بر روی زمین یا میز قرار ندهیم بلکه بصورت خوابیده روی زمین بگذاریم. عدم رعایت این نکته باعث می شود که کیف شما تغییر شکل داده و بعد از مدتی حالت خود را از دست بدهد.

۳- در صورت استفاده نکردن از کیف چرم داخل  آن را با روزنامه پر کنید.

9_2.jpgddکفش های چرم

در تماس استون با قسمت های چسب خورده منسوجات چرمی باعث از بین رفتن خاصیت چسب و در نهایت باز شدن آن میشود (باز شدن کفه ی کفش از رویه ) لازم بذکر است که این مشکل اسیتون برای چرم مصنوعی نیز یکسان میباشد . در صورت بروز این مسئله حتما به فروشگاهی که محصول مورد نظر را خریداری کرده اید برای تعمیر آن مراجعه کنید ، چون بعد از تعمیر آن توسط غیر متخصص ها تعمیر آن بسیار دشوار میشود. درمورد کفش چرم هم مانند کیف های چرم باید داخل آن را از روزنامه پر کنید.

27 (2)کمربند های چرم

کمربند ها همیشه باید عمودی و به دور از نور آفتاب آویزان شوند تا چرم آنها خشک نشود. اکثر مردها عادت دارند که کمربندهای خود را بر روی شلوار نگاه دارند و آن را جدا گانه آویزان نمی کنند.

اما خوب است بدانیم که این کار باعث میشود در زمان طولانی چرم آن را خم کرده وظاهر آن را از بین می برد خوب است محلی جداگانه برای نگهداری کمربندها در کمد لباستان اختصاص دهید.

نکاتی در مورد نظافت و نگهداری چرم