در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

سالهاست که شلوارهای جین از محبوبترینهای عرصه ی پوشاک محسوب می شوند و دقیقا با همین قدمت طرفداران و علاقمندان به شلوار های جین با مشکلی به نام ساییدگی در قسمت فاق این شلوارها مواجه هستند، آن هم در مدت زمانی کوتاه پس از استفاده.
البته واضح است که این مشکل باعث انصراف علاقه مندان به استفاده از این نوع شلوارها نشده و تنها باعث افزایش هزینه های این قشر از مصرف کنندگان گردیده است.
با توجه به اینکه مشکل ساییدگی شلوارهای جین یکی از مشکلات مشترک بین آقایان و خانمها محسوب می شود می توان راه حلهای مختلفی برای جلوگیری از آن ارائه داد.ساییدگی

دلیل ساییدگی در فاق شلوارهای جینساییدگی فاق شلوار جین

مهمترین دلیل سایش در فاق شلوارهای جین این است که مواد اصلی تشکیل دهنده ی پارچه های جین الیاف پنبه هستند که به صورت طبیعی دارای ثبات سایشی پایینی نسبت به الیاف مشابه خود می باشند و با توجه با مقدار اصطکاک ایجاد شده در ناحیه ی فاق شلوار، این مشکل به طور معمول در این قسمت مشاهده می شود.
مسلما ساییدگی در ناحیه ی فاق شلوارهای جین افرادی که دارای رانهای درشت تری هستند از افراد لاغر با توجه به دلایلی که قبلا ذکر شد و نزدیکی فاصله ی پاهایشان در قسمت کشاله ی ران خیلی سریع تر اتفاق خواهد افتاد و معمولا ارتباطی با کیفیت کالای مورد استفاده نخواهد داشت.
امروزه معمولا بسته به درخواست مصرف کنندگان نسبت به راحتی و لطافت بیشتر پارچه ها، تولید کنندگان از پارچه هایی لطیف تر با تراکم بافتی پایین تر در تولیدات خود بهره می برند که این اصیل باعث شده روند ساییدگی در بازه ی زمانی کوتاه تری انجام شود.

 

چهار راه کار ساده برای جلوگیری از ساییدگی و ترمیم فاق شلوارهای جین
الف) در پارچه ی شلوارهای جین امروزی درصد پائینی لایکرا (کش) استفاده شده که در بالارفتن قدرت ارتجاعی و سایشی پارچه بسیار موثر هستند. معمولا این حالت کشسانی در شلوارهای مردانه کمتر از شلوارهای زنانه و تنها در عرض پارچه می باشند.
پیشنهاد می شود از شلوارهای دارای لایکرا (کش) استفاده کنید.

ب) همان طور که گفته شد برای افزایش لطافت پارچه ها از تراکم آنها کاسته شده است و در برابر پارچه های مقاوم پارچه های لطیف تولید می شوند.
پیشنهاد می شود از شلوارهایی با پارچه های تراکم بالا استفاده کنید.

ج) پارچه ها با الیاف طبیعی نیاز به استراحت و بازیابی به شکل اولیه را دارند و پوشیدن مداوم آنها از عمر مفیدشان را کاهش می دهد.
پیشنهاد می شود از پوشیدن مداوم شلوارهای جین پشت سرهم خودداری کنید و از آنها به صورت نوبتی استفاده کرده به پارچه اجازه ی بازیابی بدهید.

د) همیشه در نظر داشته باشید که شلوارهای جین سرانجام روزی در ناحیه ی فاق دچار ساییدگی خواهند شد و نیاز به رفو پیدا می کنند.
پیشنهاد می شود هنگام کوتاه کردن قد شلوار اضافه ی آن را از خیاط گرفته وبرای رفو کردن همان شلوار در آینده استفاده کنید.


سائیدگی شلوار جین
خرید آنلاین شلوار جین

انتشار قسمتی از متن یا تمامی مطالب این مقاله با ذکر منبع بدون اشکال است.

گردآوری و نگارش:

واحد آموزش و فن آوری دنیل تیسو

 

ساییدگی و ترمیم فاق شلوارهای جین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.