در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

رنگ سال 2017رنگ سال ۲۰۱۷ اعلام شد؛ سبز متمایل به زرد

رنگ سال ۲۰۱۷ اعلام شد؛ سبز متمایل به زرد رنگی است که توسط شرکت پنتون تعیین شد. پنتون (Pantone)، نام یک شرکت واقع در ایالت نیوجرسی آمریکاست. اما به دلیل سیستم رنگ پانتون (PMS) خود که یک فضای رنگی و اختصاصی محسوب می شود و در صنایع گوناگون همانند چاپ، نساجی و پلاستیک مورد استفاده دارد، شهرت جهانی یافته است.
همچنین باید اشاره کنیم که، سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد به شمار می رود.
این کمپانی همچنین به عنوان تعیین کننده غیر رسمی «رنگ سال» نیز بسیار شناخته شده است. پنتون در سال ۲۰۱۶ دو رنگ صورتی کوارتز و آبی آسمانی را به طور همزمان، به عنوان رنگ سال معرفی کرد. گویا امسال در نظر دارد تا یک رنگ با طراوت و جوان کننده معرفی کند.
سال 2017بر اساس گفته های «لیاتریک آینسمن»، مدیر اجرائی موسسه رنگ پنتون، رنگ سال ۲۰۱۷ قرار است ویژگی های: طراوت بخش، جوان کننده و حیات دوباره داشته باشد. با این حساب به احتمال زیاد باید منتظر رنگی متفاوت از همه رنگ هایی باشیم که در سال های گذشته شاهد آنها بوده ایم.
چه رنگی می تواند چنین ویژگی های داشته باشد؟ خانواده رنگ های سبز.

«آینسمن» بیان داشته: «رنگ سبزی که امسال معرفی می کنیم با بقیه سبزها در سال های گذشته فرق دارد. ما حس جدید و نو بودن را دوست داریم و برایمان مهم است تا رنگ سال، علاوه بر زنده بودن، تا حدی روشن هم باشد.»

پنتون در گذشته، مثلا در سال ۲۰۱۳ نیز رنگ سبز زمردی را به عنوان رنگ سال معرفی کرده بود اما این نخستین بار است که سبز روشن که در جوانه برگ ها و درختان شاهد آن هستیم را به عنوان رنگ سال معرفی می کند. همچنین بد نیست یادآوری کنیم که در سال ۲۰۱۰ هم رنگ فیروزه ای-سبز، به عنوان رنگ سال معرفی شده بود. اما هر دو رنگ سبز یاد شده، با سبز امسال بسیار فرق دارند.

کسانی که رنگ را امسال را دوست دارند، احتمالا افرادی خواهند بود که به ایجاد یک تغییر اساسی در لباس پوشیدن خود فکر می کنند.

رنگ سال 1396سبز، رنگ های متعددی را شامل می شود. اگرچه رنگ امسال نوعی سبز روشن متمایل به زرد است، اما با سبز، رنگ های متنوع زیادی می توان تولید کرد.
رنگ سبز از دیرباز محبوبیت و جایگاه ویژه ای در طراحی و مد داشته است. اولین باری که از این رنگ در لباس استفاده شد، به دهه ۲۰ میلادی بر می گردد که زنان جرات کرده و لباس هایی با رنگ های جدید به تن می کردند.

به گفته آینسمن احتمالا در سال ۲۰۱۷ خیلی از مردم این عبارت را استفاده خواهند کرد: «مطمئن نیستم که این رنگ را دوست داشتم باشم.»

شاید دلیلش هم این است که این رنگ در طبیعت به وفور یافت می شود.

رنگ سال ۲۰۱۷ اعلام شد؛ سبز متمایل به زرد