در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

خرید کت و شلوار مردانه و اصول آن

هر آقایی هرچند بی تمایل به لباسهای رسمی باشد و از سبکهای اسپرت تبعیت کند ،باید حداقل  یک بار اقدام به خرید کت و شلوار مناسب جهت استفاده در مواقع نیاز مانند مجالس عروسی و میهمانی های رسمی نماید.

البته این انتخاب به نوعی ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان دارد، اگر به کتاب های معتبری که درباره تاریخچه ی پوشاک نوشته شده رجوع کنید، خواهید دید که دو نوآوری در دنیای پوشاک مربوط به ایرانی ها بوده است.خرید کت شلوار

نخست اینکه ایرانی های باستان زیر بالاپوش خود پیراهن و شلوار میپوشیده اند و دوم اینکه به مرور زمان بالاپوش های ایرانی جای خود را به کت هایی دادند که روی شلوار پوشیده می شد. با توجه به منابع و مستندات تاریخی می توان گفت: کت و شلوار هایی که امروزه دارای مشتریان جهانی شده اند و رنگ به رنگ و مدل به مدل در همه جای دنیا در دسترس هستند، خواستگاه اولشان ایران بوده است و در گذار زمان با توجه به کوچ اقوام و تبادل فرهنگ به صورت امروزی از سمت اروپا به صورت فراگیر به همه جای دنیا معرفی شده است. از تاریخچه ی این لباس رسمی که بگذریم نکاتی درباره انواع کت و شلوار وجود دارد که همه ی ما برای یک انتخاب درست و خرید کت و شلوار ایده آل به آن نیاز پیدا می کنیم.

 رعایت چه اصولی در خرید کت و شلوار الزامی است؟

۱ – اهمیت د کمه
هنگام خرید کت و شلوار حواستان به تعداد دکمه های کت باشد. کت هایی که دکمه کمتری دارند رسمی تر هستند و باید برای مجالس رسمی انتخاب شوند. علتش هم این است که کت های یک یا ۲ دکمه، یقه بازتری د ارند و پیراهن زیر کت بیشتر دیده می شود، در نتیجه حالت رسمی تری پیدا می کند.
در اروپا کت های ۲ دکمه برای مهمانی ها رایج تر است. هر چه تعداد دکمه بیشتر می شود کت ها نیمه رسمی می شوند؛ کت های فانتزی و مدرن و با طراحی نو هم اغلب دکمه بیشتری د ارند .
۲ – رابطه میان قد و دکمه
بد نیست به تعداد دکمه ها هنگام انتخاب و خرید کت و شلوار و هماهنگی آن با قدتان هم توجه کنید. کت های ۲ دکمه برای مردان کوتاه تر مناسب هستند. این را هم فراموش نکنید که بعضی از کت ها یک ردیف دکمه دارند و بعضی دیگر ۲ طرف دکمه دارند. دسته ی دوم برای افراد چهارشانه مناسب نیستند و عرض شانه ها را بیشتر نشان می دهند. کت های تک دکمه هم خیلی رسمی هستند و اگر قرار است فقط یک دست کت و شلوار در کمد لباستان داشته باشید، در خرید کت و شلوار تان بی خیال این نمونه شوید چون خیلی خاص هستند.خرید کت و شلوار مردانه
۳ – پشمی های اسم و رسم دار
جنس کت و شلوار هم رسمی و غیر رسمی بودن آن را تعیین می کند. هرچه میزان پشم پارچه بیشتر باشد رسمی تر از کار در می آید. معمولا کت های خیلی رسمی صد در صد پشم هستند. مرغوبیت شان هم به کیفیت و نوع پشم به کار رفته بستگی دارد. البته بهتر است نقطه ضعف شان را هم بد انید، پارچه های پشمی خیلی بیشتر و سریع تر چروک می شوند و باید فکر پوشیدن آنها در محیط های اداری و کاری را از سرتان بیرون کنید. چون نظم و آراستگی آنها در حد یک مجلس رسمی است و برای محیط کار مناسب نیستند.خرید کت و شلوار مردانه
۴ – اهمیت استاندارد بودن
نباید سایز کت و شلوارتان خیلی بزرگ باشد. دقت کنید سرشانه های کت جذب شانه ها باشد نه بزرگ تر از شانه هایتان. قد کت و شلوار غیر از موارد استثنا استاندارد های ثابتی دارد که باید رعایت شود. همین نکات ظریف باعث می شود خوش تیپ و برازنده به نظر برسید. برای کت های معمولی که مدل شان خیلی بلند یا کوتاه نیست وقتی کت را می پوشید، در حالت ایستاده دست ها را کنار بدن قرار د هید، قد کت باید تا نوک انگشت شست باشد . قد آستین هم بهتر است به اندازه ای باشد که یکی، دو سانتی متر از لبه آستین پیراهن از زیر آن بیرون بزند.
بلندی یقه کت هم باید طوری باشد که یقه پیراهن از کت بیرون باشد .
به قد شلوار هم توجه کنید، لبه پشت شلوار باید تا لبه پایین پاشنه کفشتان برسد و وقتی راه می روید جورابتان دیده نشود. البته حواستان به رنگ جوراب هم باشد که همرنگ شلوارتان انتخاب کنید.
در ضمن این روزها دیگر پوشیدن شلوار خیلی گشاد و خیلی تنگ در کت و شلوار، رواج ندارد.
یک نکته مهم در شلوارهای کت و شلوار این است که کمر آنها به اندازه نیم تا یک سایز امکان تنگ یا گشاد شدن دارد و برای آنکه شلوار مناسب اندامتان داشته باشید نگرانی زیادی نخواهید داشت.
۵ – با رنگ تیره بدرخشید
اگر می خواهید د ر یک مجلس رسمی مثل جشن عروسی شرکت کنید بهتر است سراغ رنگ های تیره بروید. طیف خاکستری تا مشکی که ساده و بدون طرح یا راه راه باشد، کاملا مناسب است. برای این نوع مجالس پارچه های چهارخانه را فراموش کنید چون اصلا رسمی نیستند. این طرح ها بیشتر به درد مهمانی های غیر رسمی می خورند.
۶ – متناسب با قد و بالای شما
اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهی دارید کت های کوتاه تر برای شما برازنده تر است؛ چون کت های بلند باعث می شوند پاهای شما کوتاه تر از حدی که هست به نظر برسد. یادتان باشد حتی اگر دوباره شلوارهای دمپا پاکتی مد شد، اگر پاهای کوتاهی دارید از انتخاب آنها پرهیز کنید چون اصلا به شما نمی آید.
۷ – چاق یا لاغر، مسئله این است
در مورد آقایان چاق یا لاغر نکات مهمی وجود دارد. اصولا کت و شلوارهایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر از چیزی که هستید نشان می دهند. تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. این قبیل طرح ها برازنده افراد لاغر است. آقایان چاق بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاده کنند. کت های پشت چاک دار به خصوص اگر ۲ چاک در پشت داشته باشند، برای افراد درشت هیکل مناسب نیستند. چون چاک های پشت جلب توجه می کند و درشت بودن هیکل بیشتر به چشم می آید.
برش کت هم خیلی مهم است. بعضی کت ها به طور کامل در قسمت کمر جذب می شود ولی انواع دیگر از زیر بغل تا نزدیک ران پا برشی راسته دارد. برش های راسته برای مردان با اندام و بالاتنه درشت تر مناسب تر می باشد.
۸ – کتان های غیر رسمی
کت و شلوارهای جنس کتان کاملا غیر رسمی ولی برای مهمانی های معمولی ساده و شیک هستند. بهتر است این نوع کت و شلوارها را به جای پیراهن با تی شرت های یقه هفت روشن بپوشید. البته حواستان باشد که بعضی از کت های کتان شانه های بزرگ و پهن دارند و چندان شما را خوش هیکل نشان نخواهند داد. شاید انواع بدون آستر انتخاب بهتری باشند. برش و دوخت کت و شلوارهای کتان اهمیت خاصی دارد. برش شانه ها باید بلند و کت تا حدی تنگ باشد.
۹ – قد کوتاه ها دقت کنند
آقایان کوتاه قد نباید کت و شلوارهای با رنگ متفاوت و متضاد بپوشند. مثلا کت قهوه ای و شلوار کرم یا برعکس. رنگ های متضاد قد را کوتاه تر نشان می دهد. پیشنهاد می شود افراد قد کوتاه از کت و شلوارهای یکرنگ استفاده کنند. پارچه های راه راه هم انتخاب مناسبی است و تاثیر خوبی در بلند تر نشان دادن قد دارد.
با دراپ آشنا شوید
در سایزبندی کت و شلوارها واحدی به نام دراپ Drop وجود دارد، که اختلاف دورر سینه و دور کمر را مشخص می کند. مثلا در کت و شلوار دراپ ۴ اختلاف دور سینه و کمر ۴ اینچ است. دراپ ها بسته به نوع برش کت متفاوت اند ولی ۴، ۶ و ۸ د راپ های استاندارد و رایج هستند.
Daniel-Tissu-Katalog-Baski-خرید کت و شلوار کلاسیک
خرید کت و شلوار کلاسیک
Daniel-Tissu-Katalog-Baski-خرید کت و شلوار مجلسی
خرید کت و شلوار مجلسی

انتشار قسمتی از متن یا تمامی مطالب این مقاله با ذکر منبع بدون اشکال است.

گردآوری و نگارش:

واحد آموزش و فن آوری دنیل تیسو

خرید کت و شلوار مردانه و اصول آن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.