در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

gsom-summer-2012-27-e1341606139188تابستان چه رنگی بپوشیم ؟

در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد در فصل تابستان چه رنگی بپوشیم، اگر می خواهید در فصل گرم تابستان گرمای کمتری احساس کنید از لباس های رنگ روشن و سفید استفاده کنید. رنگ های روشن بخش زیادی از نور خورشید را به اطراف منعکس می کنند، ولی رنگ های تیره نور خورشید را جذب می کنند و شما احساس گرما خواهیدکرد.

لباس های نخی ، پنبه ای و کتانی با رنگ روشن و گشاد بهترین انتخاب برای فصل گرما هستند. پوشیدن لباس تنگ و پلاستیکی در فصل تابستان فرد را در معرض انواع بیماری‌های میکروبی و قارچی قرار می‌دهد، به خصوص کودکان و افراد مسن را که پوست حساسی دارند.

جذب حرارت رنگ ها 
اگر قابلیت جذب حرارت توسط رنگ سفید مثلا ۱۰۰ فرض کنید، قابلیت جذب حرارت توسط رنگ های زرد ۱۴۰، قرمز ۱۶۸، قهوه ای ۱۹۵ و مشکی ۲۰۸، خواهدبود. در نتیجه رنگ مشکی در فصل زمستان و رنگ سفید در تابستان و رنگ های واسطه برای فصل های معتدل مناسب است.

سلامتی رنگ ها
رنگ ها از مواد سربی یا آرسنیکی یا از آنیلین تهیه می شوند، بهتر است لباس هایی که مستقیما با پوست تماس دارند، از پارچه های رنگین انتخاب نشوند. در غیر این صورت موجب مسمومیت های مزمن می شوند. اگر می توانید از لباس هایی استفاده کنید که با رنگ های گیاهی و طبیعی رنگ شده اند؛ زیرا این رنگ ها در فرآیند رنگرزی، برای آب، خاک و هوا آلودگی ایجاد نمی کنند و سازگار با محیط زیست هستند. رنگ های گیاهی در برابر نور خورشید بسیار پردوام هستند. برخلاف رنگ های شیمیایی که در مقابل آفتاب کمرنگ می شوند. رنگ های گیاهی و حیوانی یا معدنی حساسیت های پوستی ایجاد نمی کنند و درخشش و نور خاص خود را دارند.

طراوت پوست
اگر در تابستان لباس های روشن بپوشید، گرما راحت تر به بیرون بدن منتقل می شود. بدن انسان دارای انرژی می باشد که به صورت گرمایشی ساطع می شود، لذا لباس باید بتواند فضای تنفسی پوست را حفظ کند تا تبادل گرمایشی صورت گیرد . از این لحاظ، رنگ های روشن هم علاوه بر کاهش دما می توانند به حفظ طراوت پوست و شادابی روحیه کمک کنند.

رنگ سفید و منحصر بودن آن
رنگ سفید رنگ مورد علاقه طراحان و چهره های معروف و رنگ راز و رمز آلودگی و تمیزی و پاکی است که به فرد تلالوئی معصومانه می بخشد. رنگ سفید برای تابستان بی نظیر است؛ زیرا نور و گرما را از شمادور می کند و اینکه پیامبر (ص) ما هم رنگ سفید را بیشتر می پوشیدند، شاید به این علت باشد.در لباس سفید چرک و آلودگی زودتر معلوم می شود و کمک می کند که فرد نظافت را بیشتر رعایت کند. از طرفی رنگ سفید یادآور یخ است و وقتی در فصل تابستان لباسی با این رنگ می پوشیم، از لحاظ روحی احساس خنک بودن می کنیم.

رنگ های تیره که در دست طراحان لباس هستند
در واقع منظور از تاکید بر رنگ روشن این است که باید کلا پوشیدن لباس های تیره را کنار بگذاریم. طراحان لباس وقتی از پارچه های تیره برای لباس های فصل تابستان استفاده می کنند، سعی می کنند پارچه های نازک تر و سبک تر را انتخاب کنند تا درجه حرارت بدن تنظیم شود. علاوه بر این، طراحان تاثیرات روحی و احساسی رنگ ها در فواصل مختلف سال را هم در نظر می گیرند. اگر شما در یک روز گرم تابستان، فردی را با پیراهن مشکی ببینید، احساس گرما می کنید، ولی اگر یک پیراهن سفید پوشیده باشد، احساس خنکی می کنید، چون رنگ ها اثر روانی بر مخاطب دارند. پس اثر روانی و اثر فیزیکی را برای انتخاب رنگ حتما مد نظر قرار دهید.

رنگ های دیگر برای تابستان 
رنگ سبز، رنگی از دل طبیعت و نماد زندگی است. سبز، رنگی آرامش بخش است و راحتی ذهن و اطمینان با خود اعتماد به دنبال دارد و ناخودآگاه افراد بیشتر جلب کسی می شوند که پوششی به این رنگ دارد و نه قرمز یا نارنجی. این رنگ برای فصل تابستان بسیار مناسب است و به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود. رنگ های دیگری که میتوان به شما جهت استفاده پیشنهاد داد رنگ های سفید، شیری، کرم، بژ و نخودی هستند که به خنک ماندن بدن شما کمک می کنند. رنگ های روشن رسمی تر که قابل استفاده در محیط کار و دانشگاه و مکان های اداری است، کرم، آبی کم رنگ و قهوه ای روشن هستند.

تابستان چه رنگی بپوشیم ؟

تابستان چه رنگی بپوشیم ؟