در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

انتخاب یک تیشرت مناسب

انتخاب یک تیشرت مناسب

پوشیدن لباس مناسب اندام یک قانون کلی در مد و فشن است که به جنسیت خاص یا به لباس خاصی هم محدود نمی‌شود. مثلا تیشرت مناسب اندام شما می‌تواند شما را قدبلندتر، خوش هیکل‌تر و به طور کلی جذاب‌تر نشان دهد و ایرادات مشخصی را که در فرم بدن شما وجود دارد مخفی کند. برای انتخاب یک تی‌شرت مناسب باید به ۵ مورد دقت کنید. فیت بودن، رنگ، نوع پارچه، استایل و کاربرد تی‌شرت.

۵ راز خوش‌پوشی با تی‌شرت

۱ – فیت بودن

اولین چیزی که موقع پوشیدن تیشرت مردانه باید در ذهن داشته باشید اندازه بودن آن است:

سرشانه‌ها:وقتی تیشرتی را می‌پوشید دوخت بین سرشانه و بازو باید دقیقا روی مفصل شانه شما قرار بگیرد و اگر تیشرتی خیلی کوچک باشد این خط دوخت به گردن شما نزدیک خواهد شد و در قسمت زیر بغل جمع خواهد شد و خیلی زودتر و بیشتر عرق خواهید کرد و لکه‌های عرق زیربغل پس از مدتی خود را نشان خواهند داد.

برای پیدا کردن تیشرت مناسب اندام شما علاوه بر دانستن سایز بدن باید فرم بدن خود را نیز بشناسید. راهنمای تصویری زیر انواع کلی فرم اندام مردانه را نشان می‌دهد که با مقایسه کردن شکل اندام خود در آینه با این نمونه‌ها می‌توانید تشخیص دهید که کدام مورد به شما نزدیک‌تر است.


آستین‌ها: دور بازویتان را در برگرفته باشد و خیلی بزرگتر از آن نباشد، آستین‌ها نباید تا آرنج ادامه داشته باشند. اگر بازوهای بزرگی دارید از تی‌شرت‌هایی با آستین کوتاه‌تر استفاده کنید.
قد تی‌شرت: قد تی‌شرت نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند، باید به قدری بلند باشد که بتوان آن را در شلوار کرد. مطمئن شوید لبه‌ی آن از استخوان لگن پایین‌تر می‌رود.
شکم: تی‌شرت شما در بخش ناحیه شکم باید به گونه‌ای باشد که فرم انحنای شکم را تا حدودی نمایان سازد. اگر خیلی گشاد باشد شکل شکم مشخص نیست. اگر خیلی هم تنگ باشد تمام جزییات شکم‌تان مشخص خواهد بود.
گردن: اگر بازوهای‌تان را بالا بگیرید نباید فاصله‌ای میان یقه و گردن بیفتد و ضمنا نباید آنقدر تنگ به گردن و سینه چسبیده باشد که احساس ناخوشایندی به شما دست دهد.
یک تی‌شرت خوش‌فرم نباید هیچ محدودیت حرکتی برای شما ایجاد کند و تی‌شرت‌های تنگ صرفا به درد ورزش می‌خورند.

۲ – انتخاب رنگ درست

هر مرد خوش پوشی حداقل باید از این چهار رنگ اصلی چندتایی داشته باشد. سفید، خاکستری، مشکی و آبی تیره
سفید: مکمل تمام رنگ‌ پوست‌ها. یک تی‌شرت کلاسیک همیشه باید جزیی از کمد لباستان باشد. فقط به یاد داشته داشته باشید لباس‌های سفید را صرفا با سایر لباس‌های سفید بشویید.
خاکستری: ترکیبی است از سایه‌‌های مختلف و شکل بدن را به شکلی مجازی ترسیم می‌کند. از خوبی‌های خاکستری نسبت‌ به رنگ‌های تیره آن است که اثرات ناشی از عرق بدن کمتر بر روی آن دیده می‌شود
مشکی: یک رنگ همه‌کاره که همه جا به کار می‌آید. رنگ مشکی با اکثر تیپ‌ها ترکیبی زیبا تشکیل می‌دهد اما این اشکال را هم دارد که معمولا کیفیتش را از دست می‌دهد و اصطلاحا بور می‌شود. پوشیدنش در گرمای تابستان هم کار سختی است.
آبی تیره: رنگ بهتری است نسبت به مشکی، جون تنالیته‌ی رنگی آن با لباس‌های جین خیلی هماهنگ است و ترکیب‌های خوبی می‌توان از آن‌ ساخت.
سایر رنگ‌ها: تی‌شرت قطعا ساده‌ترین راهی است که شما می‌توانید هر رنگی را در قالب تن خود بیازمایید. فقط مراقب باشید رنگ آن با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد.

۳ – انتخاب پارچه‌ی مناسب:

بهترین انتخاب تی‌شرت‌های ۱۰۰% پنبه‌ای هستند. ترکیب‌های پنبه نیز مناسبند مثلا اگر مقداری الاستن با پنبه ترکیب شده باشد به فرم‌ بخشی به تی‌شرت کمک می‌کند حال آنکه اگر پنبه با پلی‌استر ترکیب شده باشد تنفس خوبی ندارد گرچه ویژگی‌های خوب دیگری به آن اضافه شده باشد.

۴ – استایل:

اولین چیزی که باید دقت کنید شکل یقه است، مخصوصا وقتی میخواهید تی‌شرت را زیر یک لباس دیگر بپوشید. مثلا باید بدانید مدل یقه تی‌شرت و کت‌تان باید یکسان باشد.
یقه‌های گرد برای کسانی که سینه‌های کوچک یا شانه‌هایی افتاده دارند مناسب است. این مدل یقه‌ شانه‌های شما را ایستاده‌تر نشان می‌دهد. یقه‌های هفتی نیز برای افراد کوتاه تر مناسب است. همچنین برای کسانی که گردنی بلند و صورتی لاغر دارند نیز توازن ایجاد می‌کند. یقه‌های هفت بلند و یقه قایقی را نیز می‌توانید به فراخور موقعیت و مد روز و سایر پارامترها استفاده کنید.
آیا تی‌شرت را باید داخل شلوار زد؟
به طور کلی پاسخ این سوال منفی است اما اگر از تی‌شرت به عنوان یونیفورم استفاده می‌کنید بهتر است این کار را انجام دهید. معمولا توزدن تی‌شرت برای پولوشرت‌های آستین‌کوتاه و داخل شلوارهای تنگ خیلی خوب جواب می‌دهد.

۵ – کاربرد تی‌شرت:

اگر در یک مهمانی یا قرار اول می‌خواهید تاثیرگذار باشید تی‌شرت رنگی انتخاب بهتری است. از خود بپرسید در ین مجلس باقی افراد چگونه لباس خواهند پوشید؟ اگر به جایی می‌روید که میدانید بیشتر افراد لباس‌های راحت و تی‌شرت می‌پوشند شما نیز تی‌شرت بپوشید اما یک تی‌شرت باکیفیت.
پارک، ساحل، مکان‌های ورزشی و قرارهای دوستانه از دیگر جاهایی است که دستتان برای پوشیدن این نوع لباس باز است. فقط دقت کنید این تی‌شرت برای پوشیدن زیر لباس دیگر (مانند کت یا ژاکت) طراحی شده یا به عنوان یک لباس بیرونی است.انتخاب یک تیشرت مناسب

امیدواریم که توانسته باشیم تا حدی به شما در انتخاب یک تیشرت مناسب کمک کنیم.

برای مشاهده و خرید تیشرت های دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

انتخاب یک تیشرت مناسب