در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

یکی از اصول ثابت شده ی روانشناسی این است که افراد ناشناس در اولین برخورد در کمتر از ۳۰ثانیه از روی ظاهر شما به قضاوت شخصیت شما می نشینند، قضاوتی که ممکن است تاثیر آن مدتها در ذهن آنها باقی بماند، پس مرتکب شدن یکی از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن کافی است تا مدتها یک ارتباط را تحت الشعاع قرار دهد.در این مقاله سعی شده تا اصولی را که رعایت آن برای بهتر به نظر رسیدن در لباس پوشیدن لازم است را گوشزد کنیم نکات کلیدی خوشپوشی را یاد آور شویم.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدنتفاوتی ندارد که شما یک هنر پیشه ی رده اول هستید یا صاحب یک کمپانی بزرگ تجاری، اگر به درستی و مناسب لباس نپوشید و اصول را رعایت نکنید مخاطبان کمتری را تحت تاثیر قرار خواهید داد.

به عنوان مهمترین و سرفصل این موضوع به خاطر داشته باشید که:

ایجاد توازن در پوشش و دوری از افراط مهمترین اصل برای یک مرد خوشتیپ است.

افراد در برخورد اول با آیتم های مختلفی تصمیم در ایجاد یک رابطه می گیرند:

رنگ پوست، جنسیت، سن، رفتار ( قد، حرکات بدن )، ظاهر، ارتباط مستقیم چشمی، و طرز صحبت کردن.

شاید در خیلی از این آیتم ها دخالت زیادی نداشته باشید ولی میتواند از لحاظ بصری روی مخاطب خود تاثیر گذار باشید.

داشتن لباسهای رنگارنگ و کمدی مملو از کت و شلوارهای مختلف آرزوی هر مرد خوشتیپ و خوش لباسی است ولی مهم تر از اینها مطلبی ساده و در عین حال مهم و کلیدی است که در نظر داشتن آن بسیار مهم تر از فراوانی لباس در کمد است و آن جلوگیری از مرتکب شدن “اشتباهات رایج در لباس پوشیدن” است.

مانند خانمها که برای لباس پوشیدن خود اهمیت قائل هستند، آقایان نیز باید به پوشش خود اهمیت بدهند و تابع قوانین مشخصی باشند. تبعیت از قانون تا زمانی که جزوی از اندیشه ی درونی ما نشده باشد کار دشواری است ولی از آن سخت تر این است که از قوانین اطلاع کافی یا تفسیر درستی نداشته باشی و در صدد اجرایی کردن آن تلاش کنی.

بسیاری از آقایان قوانین مربوط به لباس پوشیدن و تفکیک محیطهای رسمی و غیر رسمی را نمی دانند واین امر باعث شده که که هرچند با لباسهای گرانقیمت و به روز چندان خوب به نظر نرسند و دچار اشتباهات رایج در لباس پوشیدن شوند.

شناخت اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

10-fashion-mistakes-men-make-500x340

✅ اول اینکه در نظر بگیریم اندازه ی لباس باید با ابعاد فیزیکی ما همسان باشد به این معنا که تنگی یا گشادی لباس باعث بدچهرگی و نامناسب به نظر رسیدن آن خواهد بود، به یاد داشته باشید پوشیدن لباسهای تنگ یا گشاد اندام شما را مخفی نمی کند و به شکل دیگری نشان نمی دهد. سرشانه های افتاده و بزرگتر از بدن یک تصویر نامانوس را به مخاطب القا می کند. علاوه بر اینکه بلندی بیش از حد آستینها نه تنها باعث ایجاد یک صحنه ی نازیبا است بلکه در انجام امور هم مانع می شوند و رکن اول اشتباهات رایج در لباس پوشیدن است.

قد شلوار باید به اندازه ای باشد که کمی روی کفش دچار شکست شود، شلوار بلند زیر کفش رفته و دچار ساییدگی می شود وشلوار کوتاه نیز موقع نشستن باعث پیداشدن پای شما می شود.

✅ نظافت و تمیزی لباسها از اهمیت ویژه ای برخوردارند و همیشه به یاد داشته باشید که اتوی لباس حتی پیراهن زیر کت خیلی مهم است. در هر شاخه و رشته ای که مشغول فعالیت هستید رفتن به محل کار با پیراهن یا لباس لک اصلا پسندیده نیست.

✅ به خاطر داشته باشید که رنگ و جنس کفش و کمربند باید یکسان باشند و به صرف اینکه کفش شما مناسب است و کمربند شما هم خوب است نمی توانید این دو را از رنگ یا جنس مختلف انتخاب کنید. البته بقیه وسایل چرمی مانند کیف، دستکش و بند ساعت لزومی ندارد ست شوند.اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

✅ استفاده ی لباسهای رسمی با وسایل جانبی اسپرت یکی دیگر از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن است، به طور مثال کوله پشتی در هر سبک و فرمی غیر رسمی محسوب می شود، از این جهت نمی توانید آن را با کت و شلوار رسمی استفاده کنید.

✅ پس از خرید کت و شلوار و قبل از استفاده نوار پارچه ای لب سر آستین را که نام برند کت و شلوار یا پارچه روی آن نوشته شده را بکنید، تنها علایمی که باید روی کت و شاوار رسمی شما باشد نامها یا لوگو های دوخته شده یا “بج” و آرم لب یقه ی کت است. پوشیدن کت با این علایم مانند استفاده از عینک با آرم روی شیشه ی آن است و این را میتوان همگانی ترین سری اشتباهات رایج در لباس پوشیدن دانست.

✅ کفش های مردانه عجیب و غریب مانند کفش های نوک مربعی معمولا در ست های رسمی جایی ندارند، گویی که برخی از کفشها با مدلهای افراطی در هیچگونه پوششی جایگاه مناسبی ندارند و از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن محسوب می شوند. مثلا کفش های خیلی گرد یا خیلی نوک تیز و همانطور که در بالا اشاره شد کفش های زاویه دار مربعی. کفش های مربعی پا را بسیار کوچک و کفش های نوک تیز برعکس پا را بسیار بزرگ می کنند. به دنبال کفشی متعادل باشید که نمای پای شما را تغییر ندهد و خنثی باشد.

✅ استفاده از تیشرت های یقه گرد بعد از ۲۵ سالگی برای مردان اصلا مناسب نیستد، مخصوصا آنهایی که دارای مارک و نوشته ای برجسته و واضح به عنوان نقش روی تیشرت هستند. لباس های بسیار راحت برای نوجوانان و دانشجویان است. هم در آن احساس راحتی می کنند و هم تمایلات خود را از تیم فوتبال محبوب گرفته تا باند موسیقی مورد علاقه نمایش می دهند. اما این لباس نهایتا  ۲۵ تا ۳۰ سالگی مناسب است و بعد از آن که وارد بازار کار می شوید دیگر نمی توان آن را با لباس های رسمی تر و فضای کاری هماهنگ کرد.

✅ ست کردن شلوار پارچه ای  با تی شرت یقه گرد یکی از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن است حتی در زیر کت، سعی کنید به جای آن از تی شرت های یقه دار  معروف استفاده کنید. این تی شرت ها نیز راحت هستند و در عین حال شیک و رسمی ترند.

✅ کردن تی شرت در شلوار غلط است و نمای زیبایی به همراه ندارد.

✅ پوشیدن کفش مخصوص دو وقتی نمی خواهید بدوید لزومی ندارد کفش های مخصوص ورزش و دویدن بسیار راحت هستند اما آنها تنها برای یک هدف مشخص تولید شده اند و نباید جایی غیر از باشگاه و زمین ورزشی از آنها استفاده کرد. اگر به دنبال کفشی راحت برای کارهای روزانه خود هستید بهتر است از کفش های کتانی ساده و تخت استفاده کنید.

✅ استفاده از شلوار و پیراهن چهارخانه یا کت و پیراهن با چهارخانه های واضح باعث شلوغ شدن بیش از اندازه ی ظاهر شما می شود که از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن است رسمی و غیر رسمی است.

✅ استفاده ی دایمی از یک تم لباس باعث تکراری شدن ظاهر شما برای اطرافیان می شود.

✅ سعی کنید به غیر از لباس فرم همراه با پیراهن آستین کوتاه از کراوات استفاده نکنید.

✅ قد شلوار را استاندارد انتخاب کنید، بلندی قد شلوار باید به اندازه ای که جوراب هایتان را بپوشاند و جوراب هایتان هم باید آنقدر بلند باشند که وقتی پاهایتان را روی هم می اندازید، ساق پا مشخص نشود. شلوار، اگر یک تای کوچک روی پا بخورد به اندازه کافی بلند است.پاچه های شلوار باید مرتب و منظم باشند. پاچه های مرتب هنگام نشستن شما را در وضعیت بهتری قرار می دهند همانطور که سر آستین های مناسب ، سنگینی و وقار شما را افزایش می دهند.

✅ استفاده از جورابهای روشن در ست های تیره و برعکس یک شاخصه از اشتباهات رایج در لباس پوشیدن است، جوراب باید با شلوار همخوانی کامل داشته باشد.جوراب
✅ گره ی یک کراوات بر روی پیراهن کت و شلوار یک جنتلمن همیشه محکم و منظم است. گره ی کراوات باید متناسب با ست انتخابی شما باشد به طور مثال گره های فانتزی مناسب ست های رسمی نیستند. به خاطر داشته باشید که نوک کراوات باید کمی روی کمربند باشد به این ترتیب بین پاها و بالا تنه شما تناسب ایجاد می‌کند. این امر نه تنها اختیاری و سلیقه ای نیست بلکه هیچ بحثی هم در مورد آن پذیرفته نمی شود. اگر کراوات از اندازه طبیعی خود کوتاهتر باشد، شما را یک فرد ناآگاه جلوه می دهد.گره کراوات زمانی خوب به نظر می رسد که بعد از گره، یک “فرو رفتگی” محسوس در آن ایجاد شود. به یاد داشته باشید گره ی کراوات باید هم‌طراز خط یقه باشد یعنی گره های کوچک مناسب یقه های بزرگ نیستند.

✅ پوشیدن جلیقه نشانگر قدرت بیشتر است. باید توجه داشته باشید که دکمه پایین کت یا جلیقه به جز مواردی خاص لزوماً نباید بسته شود. “این امر از زمان ادوارد هفتم مد شد. او وزنش افزایش پیدا کرد، نمی توانست دکمه هایش را ببندد و طبیعتا مردم هم از او پیروی کردند”

✅کت های رسمی یک تا سه دکمه دارند. کت هایی که بیش از سه دکمه دارند، بیشتر برای وقایع اجتماعی معمولی مناسب هستند تا یک ملاقات مهم کاری.در کت های سه دکمه، یا می توانید تنها دکمه وسط را ببندید و یا دکمه اول و دوم.رایج ترین و مناسب ترین حالت بستن تنها دکمه ی بالایی آنهاست.کت هایی که ۴ دکمه و یا بیشتر دارند طوری طراحی شده اند که در آنها باید حتماً دکمه ی آخر نیز بسته شود. اگر دکمه آخر به راحتی بسته شد، که باید آنرا ببندید، اما اگر باعث کشیدن پارچه شود، بهتر است که آنرا با نظر خیاط کمی جابه کنید.در این مدلها دکمه ها در دو ردیف عمودی قرار می گیرند. آنها بر اساس دکمه هایی که روی آنها به کار رفته، در سه گروه قابل تشخیص می باشند: ۲/۴ و ۱/۴ و یا ۲/۶.(شماره ی اول کل دکمه های در معرض دید و شماره ی دوم دکمه های کاربردی هستند)

✅ اکسسوری‌ها مکمل لباس شما محسوب می شوند وقرار است تیپ مردانه ی شما را زیبا کنند نه اینکه طوری باشند که در مرکز توجه قرار بگیرند، یکرنگی وسادگی در انتخاب همه ی اکسسوری ها آنقدر بد است که مختلف بودن و هم جنس نبودن آنها برای ظاهر شما مضر است. چرم‌ها و فلزاتی که در یک خانواده هستند ست زیبایی را تشکیل می‌دهند بنابراین ۱ درجه روشن‌تر و یا ۱ درجه تیره‌تر آنقدر هم بد و زننده نیست.

✅ عینکی را که انتخاب می کند متناسب کاربری آن و ابعاد صورت خود انتخاب کنید. در انتخاب عینک فرم صورت، ابرو و چانه و گونه را در نظر بگیرید به طور مثال برای صورتهای دراز و کشیده از عینکهای زاویه دار و دارای گوشه استفاده کنید.

و در آخر اینکه خط تقارن فرضی بدنتان را برای سگک کمربند، دکمه های پیراهن و کراوات فراموش نکنید.


 

مطالب این مقاله به علت اصلی بودن و نگارش اولیه با استفاده از منابع معتبر می توانند به عنوان منبع و مرجع استفاده شوند.

انتشار قسمتی از متن یا تمامی مطالب این مقاله با ذکر منبع بدون اشکال است.

گردآوری و نگارش:

واحد آموزش و فن آوری دنیل تیسو

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.