در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

انتخاب یک تیشرت مناسب

انتخاب یک تیشرت مناسب

انتخاب یک تیشرت مناسب

پوشیدن لباس مناسب اندام یک قانون کلی در مد و فشن است که به جنسیت خاص یا به لباس خاصی هم محدود نمی‌شود. مثلا تیشرت مناسب اندام شما می‌تواند شما را قدبلندتر، خوش هیکل‌تر و به طور کلی جذاب‌تر نشان دهد و ایرادات مشخصی را که در فرم بدن شما وجود دارد مخفی کند. برای انتخاب یک تی‌شرت مناسب باید به ۵ مورد دقت کنید. فیت بودن، رنگ، نوع پارچه، استایل و کاربرد تی‌شرت.

۵ راز خوش‌پوشی با تی‌شرت

۱ – فیت بودن

اولین چیزی که موقع پوشیدن تیشرت مردانه باید در ذهن داشته باشید اندازه بودن آن است:

سرشانه‌ها:وقتی تیشرتی را می‌پوشید دوخت بین سرشانه و بازو باید دقیقا روی مفصل شانه شما قرار بگیرد و اگر تیشرتی خیلی کوچک باشد این خط دوخت به گردن شما نزدیک خواهد شد و در قسمت زیر بغل جمع خواهد شد و خیلی زودتر و بیشتر عرق خواهید کرد و لکه‌های عرق زیربغل پس از مدتی خود را نشان خواهند داد.

برای پیدا کردن تیشرت مناسب اندام شما علاوه بر دانستن سایز بدن باید فرم بدن خود را نیز بشناسید. راهنمای تصویری زیر انواع کلی فرم اندام مردانه را نشان می‌دهد که با مقایسه کردن شکل اندام خود در آینه با این نمونه‌ها می‌توانید تشخیص دهید که کدام مورد به شما نزدیک‌تر است.


آستین‌ها: دور بازویتان را در برگرفته باشد و خیلی بزرگتر از آن نباشد، آستین‌ها نباید تا آرنج ادامه داشته باشند. اگر بازوهای بزرگی دارید از تی‌شرت‌هایی با آستین کوتاه‌تر استفاده کنید.
قد تی‌شرت: قد تی‌شرت نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند، باید به قدری بلند باشد که بتوان آن را در شلوار کرد. مطمئن شوید لبه‌ی آن از استخوان لگن پایین‌تر می‌رود.
شکم: تی‌شرت شما در بخش ناحیه شکم باید به گونه‌ای باشد که فرم انحنای شکم را تا حدودی نمایان سازد. اگر خیلی گشاد باشد شکل شکم مشخص نیست. اگر خیلی هم تنگ باشد تمام جزییات شکم‌تان مشخص خواهد بود.
گردن: اگر بازوهای‌تان را بالا بگیرید نباید فاصله‌ای میان یقه و گردن بیفتد و ضمنا نباید آنقدر تنگ به گردن و سینه چسبیده باشد که احساس ناخوشایندی به شما دست دهد.
یک تی‌شرت خوش‌فرم نباید هیچ محدودیت حرکتی برای شما ایجاد کند و تی‌شرت‌های تنگ صرفا به درد ورزش می‌خورند.

۲ – انتخاب رنگ درست

هر مرد خوش پوشی حداقل باید از این چهار رنگ اصلی چندتایی داشته باشد. سفید، خاکستری، مشکی و آبی تیره
سفید: مکمل تمام رنگ‌ پوست‌ها. یک تی‌شرت کلاسیک همیشه باید جزیی از کمد لباستان باشد. فقط به یاد داشته داشته باشید لباس‌های سفید را صرفا با سایر لباس‌های سفید بشویید.
خاکستری: ترکیبی است از سایه‌‌های مختلف و شکل بدن را به شکلی مجازی ترسیم می‌کند. از خوبی‌های خاکستری نسبت‌ به رنگ‌های تیره آن است که اثرات ناشی از عرق بدن کمتر بر روی آن دیده می‌شود
مشکی: یک رنگ همه‌کاره که همه جا به کار می‌آید. رنگ مشکی با اکثر تیپ‌ها ترکیبی زیبا تشکیل می‌دهد اما این اشکال را هم دارد که معمولا کیفیتش را از دست می‌دهد و اصطلاحا بور می‌شود. پوشیدنش در گرمای تابستان هم کار سختی است.
آبی تیره: رنگ بهتری است نسبت به مشکی، جون تنالیته‌ی رنگی آن با لباس‌های جین خیلی هماهنگ است و ترکیب‌های خوبی می‌توان از آن‌ ساخت.
سایر رنگ‌ها: تی‌شرت قطعا ساده‌ترین راهی است که شما می‌توانید هر رنگی را در قالب تن خود بیازمایید. فقط مراقب باشید رنگ آن با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد.

۳ – انتخاب پارچه‌ی مناسب:

بهترین انتخاب تی‌شرت‌های ۱۰۰% پنبه‌ای هستند. ترکیب‌های پنبه نیز مناسبند مثلا اگر مقداری الاستن با پنبه ترکیب شده باشد به فرم‌ بخشی به تی‌شرت کمک می‌کند حال آنکه اگر پنبه با پلی‌استر ترکیب شده باشد تنفس خوبی ندارد گرچه ویژگی‌های خوب دیگری به آن اضافه شده باشد.

۴ – استایل:

اولین چیزی که باید دقت کنید شکل یقه است، مخصوصا وقتی میخواهید تی‌شرت را زیر یک لباس دیگر بپوشید. مثلا باید بدانید مدل یقه تی‌شرت و کت‌تان باید یکسان باشد.
یقه‌های گرد برای کسانی که سینه‌های کوچک یا شانه‌هایی افتاده دارند مناسب است. این مدل یقه‌ شانه‌های شما را ایستاده‌تر نشان می‌دهد. یقه‌های هفتی نیز برای افراد کوتاه تر مناسب است. همچنین برای کسانی که گردنی بلند و صورتی لاغر دارند نیز توازن ایجاد می‌کند. یقه‌های هفت بلند و یقه قایقی را نیز می‌توانید به فراخور موقعیت و مد روز و سایر پارامترها استفاده کنید.
آیا تی‌شرت را باید داخل شلوار زد؟
به طور کلی پاسخ این سوال منفی است اما اگر از تی‌شرت به عنوان یونیفورم استفاده می‌کنید بهتر است این کار را انجام دهید. معمولا توزدن تی‌شرت برای پولوشرت‌های آستین‌کوتاه و داخل شلوارهای تنگ خیلی خوب جواب می‌دهد.

۵ – کاربرد تی‌شرت:

اگر در یک مهمانی یا قرار اول می‌خواهید تاثیرگذار باشید تی‌شرت رنگی انتخاب بهتری است. از خود بپرسید در ین مجلس باقی افراد چگونه لباس خواهند پوشید؟ اگر به جایی می‌روید که میدانید بیشتر افراد لباس‌های راحت و تی‌شرت می‌پوشند شما نیز تی‌شرت بپوشید اما یک تی‌شرت باکیفیت.
پارک، ساحل، مکان‌های ورزشی و قرارهای دوستانه از دیگر جاهایی است که دستتان برای پوشیدن این نوع لباس باز است. فقط دقت کنید این تی‌شرت برای پوشیدن زیر لباس دیگر (مانند کت یا ژاکت) طراحی شده یا به عنوان یک لباس بیرونی است.انتخاب یک تیشرت مناسب

امیدواریم که توانسته باشیم تا حدی به شما در انتخاب یک تیشرت مناسب کمک کنیم.

برای مشاهده و خرید تیشرت های دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

نگهداری لباس

نگهداری لباس

نگهداری لباس ها یکی از ترفندهایی است که اگر به درستی انجام نشود لباسهایتان را از شکل می اندازد. در این مقاله با ما همراه باشید:

همیشه یکی از مشکلات برای سفرهای طولانی مدت و حتی مسافرتهای کوتاه مدت استفاده از حداکثرفضاهای موجود و ایجاد حداقلی از وسائل همراه خواهد بود. در نظر گرفتن این موضوع که تمامی وسایل مورد نیاز خود را در چمدانی کوچک و با حجم غیر آزار دهنده آن هم بدون چروک شدن و تحت فشار قرار گرفتن حمل کنیم یک تفکر ایده آل خواهد بود.

با توجه به موارد ذکر شده، مناسب ترین راه برای جلوگیری چروک شدن البسه و در اختیار قرار گرفتن حداکثر فضای موجود در چمدان به راه مرسوم تا کردن لباسها لوله کردن آنها خواهد بود که با رعایت اصول و پیش رفتن طبق مراحل تعریف شده ی زیر کاری ساده و قابل اجرا خواهد بود.

به ترتیب اندازه و سایز در چیدمان لباسها اقدام کنید و آنها را به ترتیب از بزرگ به کوچک از ته ساک یا چمدان قرار دهید. لباسهای بزرگتر در زیر چمدان و کوچکتر ها را روی آنها بگذارید.

 گام دوم

شلوار‌هایتان را از وسط به درازا تا کنید. سپس از انتهای شلوار شروع کرده و آن را به سمت بالا لوله کنید. حالا شلوارهای لوله شده را ته ساک بگذارید.

  گام سوم

تی شرت ‌ها و بلوز‌ها را از وسط به درازا تا کرده و اگر امکانش هست دوباره از وسط یک تای دیگر بزنید. از قسمت پایین بلوز‌ها شروع کرده و آن را به سمت یقه بپیچانید. حالا بلوزهای لوله شده را در لایهٔ بعدی روی شلوار‌ها قرار دهید.

 گام چهارم

لباس‌های زیر را هم روی لباس‌های تا و لوله شده قرار می‌دهیم. از وسط تا کنید و سپس آن‌ها را لوله کنید.

گام پنجم

کت‌ها، پیراهن‌های مردانه و دیگر لباس‌های رسمی را روی لباس‌های لوله شده در چمدان بگذارید. لوله کردن و پیچاندن این لباس‌ها ممکن است باعث از شکل افتادن یقه یا قسمت‌های دیگر لباس شود. پس این گونه لباس‌ها را تا کرده و روی لباس‌های لوله شده قرار دهید.

توجه: اگر می‌خواهید کفش‌هایتان را هم کنار لباس‌هایتان در چمدان بگذارید، می‌توانید از فضای موجود در داخل کفش‌ها هم استفاده کنید و لباس‌های رول شده کوچک را در آنجا قرار دهید

 

نکات مهم راجع به برچسب‌های مراقبتی لباس ها

 

نکات مهم راجع به برچسب‌های مراقبتی لباس ها!

اغلب لباس‌ها دارای علائمی هستند که دارای اهمیتی زیادی در جهت نگهداری آنها می‌باشند.

چهار علائم بین المللی نگهداری لباس ها به شرح زیر می‌باشد:

دایره: خشک شویی

تشت: درجه حرارت آب، امکان اتو کشی

مثلث: استفاده از مواد سفید کننده محتوی کلر

(×) بر روی هر یک از این علائم نشانه آن است که کالای مورد نظر تحمل مورد علامت گذاری را ندارد.

   نقش تشت با شماره‌هایی درون آن به این معناست که لباس را می توان تا آن درجه حرارت شست.

   شماره دو رقمی که در تصویر درج می شود نمایشگر درجه حرارت آب بر حسب سانتی گراد است.

   نقش دست در داخل تشت آب به این معناست که لباس را باید فقط با دست بشویید نه به وسیله ماشین. 

تصویر اتو: مشخص کننده درجه حرارت اتو می‌باشد.

   اگر در وسط بدنه اتو یک نقطه وجود داشته باشد یعنی فقط اتوی سرد به کار ببرید.

   اگر بر روی بدنه اتو دو نقطه وجود داشته باشد یعنی درجه حرارت اتو باید متوسط باشد.

   اگر بر روی بدنه اتو سه نقطه وجود داشته باشد یعنی اتوی داغ به کار ببرید.

   نقش یک مثلث به این معناست که میتوان از ماده سفید کننده استفاده کرد.

   البته اگر روی تصویر مثلث علامت ضربدر کشیده شده باشد معنای آن این است، از بکار بردن ماده سفید کننده خودداری شود.

برای خشک کردن لباس نیز علائمی وجود دارد که بهترین طریق خشک کردن لباس را نشان می‌دهند.

   الف- این تصویر نشانگر آن است که لباس روی طناب خشک شود.

   ب- این تصویر نشانگر آن است که لباس باید بدون چلاندن خشک شود.

   ج- تصویر مقابل یعنی لباس روی سطح مسطحی پهن شود تا خشک شود.

   چ- این علامت به این معناست که لباس باید با چرخاندن در ماشین خشک شود.
نگهداری لباس

رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه و رمزگشایی از آن‌ها

رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه و رمزگشایی از آن‌هارازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه و رمزگشایی از آن‌ها

آیا تا کنون هنگام پوشیدن کت و شلوار خود، به دکمه‌هایی که در قسمت‌های مختلف آن قرار دارد توجه کرده‌اید؟ این‌ها تنها یکی از رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه هستند. در این مقاله می‌خواهیم این رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه رمزگشایی کنیم و علل وجودی آن‌ها را بررسی کنیم. مسلما آگاه شدن از این راز و رمزهای ناشناخته می‌تواند برای علاقمندان و کسانی که دوست دارند اطلاعت کاملی درباره لباس‌هایی که می‌پوشند داشته باشند بسیار مفید خواهد بود.

تفاوت کت و شلوار، کت ساده و کت اسپورت

وقتی نوبت به انتخاب کت مردانه می‌رسد گاهی ممکن است تشخیص این که کت مورد نظر شما چه استایلی دارد دشوار و پیچیده باشد و البته اشتباه کردن در این تشخیص هم می‌تواند شما را به سمت یک خطای بزرگ در لباس پوشیدن سوق دهد. پس تشخیص تفاوت‌های انواع کت مردانه یکی از توانایی‌های ضروری برای هر آقای شیک‌پوش است.

کت با شلوار

کت با شلوار رسمی‌ترین نوع کت است و جنس و رنگ شلواری که با آن پوشیده می‌شود دقیقا یکسان است. مبدا این لباس به اوایل قرن بیستم و کشور انگلستان باز می‌گردد که به عنوان یک لباس رسمی اداری برای آقایان در نظر گرفته شد. مدل‌های رایج برای کت رسمی همان طور که در تصویر زیر می‌بینید از چپ به راست مدل دو دکمه ساده با جیب دردار، مدل سه دکمه ساده با جیب دردار و مدل شش دکمه یقه دوبل شال با جیب ساده است. این کت رنگ بندی محدودی دارد و در رنگ‌هایی مثل مشکی، سرمه‌ای، خاکستری، آبی، ذغالی، قهوه‌ای، بژ و سفید تهیه می‌شود. پارچه‌هایی که برای دوخت این کت به کار می‌رود شامل پشم، لینن، فلانل، فاستونی، کشمیر، ابریشم و با طرح‌های ساده، راه راه ریز، نقطه نقطه و یا چهارخانه ظریف است.

کت تک

کت تک حالتی نیمه رسمی مایل به رسمی دارد و تقریبا بین کت رسمی و کت اسپرت قرار می‌گیرد و در واقع الهام گرفته از لباس‌های مردان ارتشی در قرن‌های گذشته است. سه مدل رایج برای کت تک همان طور که در تصویر می‌بینید عبارتند از دو دکمه ساده یقه کوتاه با جیب دردار، سه دکمه ساده یقه کوتاه و شش دکمه یقه دوبل. این مدل محدودیت رنگی چندانی ندارد و در رنگ‌های مثل قرمز و سبز و با طرح‌های راه راه درشت نیز تهیه می‌شود. جنس پارچه این کت معمولا از پشم، سرژ، فلانل، کشمیر و لینن است.کت و شلوار

کت اسپرت

کت اسپرت همان طور که از نامش پیداست حالتی نیمه رسمی و غیررسمی دارد و بیشتر توسط آقایان جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل‌های رایج برای کت اسپرت همان طور که در تصویر زیر می‌بینید عبارتند از دو دکمه ساده با جیب اسپرت، دو دکمه ساده با جیب رویی و سه دکمه ساده یقه کوتاه با جیب دردار. این مدل کت محدودیتی در رنگ و طرح ندارد و مانند کت‌های دیگر از جنس پشم، فاستونی، فلانل، سرژ، کشمیر، لینن و مرس تهیه می‌شود.کت اسپرت

چرا جیب بالایی کت در قسمت چپ قرار دارد؟

کت‌ها جیب‌های متعددی در قسمت‌های مختلف خود دارند که کمتر کسی به آن‌ها توجه و یا از آن استفاده می‌کند اما هرکدام از این جیب‌ها دلیلی برای وجود دارند که دانستن آن می‌تواند استفاده از کت را ساده‌تر کند. جیب بالایی کت محل مناسبی برای قرار دادن پوشت است که استایل کت را بالاتر می‌برد اما تنها دلیل وجود آن این نیست. اکثر سربازانی که به جنگ می‌رفتند راست دست بودند و از این جیب برای قرار دادن فشنگ اضافه استفاده می‌کردند تا به سرعت بتوانند تفنگ خود را پر کنند. پس یکی دیگر از رازهای ناشناخته لباس‌های مردانه رمزگشایی شد.جیب کت

علت وجود دکمه سردست در آستین کت مردانه

کت‌ها رازهای ناشناخته زیادی در خود دارند که به جیب محدود نیست و یکی از جالب‌ترین آن‌ها دکمه سردست است. دکمه‌های سردست ابتدا از فلز برنج ساخته می‌شدند و تاریخ ابداع آن‌ها به زمان ناپلئون بازمی‌گردد. گفته می‌شود ناپلئون دستور داد تا این دکمه‌ها را به سردست آستین‌های کت سربازان بدوزند تا آن‌ها نتوانند بینی و دهان خود را با آستین خود پاک کنند هرچند این گفته تاکنون ثابت نشده است. به هر حال این دکمه‌ها به هر دلیلی که اختراع شده باشند یک کاربرد مهم دارند و آن تشخیص مدل کت است. به طور مثال کت‌های اسپورت معمولا دو دکمه سردست در هر آستین دارند.دکمه سردست

پیلی در پشت پیراهن، یکی از رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه

برای درک این مورد شما باید بتوانید تفاوت پیراهن مردانه رسمی و پیراهن راحتی را درک کنید. پیراهن رسمی در واقع یک لباس زیر مردانه است که زیر لباس‌های رسمی یعنی کت و شلوار پوشیده می‌شود، معمولا سفید و یا در رنگ‌های روشن تهیه می‌شود و اکثرا ساده و گاهی طرح‌دار است ولی هیچ وقت جیب دوبل، اپل یا دوخت خاصی روی آن وجود ندارد. اما پیراهن راحتی تنوع مدل بالایی دارد و در همه رنگ‌ها (به خصوص رنگ‌های تیره) و طرح‌ها دوخته می‌شود. اما علت وجودی پیلی در پشت این پیراهن‌ها چیست؟ پیراهن‌های راحتی از لباس‌های کار مردان در دهه‌های قبل بودند و زمانی که مردان از سر کار برمی‌گشتند این پیراهن را باید از جایی آویزان می‌کردند تا روز بعد تمیز و بدون چروک باقی بماند بنابراین این پیلی در پیراهن رسمی دیده نمی‌شود چون قرار نیست از جایی آویزان شود.

چرا جادکمه اول در پیراهن مردانه افقی است؟

شاید خودتان تاکنون متوجه این رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه شده باشید. این تفاوت دو دلیل دارد، دلیل اول این است که افقی بدون جادکمه اول کمک می‌کند تا یقه درست بایستد. اما دلیل دوم این تفاوت راحتی آقایان است. زمانی که صبح زود برای رفتن به سر کار آماده می‌شوید شاید تاریکی هوا یا خواب آلودگی مانع شود که بتوانید دکمه‌های خود را درست ببندید. متفاوت بودن جادکمه اول کمک می‌کند تا راحت‌تر و با حس لامسه بتوانید دکمه‌های پیراهن خود را ببندید.جادکمه

چرا لبه برخی پیراهن‌ها نامتقارن است؟

یکی دیگر از رازهای ناشناخته در لباس‌های مردانه ؛ یک قانون کلی در مورد این مساله وجود دارد: اگر لبه پیراهن شما در جلو بلندتر یا هلالی است و یا در همه قسمت‌ها یکسان است می‌توانید آن را بدون قرار دادن داخل شلوار بپوشید اما اگر این لبه در قسمت پشت بلندتر یا هلالی است یعنی حتما باید پیراهن را داخل شلوار قرار دهید. در واقع طراحان این تفاوت را ایجاد کرده‌اند تا هم جلوی اشتباه شما را بگیرند و هم پوشیدن پیراهن و نگه داشتن آن داخل شلوار ساده‌تر شود.لبه پیراهن مردانه

4 مدل سرشانه برای کت مردانه

۴ مدل سرشانه برای کت مردانه

در حالی که اساس یقه کت آن بر برازندگی و تناسب است، سرشانه نیز اساس کت در زمینه استیل و مدل است. در کنار انتخاب پارچه مناسب، نوع دوخته شدن سرشانه در میزان رسمیت کت اهمیت زیادی دارد. در اینجا نکاتی کوتاه و مختصر برای ۴ نوع سرشانه شیک و زیبا طرح شده است تا به استیل و سبک زیبا در انتخاب کت مورد نظر خود دست پیدا کنید.4 مدل سرشانه برای کت مردانه

– سرشانه بدون ساختار

سرشانه بدون ساختار معمولا بدون لایی یا در نھایت با استفاده از لایی بسیار نازک دوخته می شود. به ھمین خاطر خط سرشانه به آرامی و با انعطاف به سمت خط آستین سرازیر می شود. این نوع سرشانه اسپرت ترین سرشانه است و برای کت ھای اسپرت انتخاب بسیار خوبی است. معمولا در کنار این سرشانه از پارچه لایی سبک برای جلوی سینه کت استفاده می شود.4 مدل سرشانه برای کت مردانه

– سرشانه با لایی سبک

یکی از رایج ترین کت ھا برای موقعیت ھای کاری کت با سرشانه لایی سبک است. این سرشانه به کت کمی ساختار می دھد، به پارچه اجازه می دھد فرم خود را داشته باشد و بالاپوشی ایجاد می کند که از سرشانه بدون ساختار، رسمی تر است. این کت علاوه بر این به خاطر داشتن ساختاری لطیف برای انواع شانه ھا مناسب است.

– سرشانه لایی خور پھن

در حدود سال ھای ۱۹۳۰ ، سرشانه ھا بزرگ و پھن دوخته می شدند که سمبل قدرت بود. آنھا با برش ھای پھن سعی داشتند بالاتنه آقایان را بزرگ تر و تنومندتر سازند. از این گذشته در آن زمان پارچه ھای کت شلواری نایاب و گرانقیمت بودند و به ھمین خاطر سرشانه ھای پھن نشانه ثروت و دارایی بود.

– سرشانه ایستاده

این نوع سرشانه معمولا لایی نازکی دارد، اما آستین در محل اتصال آستین و سر شانه کمی بالاتر می ایستد. این نوع آستین و سرشانه مدی اروپایی و مخصوصا ایتالیایی است. این سبک دوخت بسیاری از مزون های کت شلوار ناپل است. برخی اوقات این سبک سرشانه را با تعداد کم و ظریفی چین هم همراه می کنند. بدین ترتیب دست دوز بودن و میزان کار دستی که در آن به کار رفته است را به رخ می کشند. چرا که چین هرگز با ماشین و بدون دخالت دست دوخته نمی شود. پس این مدل سرشانه مخصوص کسانی است که به کت شلوارهای دست دوز علاقه دارند.

چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست است

چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است

دکمه پیراهن مردانه به چه دلیل در سمت چپ قرار دارد ؟ در دنیای پوشاک، گرایش‌های مد، مانند جزر و مد دریا، دائم در حال تغییر است. با این حال یک ویژگی وجود دارد که از زمان ابداع دکمه و جادکمه ثابت مانده‌است: دکمه پیراهن مردانه سمت راست است در حالی که دکمه پیراهن زنانه سمت چپ است.

دکمه پیراهن مردانه

چرایی آن هیچ پاسخ روشنی ندارد. علت‌اش تا حد زیادی این است که در دنیای ما بیشتر آدم‌ها راست‌دست هستند. برای شما چپ‌دست‌ها متاسفم، اما شما فقط حدود ۱۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهید. در این نوشتار برخی پاسخ‌های تاریخ آمده‌است که چرا دکمه‌های پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است.

۱.دفاع از خود

یک نظریه‌ی از قرن ۱۴‌ام و ۱۵‌ام تکامل یافته‌ است. در روزهای کهن قبل از تفنگ، شمشیر سلاح مردان برگزیده بود که برای دفاع با خودشان حمل می‌کردند. بیشتر مردان راست دست بودند و شمشیر را در دست راست می‌گرفتند. وقتی حمله‌ای رخ می‌داد، آنها می‌بایست به سرعت به سلاح‌شان دسترسی داشته‌ باشند. چون شمشیر را زیر جلیقه‌شان حمل می‌کردند، مجبور بودند دکمه‌های کت را به سرعت باز کنند تا سلاح‌شان را به‌دست بگیرند. باز کردن دکمه‌ی کت با دست چپ خیلی آسان‌تر و سریع‌تر است در حالی که دست راست به سمت شمشیر می‌رود. قرار دادن دکمه‌های پیراهن در سمت راست لباس این را امکان‌پذیر می‌کرد.

۲.مد پوشاک

یک نظریه‌ی دیگر به این واقعیت مربوط می‌شود که وقتی مد پیشرفت کرد و پوشاک پرزرق و برق‌تر و سنگین‌تر شد، زنان ثروتمند برای آماده شدن به کمک نیاز داشتند. ندیمه‌ها و پیش‌خدمت‌ها برای این‌که به خانم خانه برای آماده شدن کمک کنند، فراخوانده می‌شدند. چون دکمه گران و نشانه‌ی ثروت بود، لباس‌های مجلسی و کت‌ها اغلب پر از دکمه و غزن بود. خیاطان مشاهده کردند چون بسیاری از خانم‌ها برای آماده شدن به کمک دیگران احتیاج دارند، و چون دستیاران اکثرا راست دست هستند، قرار گرفتن دکمه‌ها در سمت چپ لباس کار دستیاران را آسان‌تر می‌کرد.

۳.عفت

یک نظریه‌ی دیگر، که اثبات‌اش آسان نیست، این است که عفت پیوریتنی در محل قرارگیری دکمه‌ها دست داشته‌است. در بسیاری از کلیساهای انگلیس و امریکا، تجمع‌های کلیسا بر اساس جنسیت‌ها جدا می‌شد: مردان در سمت راست راهروی رو به محراب، و زنان به‌طور جداگانه در سمت چپ می‌نشستند.

آشکار کردن بدن در جامعه، به‌ویژه در ناحیه‌ی قفسه‌ی سینه گناه تلقی می‌شد. به واسطه‌ی پوشیده شدن لبه‌ی راست پیراهن با لبه‌ی چپ، هر منظره‌ای از پوست مردان، از دید زنانی که در طرف دیگر راهرو نشسته بودند پوشانده می‌شد. درباره‌ی زنان نیز همین امر صدق می‌کند.

۴.تبعیض جنسیتی

بیاید با آن مواجه شویم، برای ۹۰ درصد جمعیتی که راست دست است، باز کردن و بستن دکمه‌هایی که به سمت راست پیراهن وصل شده‌است، از نظر فیزیکی آسان‌تر است و درد سر کم‌تری دارد.

مردان انگلیسی در دوره‌ی ادوارد این را می‌دانستند. اما مردان آن دوره کاملا جنسیت‌گرا بودند. برای حفظ نوعی برتری در حوزه‌ی پوشاک، سنت نشان دادن سلطه‌ی مردان باعث شد سخت‌تر بودن باز و بسته کردن دکمه برای زنان یک استاندارد در طراحی لباس شود.

درست مانند سوال قدیمی که کدام اول به وجود آمد، مرغ یا تخم‌مرغ، هیچ توضیح قابل اثباتی وجود ندارد که چرا محل قرار گرفتن دکمه در لباس مردان و زنان متفاوت است.

کت و شلوار مردانه : نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی

نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی

کت و شلوار مردانه مهم‌ترین قطعه پوشاک اصلی کمد لباس آقایان است. تفاوت بین کت‌های انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی در چه ویژگی‌هایی است؟ در این مقاله تلاش ما بر این است که تفاوت بین سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی را تا حدودی برای خوانندگان توضیح دهیم تا راحت تر انتخاب کنند.

نگاهی بر سبک انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی

کت و شلوار طرح آمریکایی معروف به مجمع پیچک

کت و شلوار آمریکایی شاخصه: (در نسخه اصلی) لباسی گشاد، راحت و باد کرده، جعبه گونه و مکعبی شکل
پوشیدن کت و شلوار آمریکایی در اوایل قرن نوزدهم رواج پیدا کرد. اولین طراح هان پیشرو این سبک، برادران بروکس (Brooks Brothers) و جی پرس (J.Press) بودند. اما شهرت اصلی این سبک به لطف استفاده اعضای «مجمع پیچک» یا (Ivy League)، از آن بود. این مجمع، متشکل از هشت دانشگاه براون (Brown)، کلمبیا (Columbia)، کرنل (Cornell)، دارتموث (Dartmouth)، هاروارد (Harvard)، پنسیلوانیا (Pennsylvania)، پرینستون (Princeton) و ییل (Yale) است.

ویژگی‌های سبک آمریکایی

کت و شلوار آمریکایی اصیل، از طراحی ساده بهره می‌برد. برشی کامل، جای آستین (زیر بغل) بلندتر، خطوط صاف، شانه‌های عادی بدون پد درنهایت منجر به ظاهری باد کرده و جعبه گونه می‌شد.

تنها چاک این سبک در قسمت میانی و پشت کت قرارگرفته. این نوع چاک به هنگام استفاده حالتی میانه را دارد. از سبک دو چاک کمی سخت‌تر و از بدون چاک راحت‌تر است.

سبک اصیل آمریکایی بدقواره‌ترین سبک کت و شلوارها بود. به‌مرور زمان و برای رقابت با سبک‌های دیگر، برش‌های بیشتری به این طرح داده شد تا تن خور بهتری پیدا کند. در ادامه پد شانه هم اضافه و درنهایت به محبوبیت آن افزوده شد.کت و شلوار مردانه آمریکایی برای مردان درشت‌اندام توصیه می‌شود.

کت و شلوار مردانه معروف به سبک سنتی انگلیسی

کت و شلوار انگلیسی شاخصه: تن خور خوب، کمر باریک
خانه کت و شلوار مردانه به سبک انگلیسی، خیابان ساویل رو (Savile Row) واقع در می‌فر (Mayfair) لندن است. شهرت این خیابان به حدی است که مردم دیگر کشورها برای خرید یک دست کت و شلوار ناب به انگلستان سفر می‌کنند.

ویژگی‌های سبک انگلیسی

جیسون استاتهام کت و شلوار انگلیسی نزدیک‌تر به بدن است و تن خور شاخصی دارد. جای آستین بالاتر قرار دارد و تأکید چشمگیری روی شانه‌های کت انجام گرفته.

این سبک از دو چاک بهره می‌برد و نشست و برخاست با آن راحت‌تر است.

در طرح انگلیسی یک یا دو ردیف دکمه، هر دو استفاده می‌شوند.

کت ساختار قوی‌تری دارد. به کمک پد شانه، شانه‌ها کمی بزرگ‌تر به نظر می‌آیند و قفسه سینه شمایل زیبایی دارد.

خط گلو (Gorge line) نیز در این سبک کمی پایین‌تر دوخته می‌شود.

خط گلو به خط دوختی گفته می‌شود که قسمت یقه کت را به قسمت برگردان یقه متصل می‌کند. دلیل نام‌گذاری آن، یکسره بودن یقه کت درگذشته و قرارگیری قسمت یقه کت در راستای گلوی فرد است.

شلوار سبک انگلیسی، دو یا سه چین دارد و برش به‌مراتب زیباتری از سبک آمریکایی دارند. شاخصه تن خور بودن این سبک در شلوار آن نیز رعایت شده. بنابراین به بهترین نحو به تن فرد می‌نشیند.

در مورد نوع پارچه، سبک انگلیسی از پارچه‌های سنگین‌تر و گرم‌تر استفاده می‌کند.کت و شلوار مردانه انگلیسی برای مردانی با بدن متوسط توصیه می‌شود.

کت و شلوار مردانه به سبک ایتالیایی

کت و شلوار ایتالیایی شاخصه: خوش سبک، مد روز
شهرهای معتبر مد ایتالیا نیز در کت و شلوار مردانه بی‌نصیب نماندند. طراحانی چون بریونی (Brioni) و جورجو آرمانی (Giorgio Armani) از پیشگامان توسعه سبک ایتالیایی هستند. در دسته‌بندی تخصصی‌تر این سبک را به سه سبک میلانی، رمی و ناپلی تقسیم می‌کنند.

ویژگی‌های سبک ایتالیایی

کت و شلوار ایتالیایی مشکی خوش سبک و بسیار جذاب. طرح جذب سبک ایتالیایی بسیار امروزی و زیباست. در نسخه اصیل این سبک، کت‌ها بدون چاک طراحی می‌شدند. اما جهت راحتی بیشتر به هنگام نشست و برخاست، امروزه از دو چاک در آن استفاده می‌شود. در مقایسه با سبک انگلیسی، تن خور بودن این کت‌های کوتاه را می‌توان جذب توصیف کرد.

شانه‌ها پد دارند و جایگاه دکمه‌ها و قسمت برگردان یقه بالاتر از سبک آمریکایی و انگلیسی قرار دارد.

کت‌ها بر حسب طرح عدد هفت و به‌صورت جذب و باریک طراحی می‌شوند.

شلوارها کمر باریک و جذب‌ترین حالت ممکن طراحی می‌شوند.

برخلاف سبک انگلیسی، در سبک ایتالیایی از پارچه‌های سبک و خنک‌تر استفاده می‌شود.

خط گلو نیز بالاتر از سبک انگلیسی و آمریکایی دوخته می‌شود.

از پدهای کمتری در طراحی کلی آن استفاده می‌شود.

چنین سبکی مناسب مردانی است که قدی بلند، اندامی باریک و شکمی صاف دارند.

برای  مشاهده و خرید کت و شلوار های انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب تر است؟ این پرسشی است که همیشه موقع خرید لباس ورزشی در ذهن می آید .برای انجام ورزش های مختلف نیاز به لباس ورزشی مناسب داریم در این مقاله در مورد نحوه انتخاب و نگه داری از لباس ورزشی صحبت میکنیم. با ما همراه باشید:

رفتن به باشگاه ورزشی و انجام تمرینات جسمانی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای تناسب اندام و سلامت انجام داد، اما یکی از کارهایی که بعد از ورزش نباید از یاد برد، شستن لباس‌های بوی عرق گرفته است! آنچه به ذهن بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای خطور می‌کند، تاثیر جنس لباس بر میزان جذب بوی بد بدن انسان است.
سویشرت شلوار دنیل تیسو

۱- بهترین جنس لباس ورزشی چیست؟

از آنجا که امکان تعریق در ورزش دو برابر می شود، انتخاب جنس مناسب لباس ورزشی برای پیشگیری از عرق سوز شدن و ابتلا به بیماری های قارچی پوستی اهمیت زیادی دارد.

پوست عرق سوز شده

لباس های تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند. لباس های نخی یا پنبه ای، به سادگی عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.
اگر قصد خرید لباس های ورزشی نایلونی یا شمعی و بادگیر را دارید، حتما انواعی از لباس ها را انتخاب کنید که یک آستر نخی داشته باشند. شلوارهای ورزشی با جنس الیاف مصنوعی هم باید حتما آستر نخی داشته باشند تا از قرمزی، خارش و ابتلا به ناراحتی های قارچی در ناحیه کشاله ران در اثر عرق کردن، جلوگیری شود.
لباس های ورزشی نایلونی و شمعی، عمر طولانی تری دارند و راحت تر شسته می شوند، اما لباس های نخی بیشتر از پوست بدن محافظت می کنند.
لباس ورزشی

۲- مناسب ترین مدل برای لباس ورزشی چیست؟

لباس های ورزشی معمولا دو نوع هستند: «تی شرت و شلوارک» و «کاپشن و شلوار».
تی شرت و شلوارک برای افرادی که در سالن های ورزشی فعالیت می کنند، مناسب تر است، اما گرمکن و شلوار بیشتر مناسب ورزش در فضاهای باز مانند زمین چمن، پارک یا حتی بازی گل کوچک در خیابان می باشد.
پوشیدن گرمکن و شلوار ورزشی در محیط های سرباز، از پوست در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند.
بهترین راه خشک کردن لباس ورزشی این است که آن را در محیط باز و زیر نور آفتاب خشک کنید.
نکته مهم در مورد لباس های ورزشی این است که باید کمی آزاد باشند تا بتوانید به راحتی با آنها به ورزش و فعالیت های بدنی بپردازید.

۳- لباس ورزشی را چطور بپوشیم

اگر دوست ندارید لباستان را بیش از اندازه بشویید و آن را از ریخت بیندازید، می توانید زیر بلوز یا گرمکن های ورزشی، یک تی شرت نخی جذب و زیر شلوارهای ورزشی، یک شلوار نخی نازک بپوشید.
به این ترتیب، عرق بدن جذب لباس های نخی زیر می شود و دیگر مجبور نخواهید شد لباس ورزشی را برای از بین بردن بوی عرق آن بشویید.

۴- لباس ورزشی را چطور بشوییم؟

آلودگی های لباس ورزشی بیشتر به عرق کردن فرد ورزشکار مربوط می شود، بنابراین بهتر است پس از هر دو بار استفاده از لباس ورزشی و برای پیشگیری از بو گرفتن، آن را بشویید.
این لباس ها را می توان داخل ماشین لباسشویی انداخت یا با دست شست. استفاده از انواع شوینده ها هم مشکلی به وجود نمی آورد. اما بد نیست که کمی نرم کننده را هم در مراحل نهایی شستشو به مواد شوینده تان اضافه کنید تا لباستان پس از شستشو اصطکاک پیدا نکند و خرده ریزه های کف سالن ورزشی را به خود نگیرد.

۵-چه رنگی برای لباس ورزشی مناسب تر است؟

لباس ورزشی آقایان می تواند سرمه ای، طوسی، خاکی و یا حتی مشکی باشد. پوشیدن کفش های ورزشی خاکی و سورمه ای هم برای ورزشکاران از سایر رنگ ها شیک تر است..

۶- لباس ورزشی را چطور نگهداری کنیم؟

معمولا جنس لباس های ورزشی به گونه ای است که چروک نمی شوند. از طرف دیگر، لباس های ورزشی مدام با عرق تن و زمین سالن های ورزشی در تماس هستند. بنابراین اگر از ورزشگاه برگشته اید و حوصله شستن لباس هایتان را ندارید، بهتر است آنها را از داخل ساک ورزشی تان خارج نکنید. البته تا وقتی که حوصله تان سر جایش بیاید و بخواهید آنها را بشویید.
اگر قرار است بیشتر از دو ساعت تا شستن لباس های ورزشی وقفه بیفتد، آنها را از ساک خارج و به چوب لباسی حمام آویزان کنید.

لباس ورزشی آلوده را به هیچ وجه داخل کمد لباس ها نگذارید، روی تختخواب نیندازید و کنار لباس های دیگر روی چوب‌لباسی آویزان نکنید. در غیر این صورت باعث انتقال بو و آلودگی ها به سایر لباس هایتان می شود.

لباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی

لباس آقایان در مراسم عروسیلباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی

جشن عروسی یکی از مراسم بسیار رسمی است که باید برای ظاهر خود سنگ تمام بگذاریم. پوشیدن لباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر چه هر شخصی سلیقه منحصر به فرد خود را دارد اما برخی از لباس ها و اکسسوری ها هستند که تمام آقایان باید از پوشیدن آنها در چنین مراسمی خودداری کنند. اگر شما هم می خواهید بدانید که این لباس ها کدامند، با ما همراه شوید.

در مراسم عروسی شلوار جین نپوشید

مهم نیست که عروسی در چه مکانی و با چه کیفیتی برگزار می شود، شلوار جین به هیچ وجه برای چنین مراسمی مناسب نیست. حتی اگر شلوار جین تان کاملا نو باشد یا این که فکر کنید با کت اسپرت تان به خوبی ست می شود، باز هم باید از پوشیدن آن بپرهیزید. بهتر است که به جای راحتی خود، به عروس و داماد احترام بگذارید و برای چند ساعت هم که شده به خودتان سختی دهید و کت و شلواری رسمی به تن کنید.

شلوار جین

در مراسم عروسی تاکسیدو نپوشید

تاکسیدو یا در اصطلاح فرانسوی اسموکینگ نوعی کت مردانه پیش باز است که در آن از یقه ایستاده استفاده و قسمتی از آن با پارچه براق ماهوت مشکی رنگ تهیه می شود و ممکن است دارای جیب یا بدون جیب باشد. اما این کت اصلا مناسب مهمان در مراسم عروسی نیست. از این رو که ممکن است شباهت زیادی به لباس داماد داشته باشد. راه دیگر این است که رنگ کت داماد را بدانید و سعی کنید که رنگ دیگری را برای خود انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است که شما را با داماد اشتباه بگیرند.کت و شلوار تاکسیدو

در مراسم عروسی طرح های فانتزی نپوشید

مراسم عروسی زمان خوبی برای امتحان کردن لباس هایی با طرح های گوناگون و فهمیدن این که آیا به شما می آیند یا نه، نیست. طرح های فانتزی روی هر بخشی از لباس تان، از کروات و پاپیون گرفته تا پیراهن و کمربند که باشد، اصلا زیبا و جذاب نیست. بنابراین تا می توانید از لباس هایی با طرح های رسمی تر استفاده کنید.

لباس های ممنوعه عروسی

در مراسم عروسی هودی و سویشرت نپوشید

خوشبختانه این مورد احتیاجی به توصیح ندارد، به این دلیل که اکثر آقایان به این موضوع واقف اند که سویشرت و هودی ها به هیچ عنوان برای مراسم رسمی مانند جشن عروسی، مناسب نیستند. این مدل لباس ها تنها برای مراسم غیر رسمی و دوستانه استفاده می شوند.کفش اسپرت

در مراسم عروسی تیپی سرتاسر مشکی نزنید

پوشیدن لباس سرتاسر مشکی ایرادی ندارد اما زمانی که صحبت از مراسم عروسی می شود باید از خیر این تیپ بگذرید. این مراسم شادی است نه عزا. بنابراین به ظاهر مشکی تان به کمک پیراهنی یا حتی کرواتی رنگی کمی تنوع و هیجان دهید.

سویشرت

در مراسم عروسی کفش اسپرت نپوشید

مطمئنا شما به مسابقات ورزشی دعوت نشده اید، پس کفش های اسپرت تان را در آورید و دور کفش هایی چون ریبوک، آدیداس، نایک و… را برای این چند ساعت خط بکشید.صندل

در مراسم عروسی صندل نپوشید

شاید برای برخی از شما خنده دار باشد که با صندل به جشن عروسی بروید اما برای بعضی ها راحتی حرف اول را می زند و ممکن است که در روزهای گرم سال هوس کنند که با صندل به چنین مراسمی بروند.

لباس مشکی

در مراسم عروسی کلاه نپوشید

کلاه هم یکی دیگر از لباس های ممنوعه است که باید از گذاشتن آن در مراسم عروسی خودداری کنید. حتی اگر در طول مسیر آن را بر سرتان گذاشتید، همین که خواستید وارد سالن شوید، آن را از سرتان در آورید و به دست بگیرید. با این کار احترام خود را نسبت به میزبانان مجلس نشان خواهید داد.کلاه

تمام نکاتی که لازم است درمورد نگه دارنده یقه بدانید

نگه دارنده یقهتمام نکاتی که لازم است درمورد نگه دارنده یقه بدانید

اگر نگاهی به کمدهای لباس مردانه بیندازید طیفی گسترده از کفش ها، کراوات و دستمال جیب خواهید یافت. این اکسسوری ها می تواند ظاهر شما را جذاب کرده و نیز ذوق و زیبندگی را به آن اضافه نماید. با این حال یک سری اکسسوری نیز مانند نگه دارنده یقه وجود دارد که در پشت صحنه عمل می کند. با اینکه آن ها همانند کفش، کراوات یا دستمال جیب قابل مشاهده نیستند اما با منظم و آراسته نگه داشتن یقه لباس های شما ظاهرتان را بهتر می کنند. این نگه دارنده ها معمولاً قطعه های کوچکی از جنس پلاستیک یا فلز هستند که می توانند روی یقه لباس دوخته شوند یا داخل جیب های کوچکی که روی یقه پیراهن مردانه تعبیه شده اند قرار بگیرند.

یقه صاف و ایستاده نشانه پیراستگی است فرقی ندارد شما در استفاده از این نگه دارنده ها آماتور یا حرفه ای باشید زیرا ما فکر می کنیم که هر کسی کارآمدی و سودمندی این اکسسوری کوچک را درک می کند.نگه دارنده یقه

انواع نگه دارنده های یقه

اگر شما پیراهن های خود را از فروشگاه های بزرگ و معتبر خریداری می کنید ممکن است نگه دارنده یقه همراه آن باشد اما اغلب این طور نیست و شما باید پیراهن و نگه دارنده ی یقه را جداگانه خریداری کنید. زمانی که شما نگه دارنده ی یقه تان را انتخاب می کنید لازم است که شکل و پهنای یقه پیراهن یا پیراهن هایی که قصد دارید با این نگه دارنده ها بپوشید را در نظر بگیرید اگر یقه پیراهن شما گوشه دار است یک نگه دارنده گوشه دار و اگر یقه پیراهن شما گرد است باید یک نگه دارنده گرد انتخاب کنید.

چهار نوع از رایج ترین جنس ها برای نگه دارنده یقه جنس های پلاستیکی، فولاد ضدزنگ، برنج و طلا هستند.

نگه دارنده یقه از جنس پلاستیک

نگه دارنده های از جنس پلاستیک بسیار سبک تر از نگه دارنده مشابه فلزی هستند. بااین حال آن ها ممکن است همیشه کاربرد نداشته باشند چرا که این جنس به معنی نرم بودن و سستی آن ها نیز هست. این نگه دارنده ها بسیار ارزان بوده و به راحتی پیدا می شوند بنابراین اگر شما یک تازه کار هستید کار خود را با یک مجموعه پلاستیکی که گزینه ای کم دردسر و خوب است شروع کنید.

نگه دارنده یقه از جنس استیل ضدزنگ

در طول دوره استفاده از نگه دارنده ها همواره یقه هایی از جنس استیل محبوب ترین انتخاب مردم بوده است. این نگه دارنده ها براق و به اندازه کافی سنگین بوده به گونه ای که یقه ی شما را صاف و منظم نگه دارند. این گزینه شیک و برازنده است و خیلی گران قیمت نیست.نگه دارنده یقه از جنش استیل

نگه دارنده یقه از جنس برنج

نگه دارنده از جنس برنج در میان مردانی که می خواهند پول کمتری هزینه کرده و نیز جنس فلزی را ترجیح می دهند محبوبیت دارد. این نگه دارنده ها کیفیتی مشابه با نگه دارنده های استیل دارند اما کمی بیشتر کلاسیک به نظر می رسند خصوصاً با یک ظاهر تمام صیقل یا جلا داده شده.

نگه دارنده یقه از جنس طلا

نگه دارنده های از جنس طلا گران ترین مدل رایج هستند و طبیعتاً آن ها زیباترین و سطح بالاترین مدل رایج هستند. این نگه دارنده ها قطعاً یک سرمایه گذاری هستند. این مدل ها برای افرادی است که مایل هستند نگه دارنده های یقه منحصربه فرد در مجموعه خود داشته باشند.نگه دارنده یقه از جنس طلا

فواید نخ و الیاف بامبو

فواید نخ و الیاف بامبو

بامبو

فواید نخ و الیاف بامبو در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد با ما همراه باشید.

پارچه های ساخته شده از نخ بامبو دارای خواصی مانند، نرمی و لطافت، آویزش مناسب، جذب رطوبت بالا، انتقال بخار آب، رنگ پذیری بالا و درخشش است و برای ساخت منسوجاتی همچون جوراب، پتو، حوله و… مناسب می باشد.

در درجه اول پارچه بامبو از محصولات طبیعی و ۱۰۰ درصد ارگانیک ساخته می شوند.همچنین این الیاف به طور طبیعی ضد میکروب و حساسیت می باشند.

تمامی پارچه های بامبو حاوی ماده ای به نام Bambookunh هستند که این ماده محصولات زراعی را از زمان کاشت تا برداشت از هجوم باکتری ها محافظت می کند. این الیاف برای کسانی که مبتلا به بیماری های آلرژی های تنفسی یا پوستی هستند و یا از بیماری های ناشی از گرد و غبار که حاوی مایت ها می باشند رنج می برند بهترین گزینه اند.الیاف بامبو

نخ بامبو

پارچه های بامبو احساسی شبیه به لطافت ابریشم دارند بسیار نرم هستند و سطح درخشندگی براق طبیعی دارند.
از دیگر مزایای این الیاف وجود خلل و فرج هایی در مقاطع عرضی است که این خاصیت باعث می شود بتوانند رطوبت را ۴-۳ برابر الیاف کتانی جذب کنند و حرارت بدن انسان را تعدیل نمایند.

محصولات بامبو نه تنها به هوا اجازه میدهد که در اطراف بدن بچرخد ،بلکه گرمای آنرا تا حد قابل توجهی حفظ می کند. محصولات بامبو باعث توازن حرارتی در موقع خواب می شوند. پارچه های بامبو نسبت به پارچه های موجود، در گرما ۲تا۳درجه، سردترند و در سرما ۲تا۳ درجه گرم ترهستند. بنابراین در تابستان سردتر و در زمستان شما را گرمتر نگه می دارد.جوراب کالج

ازآنجایی که محصولات کتانی وقتی گرم می شوند رطوبت بیشتری نسبت به محصولات بامبو جذب می کنند، از این رو موجب رشد سریع تر باکتری ها و مایتها می شود. اما وجود برخی از خواص در محصولات بامبو اجازه رشد و تکثیر مایتها را نمی دهد.جوراب معطر دنیل تیسو

خواص ضد باکتری پارچه های بامبو نیازبه شستشوی زیاد محصولات را تا حد زیادی کاهش می دهد ولی اگر ترجیح می دهید که محصولات را به طور منظم بشویید، نگران کهنگی آنها نباشید.

منسوجات تهیه شده از الیاف بامبو حتی بعد از ۵۰ بار شستشو باز هم خاصیت ضد باکتری خود را به خوبی حفظ می کند.

شستشو، آهارگیری با آنزیم این الیاف بهتر است با ملایمت صورت پذیرد. الیاف خالص بامبو مانند دیگر الیاف نیاز به شستشو ندارد اما در صورت نیاز می توان با استفاده از مقدار کمی صابون آن را شستشو داد.جوراب دنیل تیسو

مقاومت کتان معمولا بیشتر از پنبه می باشد و در برابر حرارت ۱۲۰ درجه ی سانتیگراد مقاومت می کند و در برابر حشرات همانند بید ایمن است و همچنین حلال های آلی معمولی که در خشک شویی به کار می روند تاثیرات مخربی روی آن ندارند.

برای خرید جوراب های دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک وجود دارد که لازم است بدانید در این مقاله در مورد قواعد کلی استفاده از کراوات باریک توضیح خواهیم داد.

کراوات باریک چیست؟

یک اکسسوری شیک و پرطرف‌دار در میان جوانان به شمار می‌­رود. این مدل در مقایسه با کراوات استاندارد باریک­‌تر بوده و عرض آن حدودا ۱٫۵ اینچ تا ۲٫۵ اینچ (در پهن­‌ترین بخش آن) می‌باشد. اما طول آن مشابه با کراوات طبیعی است.کراوات باریکساده‌­ترین و رایج­‌ترین گره کراوات برای کراوات‌­های باریک:
زمانی که با یک گره کوچک بسته شود، بهترین حالت خود را خواهد داشت. گره کراوات ساده و رایجی با نام (four-in-hand)، تناسب خوبی با کراوات باریک داشته و می­‌تواند با انواع مختلف پیراهن و کت و شلوار به کار گرفته شود. اگر شما با نحوه بستن این گره آشنا نیستید، حتما این روش را فرا گرفته و سبک ظاهری خود را بهبود دهید.

کراوات باریک برای چه کسانی مناسب است؟

تناسب بالایی با پوشش ظاهری مردان لاغر و قد بلند دارد. اما باید مطمئن شوید که از یک کراوات فوق العاده باریک استفاده نکنید، چرا که این مدل می­‌تواند شما را لاغرتر نشان دهد. افرادی با قد کوتاه نیز می­‌توانند از کراوات باریک استفاده کنند. چرا که این مدل کراوات، توجهات را از قد و قامت شما دور می‌­کند.کراوات

۷ قانون کلی برای پوشیدن کراوات باریک:

۱- یک قانون اساسی در پوشیدن این نوع کراوات این است که پهن­‌ترین بخش کراوات باید با برگردان یقه ژاکت در وسیع‌­ترین نقطه آن هماهنگ بوده و تناسب داشته باشد.

کراوات مناسب۲- قسمت پایین کراوات باید در نزدیکی کمربند و یا بخش دور کمر شلوار شما قرار بگیرد.

طول کراوات۳- بهترین ظاهر را با کت و شلوارهای یک یا دو دکمه‌­ای با برش اروپایی خواهند داشت. شما همچنین می‌­توانید برای دستیابی به یک ظاهر غیر رسمی هوشمندانه، کراوات خود را با جلیقه و شلوار جین ترکیب نمایید.کراوات راه راه

۴- کراوات باریک خود را با پیراهنی با یقه متوسط یا باریک (به جای یقه پهن) ترکیب نمایید.کروات

۵- از کروات­‌های تک رنگ یا با طرح راه راه ساده استفاده کنید.کراوات مردانه

۶- کراوات باریک، نیازی به استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی خاصی ندارد.

۷- در مورد جنس آن نیز می­‌توانید از کروات‌­های ابریشمی برای مراسم رسمی و جشن‌­های عروسی، از کراوات­‌های نخی برای پوشش­‌های غیر رسمی تابستانه و سمینارهای کاری و از کراوات‌­های میکروفایبر برای پوشش روزانه کاری استفاده نمایید.

در فصل بهار چگونه خوش تیپ “لباس” بپوشیم؟

لباس

در فصل بهار چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم؟

در فصل بهار چگونه خوش تیپ “لباس” بپوشیم؟ فصل بهار، این فرصت را به شما می دهد که انواع رنگ ها را به مجموعه رنگ لباس هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید.

این چند تکه را برای فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپ تان کامل شود: چند تی شرت ساده به رنگ های مختلف، شلوار کتان روشن.

زمستانی ها را اخراج کنید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی است. یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه تان را می پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تن تان می کنید، باید از صف خوش تیپ ها خارج شوید. خوش تیپی حکم می کند که لباس های زمستانی را کنار بگذارید و بهاره بر تن کنید.

قبول داریم که هنوز گاهی شب ها سرد است و باران های بهاری هم گاه و بیگاه فرو می ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن های بهاره هم گروه خاص لباس های این فصل هستند.

نکته دوم برای پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه است. این نکته به مورد قبلی هم بر می گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید. معمولا پارچه لباس های فصل سرد پشمی است و ضخیم تر اما لباس های فصل های خنک تر از جنس الیاف طبیعی و نخی است و تار و پودشان نازک تر است. به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس هایی انتخاب کنید که جنس پارچه شان مناسب فصل باشد.

هرگز یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید. مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن نازک تابستانی ترکیب مناسبی نیست. برای این که ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این است که حتما لباس های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان نازک بپوشید!

نه تنگ نه گشاد

سایز نبودن لباس یکی از نشانه های بدتیپی است. حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس ها با مارک های متفاوت ،مختلف است.

همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب تان رود.

بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه برای روزهای آفتابی به حساب می آید. فقط دقت کنید که اگر تی شرت تان خیلی بلند است نباید آن را داخل شلوار خود کنید. تی شرت باید کمی پایین تر از دور کمر شما قرار بگیرد. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است.

فصل نو تیپ نو

تنوع باید یکی از ویژگی های تیپ شما در فصل بهار باشد.اگر فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب های قدیمی را بشکنید. مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید؛ شاید بیشتر به شما بیایند.

اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید به فروشگاه های دیگر سری بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده های جدیدی بگیرید.

در عین حال، به پوشیدن رنگ هایی که بهتان نمی آید اصرار نداشته باشید. بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد.

اگر شما لباسی به رنگی که با پوست تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک ها و خط و خطوط چهره تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس هایتان را در رنگ هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید. طراوت حرف اول را در فصل بهار می زند.

رنگی شوید

بهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس های رنگی در این فصل حال و هوای خود و اطرافیان تان را واقعا عوض می کند. در این فصل پوشیدن رنگ های سبز، زرد، نارنجی و… بهتر از هر فصل دیگری است. در عین حال بهتر است تا حد امکان از پوشیدن لباس هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید.

استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهی که زننده باشد. بنابراین سعی کنید بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

برای استفاده بهتر از رنگ ها، سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). رنگ هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ های هم خانواده شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی).

زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید. یادتان باشد اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس های تیره تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد. بهتر است دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند .

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه . برخی از لباس های مردانه هیچ گاه از روند مد خارج نمی شود و در هر دوره ای از تاریخ می توان آنها را دید. کاپشن چرم یکی از این موارد است. امروزه اگر بخواهید از یک کت و کاپشن چرم اصل و خوب استفاده کنید قطعا یکی از اجزای گران قیمت کمد لباس های شما خواهد بود.
برخی کت های چرم به دلیل نام برند آنها قیمت های بالایی دارند و برخی به دلیل کیفیت و نوع چرم استفاده شده در ساخت آنها است. اما سرمایه گذاری در یک کت چرم خوب ارزشش را دارد زیرا این لباس کلاسیک سال های سال می تواند یک لباس عالی برای شما محسوب شود.راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

برخی موارد را در خرید یک کاپشن چرم به دقت بررسی کنید، یکی از این موارد دکمه ها و زیپ ها هستند. زیپ باید نرم و روان باشد.

اگر دوست ندارید که از پوست حیوانات استفاده کنید ، برخی کت های چرم با قیمت ارزان تر که از جنس پلی اورتان یا PVC هستند می توانند جایگزین های خوبی باشند.

مدل Biker

معمولا در رنگ سیاه هستند، زیپ های نامتقارن دارند. قد لباس بلند نیست و معمولا تا روی کمربند است. یک زیپ کج روی قسمت سینه دارد و دکمه های فلزی روی کاپشن طراحی شده است. این کاپشن را با شلوار جین اسلیم مشکی ، ذغالی یا آبی تیره بپوشید.کاپشن چرم

مدل Bomber

این مدل کاپشن یک زیپ مرکزی دارد و در بخش پایین و مچ ها چسبیده است. معمولا از چرم های نرم ساخته می شود. این ژاکت را می توانید با تی شرت، شلوار کتان و یک جفت کفش کتونی ساده ست کنید. ست کردن مدل های مختلف با این ژاکت کار ساده ای است.

 

مدل Field

معمولا اندازه آن بلند است و جیب های متعدد و کمربند دارد. علاوه بر مشکی در رنگ های قهوه ای تیره یا عسلی نیز وجود دارد. این مدل یک استایل زمستانی خوب را با پلیور یقه اسکی به وجود می آورد.

مدل Racer

این مدل مینیمال دارای یک زیپ میانی و مدل یقه ی خاصی است. آن را می توانید با شلوار جین یا کتان بپوشید.

مدل Flight

این مدل پدر تمام ژاکت های چرمی است که برای خلبانان تولید شده است. به طور سنتی یقه ی آن را از پشم گوسفند می دوخته اند و رنگ آن با چرم متضاد بوده است. مدل Flight برای روزهای سرد زمستان مناسب است زیرا شما را حسابی گرم نگه می دارد.

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟ برای خیلی از آقایان هنگام خرید کت و شلوار این سوال به وجود می‌آید که کدام نوع کت برای آن‌ها مناسب‌تر است؟

بیشتر افراد هنگام خرید کت فقط به این نکته توجه می‌کنند که کت از جلو چطور به نظر می‌رسد و این‌که کت از پشت چقدر برای آن‌ها مناسب است را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک چاک کت چیست و کاربرد آن چیست؟

چاک کت برشی است که در قسمت پشت کت‌های اسپرت یا رسمی می‌بینید. مانند بسیاری از جزییات لباس‌های مردانه چاک کت‌های امروزی یک میراث به جا مانده نظامی است.

چاک کت اولین بار به عنوان یک ضرورت، برای قرارگیری لبه‌های کت در دو طرف بدن است و راحتی نظامیان سوارکار ایجاد شد. اگرچه امروزه کمتر کسی با اسب سفر می‌کند اما چاک کت همچنان کاربرد دارد.
زمانی که مجبور هستید با کت خود بنشینید چاک کت مانع چروک و جمع شدن آن در قسمت جلوی کت می‌گردد؛ و یا هنگامی که دست در جیب کت و یا جیب عقب شلوار خود میکنید چاک کت مانع از کشیده شدن بیش از حد کت و ایجاد ظاهری نازیبا می‌گردد و راحتی بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.
نکته:
هرگز دست خود یا هر شی دیگری را در جیب کت‌ خود قرار ندهید؛ مگر این که بخواهید کت خود را از شکل بیندازید.
جیب اکثر کت‌ها هنگام خریداری دوخته می‌شوند. توصیه می‌کنیم جیب آن‌ها را به همان حالت دوخته شده و بسته نگه دارید.

چه تفاوتی میان کت تک چاک با کت دو چاک وجود دارد؟

دو نوع چاک داریم. تک چاک (چاک وسط) که در پشت کت و وسط قرار می‌گیرد. دو چاک که در دوطرف پشت کت قرار می‌گیرند.

اگر اندام خوب و ورزشکاری دارید و قصد نمایش آن را دارید کت دو چاک به خوبی این کار را انجام می‌دهد. علاوه بر این مردان سنگین وزن بهتر است کت دو چاک انتخاب کنند. این مدل کت هنگام نشست و برخاست کمترین محدودیت را برای فرد ایجاد می‌کند.

کت تک چاک که برش‌های خوبی دارد استایل متفاوتی به شما می‌دهد و شیک‌تر است. اما کت دو چاک آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد.

کدام یکی بیشتر مد است؟ کدام یکی از مد افتاده است؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟هر دو نوع کت مد هستند.  نکته مهم این است که کت برای اندام شما مناسب باشد.
در بازار معمولا کت تک چاک را بیشتر از کت دو چاک خواهید دید. دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد. تولید انبوه کت‌ تک چاک به دلیل برش و دوخت آسان بیشتر مورد توجه تولید کنندگان قرار می‌گیرد.

کدام نوع کت کژوال‌تر می‌باشد؟

به طور کلی کت تک چاک کژوال تر می‌باشد و کت دو چاک کمی رسمی‌تر است. البته در دنیای مد قانون کلی و همیشگی وجود ندارد و همیشه استثنا وجود دارد. به عنوان نمونه کت تک چاک امکان دارد با پارچه‌ای دوخته شود که رسمی به نظر برسد.
نکته:

نوع سومی از کت وجود دارد که چاک ندارد.

این مدل کت محدودیت‌های زیادی هنگام استفاده از آن مثلا هنگام نشستن در ماشین و یا پشت میز کار ایجاد می‌کند.

کدام نوع کت برای شما مناسب‌تر است، کت تک چاک یا کت دو چاک؟

در حالت ایده‌آل شما از هر دو استایل می‌توانید در کمد لباس خود داشته باشید، اما این مسئله تا حدود زیادی به سلیقه شخصی شما، راحتی و اندام شما بستگی دارد.

اگر هنوز نمی‌دانید کدام نوع کت برای شما مناسب‌تر است باید هر دو نوع کت را امتحان کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

 نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

 نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل مردانه. بنفش یکی از رنگ های مورد توجه در میان رومیان و یونانیان باستان بوده و عنوان رنگی اشرافی شناخته می شده. با وجود اینکه اغلب آقایون رنگ بنفش رو جزو اولین انتخاب های خودشون قرار میدن اما باز هم اکثرا در نحوه انتخاب رنگ بنفش و ست کردن آن اشتباه می کنند.

ست های زیبای بنفش و خاکستری

خاکستری رنگ خنثی ای هست و یکی از بهترین ترکیبات رو با رنگ بنفش ایجاد می کنه و باعث میشه که ستتون نه خیلی پر رنگ و تو چشم باشه و نه خیلی بی روح و بی رنگ. از رنگ خاکستری و بنفش بیشتر میتوانید در محیط های رسمی و کاری یا حالت های روزمره استفاده کنید که نیاز به جلب توجه زیادی ندارند.

ساده ترین راه برای استفاده از بنفش اینه که تنها یک بخش از استایلتون رو بهش اختصاص بدید. بژ، خاکستری، تناژهای آبی، از آبی آسمانی و تخم اردکی گرفته تا آبی کبالتی و آبی مایل به خاکستری رو می شه به راحتی با رنگ بنفش ست کرد. تناژهای کمی روشن تر یا تیره تر از حد وسط مثل بنفش مایل به قرمز(مجنتا) بهترین انتخاب برای افرادی با رنگ پوست زیتونی یا متوسط است.

کراوات و پوشت بنفش ایده آل ترین قسمت از لباس هستند که برای شروع می توانید بپوشید؛ اونها رو با کت و شلواری به رنگ خنثی و پیراهنی با رنگ روشن برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر ست کنید. همچنین پوشیدن پیراهن بنفش همراه با کت و شلوار به رنگ آبی ارتشی یا آبی آسمان شب و حتی نارنجی عالی ست.

ست لباس بنفش و نارنجی

شما می توانید از رنگ نارنجی هم برای ترکیب با رنگ بنفش هم استفاده کنید. تیره و روشنی این رنگ ها بستگی به سلیقه خودتون و جایی که قرار لباس رو بپوشید داره. هر چی رنگ هاشفاف تر و به اصطلاح جیغ تر باشه اون ترکیب از انرژی زیادی برخورداره و خیلی شاد تره.

دستورالعمل ست کردن با رنگ بنفش

رنگ های مشابه : آبی متمایل به بنفش و بنفش مایل به ارغوانی
رنگ های متضاد : قرمز و سبز
رنگ های مکمل : زرد
توصیه شده : آبی ارتشی، خاکستری، سفید و بژ

صفحه 1 از 612345...قبلی »