در تلگرام همراه "دنیل تیسو" باشید

دنیل تیسو، برند لوکس پوشاک آقایان

برند لوکس پوشاک آقایان

چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست است

چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است چرا دکمه پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است

دکمه پیراهن مردانه به چه دلیل در سمت چپ قرار دارد ؟ در دنیای پوشاک، گرایش‌های مد، مانند جزر و مد دریا، دائم در حال تغییر است. با این حال یک ویژگی وجود دارد که از زمان ابداع دکمه و جادکمه ثابت مانده‌است: دکمه پیراهن مردانه سمت راست است در حالی که دکمه پیراهن زنانه سمت چپ است.

دکمه پیراهن مردانه

چرایی آن هیچ پاسخ روشنی ندارد. علت‌اش تا حد زیادی این است که در دنیای ما بیشتر آدم‌ها راست‌دست هستند. برای شما چپ‌دست‌ها متاسفم، اما شما فقط حدود ۱۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهید. در این نوشتار برخی پاسخ‌های تاریخ آمده‌است که چرا دکمه‌های پیراهن مردانه سمت راست و زنانه سمت چپ است.

۱.دفاع از خود

یک نظریه‌ی از قرن ۱۴‌ام و ۱۵‌ام تکامل یافته‌ است. در روزهای کهن قبل از تفنگ، شمشیر سلاح مردان برگزیده بود که برای دفاع با خودشان حمل می‌کردند. بیشتر مردان راست دست بودند و شمشیر را در دست راست می‌گرفتند. وقتی حمله‌ای رخ می‌داد، آنها می‌بایست به سرعت به سلاح‌شان دسترسی داشته‌ باشند. چون شمشیر را زیر جلیقه‌شان حمل می‌کردند، مجبور بودند دکمه‌های کت را به سرعت باز کنند تا سلاح‌شان را به‌دست بگیرند. باز کردن دکمه‌ی کت با دست چپ خیلی آسان‌تر و سریع‌تر است در حالی که دست راست به سمت شمشیر می‌رود. قرار دادن دکمه‌های پیراهن در سمت راست لباس این را امکان‌پذیر می‌کرد.

۲.مد پوشاک

یک نظریه‌ی دیگر به این واقعیت مربوط می‌شود که وقتی مد پیشرفت کرد و پوشاک پرزرق و برق‌تر و سنگین‌تر شد، زنان ثروتمند برای آماده شدن به کمک نیاز داشتند. ندیمه‌ها و پیش‌خدمت‌ها برای این‌که به خانم خانه برای آماده شدن کمک کنند، فراخوانده می‌شدند. چون دکمه گران و نشانه‌ی ثروت بود، لباس‌های مجلسی و کت‌ها اغلب پر از دکمه و غزن بود. خیاطان مشاهده کردند چون بسیاری از خانم‌ها برای آماده شدن به کمک دیگران احتیاج دارند، و چون دستیاران اکثرا راست دست هستند، قرار گرفتن دکمه‌ها در سمت چپ لباس کار دستیاران را آسان‌تر می‌کرد.

۳.عفت

یک نظریه‌ی دیگر، که اثبات‌اش آسان نیست، این است که عفت پیوریتنی در محل قرارگیری دکمه‌ها دست داشته‌است. در بسیاری از کلیساهای انگلیس و امریکا، تجمع‌های کلیسا بر اساس جنسیت‌ها جدا می‌شد: مردان در سمت راست راهروی رو به محراب، و زنان به‌طور جداگانه در سمت چپ می‌نشستند.

آشکار کردن بدن در جامعه، به‌ویژه در ناحیه‌ی قفسه‌ی سینه گناه تلقی می‌شد. به واسطه‌ی پوشیده شدن لبه‌ی راست پیراهن با لبه‌ی چپ، هر منظره‌ای از پوست مردان، از دید زنانی که در طرف دیگر راهرو نشسته بودند پوشانده می‌شد. درباره‌ی زنان نیز همین امر صدق می‌کند.

۴.تبعیض جنسیتی

بیاید با آن مواجه شویم، برای ۹۰ درصد جمعیتی که راست دست است، باز کردن و بستن دکمه‌هایی که به سمت راست پیراهن وصل شده‌است، از نظر فیزیکی آسان‌تر است و درد سر کم‌تری دارد.

مردان انگلیسی در دوره‌ی ادوارد این را می‌دانستند. اما مردان آن دوره کاملا جنسیت‌گرا بودند. برای حفظ نوعی برتری در حوزه‌ی پوشاک، سنت نشان دادن سلطه‌ی مردان باعث شد سخت‌تر بودن باز و بسته کردن دکمه برای زنان یک استاندارد در طراحی لباس شود.

درست مانند سوال قدیمی که کدام اول به وجود آمد، مرغ یا تخم‌مرغ، هیچ توضیح قابل اثباتی وجود ندارد که چرا محل قرار گرفتن دکمه در لباس مردان و زنان متفاوت است.

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب تر است؟ این پرسشی است که همیشه موقع خرید لباس ورزشی در ذهن می آید .برای انجام ورزش های مختلف نیاز به لباس ورزشی مناسب داریم در این مقاله در مورد نحوه انتخاب و نگه داری از لباس ورزشی صحبت میکنیم. با ما همراه باشید:

رفتن به باشگاه ورزشی و انجام تمرینات جسمانی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای تناسب اندام و سلامت انجام داد، اما یکی از کارهایی که بعد از ورزش نباید از یاد برد، شستن لباس‌های بوی عرق گرفته است! آنچه به ذهن بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای خطور می‌کند، تاثیر جنس لباس بر میزان جذب بوی بد بدن انسان است.
سویشرت شلوار دنیل تیسو

۱- بهترین جنس لباس ورزشی چیست؟

از آنجا که امکان تعریق در ورزش دو برابر می شود، انتخاب جنس مناسب لباس ورزشی برای پیشگیری از عرق سوز شدن و ابتلا به بیماری های قارچی پوستی اهمیت زیادی دارد.

پوست عرق سوز شده

لباس های تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند. لباس های نخی یا پنبه ای، به سادگی عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.
اگر قصد خرید لباس های ورزشی نایلونی یا شمعی و بادگیر را دارید، حتما انواعی از لباس ها را انتخاب کنید که یک آستر نخی داشته باشند. شلوارهای ورزشی با جنس الیاف مصنوعی هم باید حتما آستر نخی داشته باشند تا از قرمزی، خارش و ابتلا به ناراحتی های قارچی در ناحیه کشاله ران در اثر عرق کردن، جلوگیری شود.
لباس های ورزشی نایلونی و شمعی، عمر طولانی تری دارند و راحت تر شسته می شوند، اما لباس های نخی بیشتر از پوست بدن محافظت می کنند.
لباس ورزشی

۲- مناسب ترین مدل برای لباس ورزشی چیست؟

لباس های ورزشی معمولا دو نوع هستند: «تی شرت و شلوارک» و «کاپشن و شلوار».
تی شرت و شلوارک برای افرادی که در سالن های ورزشی فعالیت می کنند، مناسب تر است، اما گرمکن و شلوار بیشتر مناسب ورزش در فضاهای باز مانند زمین چمن، پارک یا حتی بازی گل کوچک در خیابان می باشد.
پوشیدن گرمکن و شلوار ورزشی در محیط های سرباز، از پوست در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند.
بهترین راه خشک کردن لباس ورزشی این است که آن را در محیط باز و زیر نور آفتاب خشک کنید.
نکته مهم در مورد لباس های ورزشی این است که باید کمی آزاد باشند تا بتوانید به راحتی با آنها به ورزش و فعالیت های بدنی بپردازید.

۳- لباس ورزشی را چطور بپوشیم

اگر دوست ندارید لباستان را بیش از اندازه بشویید و آن را از ریخت بیندازید، می توانید زیر بلوز یا گرمکن های ورزشی، یک تی شرت نخی جذب و زیر شلوارهای ورزشی، یک شلوار نخی نازک بپوشید.
به این ترتیب، عرق بدن جذب لباس های نخی زیر می شود و دیگر مجبور نخواهید شد لباس ورزشی را برای از بین بردن بوی عرق آن بشویید.

۴- لباس ورزشی را چطور بشوییم؟

آلودگی های لباس ورزشی بیشتر به عرق کردن فرد ورزشکار مربوط می شود، بنابراین بهتر است پس از هر دو بار استفاده از لباس ورزشی و برای پیشگیری از بو گرفتن، آن را بشویید.
این لباس ها را می توان داخل ماشین لباسشویی انداخت یا با دست شست. استفاده از انواع شوینده ها هم مشکلی به وجود نمی آورد. اما بد نیست که کمی نرم کننده را هم در مراحل نهایی شستشو به مواد شوینده تان اضافه کنید تا لباستان پس از شستشو اصطکاک پیدا نکند و خرده ریزه های کف سالن ورزشی را به خود نگیرد.

۵-چه رنگی برای لباس ورزشی مناسب تر است؟

لباس ورزشی آقایان می تواند سرمه ای، طوسی، خاکی و یا حتی مشکی باشد. پوشیدن کفش های ورزشی خاکی و سورمه ای هم برای ورزشکاران از سایر رنگ ها شیک تر است..

۶- لباس ورزشی را چطور نگهداری کنیم؟

معمولا جنس لباس های ورزشی به گونه ای است که چروک نمی شوند. از طرف دیگر، لباس های ورزشی مدام با عرق تن و زمین سالن های ورزشی در تماس هستند. بنابراین اگر از ورزشگاه برگشته اید و حوصله شستن لباس هایتان را ندارید، بهتر است آنها را از داخل ساک ورزشی تان خارج نکنید. البته تا وقتی که حوصله تان سر جایش بیاید و بخواهید آنها را بشویید.
اگر قرار است بیشتر از دو ساعت تا شستن لباس های ورزشی وقفه بیفتد، آنها را از ساک خارج و به چوب لباسی حمام آویزان کنید.

لباس ورزشی آلوده را به هیچ وجه داخل کمد لباس ها نگذارید، روی تختخواب نیندازید و کنار لباس های دیگر روی چوب‌لباسی آویزان نکنید. در غیر این صورت باعث انتقال بو و آلودگی ها به سایر لباس هایتان می شود.

لباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی

لباس آقایان در مراسم عروسیلباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی

جشن عروسی یکی از مراسم بسیار رسمی است که باید برای ظاهر خود سنگ تمام بگذاریم. پوشیدن لباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر چه هر شخصی سلیقه منحصر به فرد خود را دارد اما برخی از لباس ها و اکسسوری ها هستند که تمام آقایان باید از پوشیدن آنها در چنین مراسمی خودداری کنند. اگر شما هم می خواهید بدانید که این لباس ها کدامند، با ما همراه شوید.

در مراسم عروسی شلوار جین نپوشید

مهم نیست که عروسی در چه مکانی و با چه کیفیتی برگزار می شود، شلوار جین به هیچ وجه برای چنین مراسمی مناسب نیست. حتی اگر شلوار جین تان کاملا نو باشد یا این که فکر کنید با کت اسپرت تان به خوبی ست می شود، باز هم باید از پوشیدن آن بپرهیزید. بهتر است که به جای راحتی خود، به عروس و داماد احترام بگذارید و برای چند ساعت هم که شده به خودتان سختی دهید و کت و شلواری رسمی به تن کنید.

شلوار جین

در مراسم عروسی تاکسیدو نپوشید

تاکسیدو یا در اصطلاح فرانسوی اسموکینگ نوعی کت مردانه پیش باز است که در آن از یقه ایستاده استفاده و قسمتی از آن با پارچه براق ماهوت مشکی رنگ تهیه می شود و ممکن است دارای جیب یا بدون جیب باشد. اما این کت اصلا مناسب مهمان در مراسم عروسی نیست. از این رو که ممکن است شباهت زیادی به لباس داماد داشته باشد. راه دیگر این است که رنگ کت داماد را بدانید و سعی کنید که رنگ دیگری را برای خود انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است که شما را با داماد اشتباه بگیرند.کت و شلوار تاکسیدو

در مراسم عروسی طرح های فانتزی نپوشید

مراسم عروسی زمان خوبی برای امتحان کردن لباس هایی با طرح های گوناگون و فهمیدن این که آیا به شما می آیند یا نه، نیست. طرح های فانتزی روی هر بخشی از لباس تان، از کروات و پاپیون گرفته تا پیراهن و کمربند که باشد، اصلا زیبا و جذاب نیست. بنابراین تا می توانید از لباس هایی با طرح های رسمی تر استفاده کنید.

لباس های ممنوعه عروسی

در مراسم عروسی هودی و سویشرت نپوشید

خوشبختانه این مورد احتیاجی به توصیح ندارد، به این دلیل که اکثر آقایان به این موضوع واقف اند که سویشرت و هودی ها به هیچ عنوان برای مراسم رسمی مانند جشن عروسی، مناسب نیستند. این مدل لباس ها تنها برای مراسم غیر رسمی و دوستانه استفاده می شوند.کفش اسپرت

در مراسم عروسی تیپی سرتاسر مشکی نزنید

پوشیدن لباس سرتاسر مشکی ایرادی ندارد اما زمانی که صحبت از مراسم عروسی می شود باید از خیر این تیپ بگذرید. این مراسم شادی است نه عزا. بنابراین به ظاهر مشکی تان به کمک پیراهنی یا حتی کرواتی رنگی کمی تنوع و هیجان دهید.

سویشرت

در مراسم عروسی کفش اسپرت نپوشید

مطمئنا شما به مسابقات ورزشی دعوت نشده اید، پس کفش های اسپرت تان را در آورید و دور کفش هایی چون ریبوک، آدیداس، نایک و… را برای این چند ساعت خط بکشید.صندل

در مراسم عروسی صندل نپوشید

شاید برای برخی از شما خنده دار باشد که با صندل به جشن عروسی بروید اما برای بعضی ها راحتی حرف اول را می زند و ممکن است که در روزهای گرم سال هوس کنند که با صندل به چنین مراسمی بروند.

لباس مشکی

در مراسم عروسی کلاه نپوشید

کلاه هم یکی دیگر از لباس های ممنوعه است که باید از گذاشتن آن در مراسم عروسی خودداری کنید. حتی اگر در طول مسیر آن را بر سرتان گذاشتید، همین که خواستید وارد سالن شوید، آن را از سرتان در آورید و به دست بگیرید. با این کار احترام خود را نسبت به میزبانان مجلس نشان خواهید داد.کلاه

تمام نکاتی که لازم است درمورد نگه دارنده یقه بدانید

نگه دارنده یقهتمام نکاتی که لازم است درمورد نگه دارنده یقه بدانید

اگر نگاهی به کمدهای لباس مردانه بیندازید طیفی گسترده از کفش ها، کراوات و دستمال جیب خواهید یافت. این اکسسوری ها می تواند ظاهر شما را جذاب کرده و نیز ذوق و زیبندگی را به آن اضافه نماید. با این حال یک سری اکسسوری نیز مانند نگه دارنده یقه وجود دارد که در پشت صحنه عمل می کند. با اینکه آن ها همانند کفش، کراوات یا دستمال جیب قابل مشاهده نیستند اما با منظم و آراسته نگه داشتن یقه لباس های شما ظاهرتان را بهتر می کنند. این نگه دارنده ها معمولاً قطعه های کوچکی از جنس پلاستیک یا فلز هستند که می توانند روی یقه لباس دوخته شوند یا داخل جیب های کوچکی که روی یقه پیراهن مردانه تعبیه شده اند قرار بگیرند.

یقه صاف و ایستاده نشانه پیراستگی است فرقی ندارد شما در استفاده از این نگه دارنده ها آماتور یا حرفه ای باشید زیرا ما فکر می کنیم که هر کسی کارآمدی و سودمندی این اکسسوری کوچک را درک می کند.نگه دارنده یقه

انواع نگه دارنده های یقه

اگر شما پیراهن های خود را از فروشگاه های بزرگ و معتبر خریداری می کنید ممکن است نگه دارنده یقه همراه آن باشد اما اغلب این طور نیست و شما باید پیراهن و نگه دارنده ی یقه را جداگانه خریداری کنید. زمانی که شما نگه دارنده ی یقه تان را انتخاب می کنید لازم است که شکل و پهنای یقه پیراهن یا پیراهن هایی که قصد دارید با این نگه دارنده ها بپوشید را در نظر بگیرید اگر یقه پیراهن شما گوشه دار است یک نگه دارنده گوشه دار و اگر یقه پیراهن شما گرد است باید یک نگه دارنده گرد انتخاب کنید.

چهار نوع از رایج ترین جنس ها برای نگه دارنده یقه جنس های پلاستیکی، فولاد ضدزنگ، برنج و طلا هستند.

نگه دارنده یقه از جنس پلاستیک

نگه دارنده های از جنس پلاستیک بسیار سبک تر از نگه دارنده مشابه فلزی هستند. بااین حال آن ها ممکن است همیشه کاربرد نداشته باشند چرا که این جنس به معنی نرم بودن و سستی آن ها نیز هست. این نگه دارنده ها بسیار ارزان بوده و به راحتی پیدا می شوند بنابراین اگر شما یک تازه کار هستید کار خود را با یک مجموعه پلاستیکی که گزینه ای کم دردسر و خوب است شروع کنید.

نگه دارنده یقه از جنس استیل ضدزنگ

در طول دوره استفاده از نگه دارنده ها همواره یقه هایی از جنس استیل محبوب ترین انتخاب مردم بوده است. این نگه دارنده ها براق و به اندازه کافی سنگین بوده به گونه ای که یقه ی شما را صاف و منظم نگه دارند. این گزینه شیک و برازنده است و خیلی گران قیمت نیست.نگه دارنده یقه از جنش استیل

نگه دارنده یقه از جنس برنج

نگه دارنده از جنس برنج در میان مردانی که می خواهند پول کمتری هزینه کرده و نیز جنس فلزی را ترجیح می دهند محبوبیت دارد. این نگه دارنده ها کیفیتی مشابه با نگه دارنده های استیل دارند اما کمی بیشتر کلاسیک به نظر می رسند خصوصاً با یک ظاهر تمام صیقل یا جلا داده شده.

نگه دارنده یقه از جنس طلا

نگه دارنده های از جنس طلا گران ترین مدل رایج هستند و طبیعتاً آن ها زیباترین و سطح بالاترین مدل رایج هستند. این نگه دارنده ها قطعاً یک سرمایه گذاری هستند. این مدل ها برای افرادی است که مایل هستند نگه دارنده های یقه منحصربه فرد در مجموعه خود داشته باشند.نگه دارنده یقه از جنس طلا

فواید نخ و الیاف بامبو

فواید نخ و الیاف بامبو

بامبو

فواید نخ و الیاف بامبو در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد با ما همراه باشید.

پارچه های ساخته شده از نخ بامبو دارای خواصی مانند، نرمی و لطافت، آویزش مناسب، جذب رطوبت بالا، انتقال بخار آب، رنگ پذیری بالا و درخشش است و برای ساخت منسوجاتی همچون جوراب، پتو، حوله و… مناسب می باشد.

در درجه اول پارچه بامبو از محصولات طبیعی و ۱۰۰ درصد ارگانیک ساخته می شوند.همچنین این الیاف به طور طبیعی ضد میکروب و حساسیت می باشند.

تمامی پارچه های بامبو حاوی ماده ای به نام Bambookunh هستند که این ماده محصولات زراعی را از زمان کاشت تا برداشت از هجوم باکتری ها محافظت می کند. این الیاف برای کسانی که مبتلا به بیماری های آلرژی های تنفسی یا پوستی هستند و یا از بیماری های ناشی از گرد و غبار که حاوی مایت ها می باشند رنج می برند بهترین گزینه اند.الیاف بامبو

نخ بامبو

پارچه های بامبو احساسی شبیه به لطافت ابریشم دارند بسیار نرم هستند و سطح درخشندگی براق طبیعی دارند.
از دیگر مزایای این الیاف وجود خلل و فرج هایی در مقاطع عرضی است که این خاصیت باعث می شود بتوانند رطوبت را ۴-۳ برابر الیاف کتانی جذب کنند و حرارت بدن انسان را تعدیل نمایند.

محصولات بامبو نه تنها به هوا اجازه میدهد که در اطراف بدن بچرخد ،بلکه گرمای آنرا تا حد قابل توجهی حفظ می کند. محصولات بامبو باعث توازن حرارتی در موقع خواب می شوند. پارچه های بامبو نسبت به پارچه های موجود، در گرما ۲تا۳درجه، سردترند و در سرما ۲تا۳ درجه گرم ترهستند. بنابراین در تابستان سردتر و در زمستان شما را گرمتر نگه می دارد.جوراب کالج

ازآنجایی که محصولات کتانی وقتی گرم می شوند رطوبت بیشتری نسبت به محصولات بامبو جذب می کنند، از این رو موجب رشد سریع تر باکتری ها و مایتها می شود. اما وجود برخی از خواص در محصولات بامبو اجازه رشد و تکثیر مایتها را نمی دهد.جوراب معطر دنیل تیسو

خواص ضد باکتری پارچه های بامبو نیازبه شستشوی زیاد محصولات را تا حد زیادی کاهش می دهد ولی اگر ترجیح می دهید که محصولات را به طور منظم بشویید، نگران کهنگی آنها نباشید.

منسوجات تهیه شده از الیاف بامبو حتی بعد از ۵۰ بار شستشو باز هم خاصیت ضد باکتری خود را به خوبی حفظ می کند.

شستشو، آهارگیری با آنزیم این الیاف بهتر است با ملایمت صورت پذیرد. الیاف خالص بامبو مانند دیگر الیاف نیاز به شستشو ندارد اما در صورت نیاز می توان با استفاده از مقدار کمی صابون آن را شستشو داد.جوراب دنیل تیسو

مقاومت کتان معمولا بیشتر از پنبه می باشد و در برابر حرارت ۱۲۰ درجه ی سانتیگراد مقاومت می کند و در برابر حشرات همانند بید ایمن است و همچنین حلال های آلی معمولی که در خشک شویی به کار می روند تاثیرات مخربی روی آن ندارند.

برای خرید جوراب های دنیل تیسو اینجا کلیک کنید.

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک

قواعدی برای استفاده از کراوات باریک وجود دارد که لازم است بدانید در این مقاله در مورد قواعد کلی استفاده از کراوات باریک توضیح خواهیم داد.

کراوات باریک چیست؟

یک اکسسوری شیک و پرطرف‌دار در میان جوانان به شمار می‌­رود. این مدل در مقایسه با کراوات استاندارد باریک­‌تر بوده و عرض آن حدودا ۱٫۵ اینچ تا ۲٫۵ اینچ (در پهن­‌ترین بخش آن) می‌باشد. اما طول آن مشابه با کراوات طبیعی است.کراوات باریکساده‌­ترین و رایج­‌ترین گره کراوات برای کراوات‌­های باریک:
زمانی که با یک گره کوچک بسته شود، بهترین حالت خود را خواهد داشت. گره کراوات ساده و رایجی با نام (four-in-hand)، تناسب خوبی با کراوات باریک داشته و می­‌تواند با انواع مختلف پیراهن و کت و شلوار به کار گرفته شود. اگر شما با نحوه بستن این گره آشنا نیستید، حتما این روش را فرا گرفته و سبک ظاهری خود را بهبود دهید.

کراوات باریک برای چه کسانی مناسب است؟

تناسب بالایی با پوشش ظاهری مردان لاغر و قد بلند دارد. اما باید مطمئن شوید که از یک کراوات فوق العاده باریک استفاده نکنید، چرا که این مدل می­‌تواند شما را لاغرتر نشان دهد. افرادی با قد کوتاه نیز می­‌توانند از کراوات باریک استفاده کنند. چرا که این مدل کراوات، توجهات را از قد و قامت شما دور می‌­کند.کراوات

۷ قانون کلی برای پوشیدن کراوات باریک:

۱- یک قانون اساسی در پوشیدن این نوع کراوات این است که پهن­‌ترین بخش کراوات باید با برگردان یقه ژاکت در وسیع‌­ترین نقطه آن هماهنگ بوده و تناسب داشته باشد.

کراوات مناسب۲- قسمت پایین کراوات باید در نزدیکی کمربند و یا بخش دور کمر شلوار شما قرار بگیرد.

طول کراوات۳- بهترین ظاهر را با کت و شلوارهای یک یا دو دکمه‌­ای با برش اروپایی خواهند داشت. شما همچنین می‌­توانید برای دستیابی به یک ظاهر غیر رسمی هوشمندانه، کراوات خود را با جلیقه و شلوار جین ترکیب نمایید.کراوات راه راه

۴- کراوات باریک خود را با پیراهنی با یقه متوسط یا باریک (به جای یقه پهن) ترکیب نمایید.کروات

۵- از کروات­‌های تک رنگ یا با طرح راه راه ساده استفاده کنید.کراوات مردانه

۶- کراوات باریک، نیازی به استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی خاصی ندارد.

۷- در مورد جنس آن نیز می­‌توانید از کروات‌­های ابریشمی برای مراسم رسمی و جشن‌­های عروسی، از کراوات­‌های نخی برای پوشش­‌های غیر رسمی تابستانه و سمینارهای کاری و از کراوات‌­های میکروفایبر برای پوشش روزانه کاری استفاده نمایید.

در فصل بهار چگونه خوش تیپ “لباس” بپوشیم؟

لباس

در فصل بهار چگونه خوش تیپ لباس بپوشیم؟

در فصل بهار چگونه خوش تیپ “لباس” بپوشیم؟ فصل بهار، این فرصت را به شما می دهد که انواع رنگ ها را به مجموعه رنگ لباس هایتان اضافه کنید و با فصل هماهنگ شوید.

این چند تکه را برای فصل بهار امسال تهیه کنید تا تیپ تان کامل شود: چند تی شرت ساده به رنگ های مختلف، شلوار کتان روشن.

زمستانی ها را اخراج کنید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مناسب فصل لباس پوشیدن، از اصول اولیه خوش تیپی است. یعنی اگر یک ماه از آغاز بهار گذشته و شما هنوز چکمه پاشنه کوتاه تان را می پوشید یا اگر هنوز کاپشن و پلیور تن تان می کنید، باید از صف خوش تیپ ها خارج شوید. خوش تیپی حکم می کند که لباس های زمستانی را کنار بگذارید و بهاره بر تن کنید.

قبول داریم که هنوز گاهی شب ها سرد است و باران های بهاری هم گاه و بیگاه فرو می ریزد، اما این به معنی آن نیست که هنوز باید چکمه و کاپشن پوشید! معمولا لباس های بهاره و پاییزه، آستین بلند هستند و کاپشن های بهاره هم گروه خاص لباس های این فصل هستند.

نکته دوم برای پوشاک در بهار توجه به جنس پارچه است. این نکته به مورد قبلی هم بر می گردد یعنی با توجه به آن کمتر امکان دارد لباس فصل دیگری را بپوشید. معمولا پارچه لباس های فصل سرد پشمی است و ضخیم تر اما لباس های فصل های خنک تر از جنس الیاف طبیعی و نخی است و تار و پودشان نازک تر است. به این ترتیب یادتان باشد که در فصل بهار باید لباس هایی انتخاب کنید که جنس پارچه شان مناسب فصل باشد.

هرگز یک لباس با پارچه خنک را با لباسی با پارچه گرم ست نکنید. مثلا شلوار مخمل گرم با پیراهن نازک تابستانی ترکیب مناسبی نیست. برای این که ناخودآگاه به اشتباه نیفتید یک راه این است که حتما لباس های زمستانه و بهاره را از هم جدا کنید و در کمدهای جدا بگذارید تا مبادا یک روز از فرط عجله پیراهن پشمی را با شلوار کتان نازک بپوشید!

نه تنگ نه گشاد

سایز نبودن لباس یکی از نشانه های بدتیپی است. حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید، باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یک بار پرو کنید. سایز لباس ها با مارک های متفاوت ،مختلف است.

همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شود.

زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جوراب تان رود.

بهار فصل تی شرت هم هست و بهترین گزینه برای روزهای آفتابی به حساب می آید. فقط دقت کنید که اگر تی شرت تان خیلی بلند است نباید آن را داخل شلوار خود کنید. تی شرت باید کمی پایین تر از دور کمر شما قرار بگیرد. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است.

فصل نو تیپ نو

تنوع باید یکی از ویژگی های تیپ شما در فصل بهار باشد.اگر فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل تی شرت به شما می آید و دست از تی شرت یا یک رنگ خاص برنمی دارید یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، از این فکر دست بردارید و قالب های قدیمی را بشکنید. مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید؛ شاید بیشتر به شما بیایند.

اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید به فروشگاه های دیگر سری بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده های جدیدی بگیرید.

در عین حال، به پوشیدن رنگ هایی که بهتان نمی آید اصرار نداشته باشید. بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد.

اگر شما لباسی به رنگی که با پوست تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک ها و خط و خطوط چهره تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس هایتان را در رنگ هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید. طراوت حرف اول را در فصل بهار می زند.

رنگی شوید

بهار فصل رنگ هاست و پوشیدن لباس های رنگی در این فصل حال و هوای خود و اطرافیان تان را واقعا عوض می کند. در این فصل پوشیدن رنگ های سبز، زرد، نارنجی و… بهتر از هر فصل دیگری است. در عین حال بهتر است تا حد امکان از پوشیدن لباس هایی با رنگ سرد و خنثی خودداری کنید تا دچار کسالت نشوید.

استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود، البته نه توجهی که زننده باشد. بنابراین سعی کنید بیش از سه رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

برای استفاده بهتر از رنگ ها، سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید، یعنی رنگ هایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). رنگ هایی که به هم نزدیک هستند به نام رنگ های هم خانواده شناخته می شوند (مثل زرد و نارنجی).

زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید. یادتان باشد اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشد ولی اگر لباس های تیره تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

برای ست کردن رنگ و طرح پارچه بایــد از لباس هایـی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشد. بهتر است دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین باشند .

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه . برخی از لباس های مردانه هیچ گاه از روند مد خارج نمی شود و در هر دوره ای از تاریخ می توان آنها را دید. کاپشن چرم یکی از این موارد است. امروزه اگر بخواهید از یک کت و کاپشن چرم اصل و خوب استفاده کنید قطعا یکی از اجزای گران قیمت کمد لباس های شما خواهد بود.
برخی کت های چرم به دلیل نام برند آنها قیمت های بالایی دارند و برخی به دلیل کیفیت و نوع چرم استفاده شده در ساخت آنها است. اما سرمایه گذاری در یک کت چرم خوب ارزشش را دارد زیرا این لباس کلاسیک سال های سال می تواند یک لباس عالی برای شما محسوب شود.راهنمای کاربردی کت وکاپشن چرم مردانه

برخی موارد را در خرید یک کاپشن چرم به دقت بررسی کنید، یکی از این موارد دکمه ها و زیپ ها هستند. زیپ باید نرم و روان باشد.

اگر دوست ندارید که از پوست حیوانات استفاده کنید ، برخی کت های چرم با قیمت ارزان تر که از جنس پلی اورتان یا PVC هستند می توانند جایگزین های خوبی باشند.

مدل Biker

معمولا در رنگ سیاه هستند، زیپ های نامتقارن دارند. قد لباس بلند نیست و معمولا تا روی کمربند است. یک زیپ کج روی قسمت سینه دارد و دکمه های فلزی روی کاپشن طراحی شده است. این کاپشن را با شلوار جین اسلیم مشکی ، ذغالی یا آبی تیره بپوشید.کاپشن چرم

مدل Bomber

این مدل کاپشن یک زیپ مرکزی دارد و در بخش پایین و مچ ها چسبیده است. معمولا از چرم های نرم ساخته می شود. این ژاکت را می توانید با تی شرت، شلوار کتان و یک جفت کفش کتونی ساده ست کنید. ست کردن مدل های مختلف با این ژاکت کار ساده ای است.

 

مدل Field

معمولا اندازه آن بلند است و جیب های متعدد و کمربند دارد. علاوه بر مشکی در رنگ های قهوه ای تیره یا عسلی نیز وجود دارد. این مدل یک استایل زمستانی خوب را با پلیور یقه اسکی به وجود می آورد.

مدل Racer

این مدل مینیمال دارای یک زیپ میانی و مدل یقه ی خاصی است. آن را می توانید با شلوار جین یا کتان بپوشید.

مدل Flight

این مدل پدر تمام ژاکت های چرمی است که برای خلبانان تولید شده است. به طور سنتی یقه ی آن را از پشم گوسفند می دوخته اند و رنگ آن با چرم متضاد بوده است. مدل Flight برای روزهای سرد زمستان مناسب است زیرا شما را حسابی گرم نگه می دارد.

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟ برای خیلی از آقایان هنگام خرید کت و شلوار این سوال به وجود می‌آید که کدام نوع کت برای آن‌ها مناسب‌تر است؟

بیشتر افراد هنگام خرید کت فقط به این نکته توجه می‌کنند که کت از جلو چطور به نظر می‌رسد و این‌که کت از پشت چقدر برای آن‌ها مناسب است را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک چاک کت چیست و کاربرد آن چیست؟

چاک کت برشی است که در قسمت پشت کت‌های اسپرت یا رسمی می‌بینید. مانند بسیاری از جزییات لباس‌های مردانه چاک کت‌های امروزی یک میراث به جا مانده نظامی است.

چاک کت اولین بار به عنوان یک ضرورت، برای قرارگیری لبه‌های کت در دو طرف بدن است و راحتی نظامیان سوارکار ایجاد شد. اگرچه امروزه کمتر کسی با اسب سفر می‌کند اما چاک کت همچنان کاربرد دارد.
زمانی که مجبور هستید با کت خود بنشینید چاک کت مانع چروک و جمع شدن آن در قسمت جلوی کت می‌گردد؛ و یا هنگامی که دست در جیب کت و یا جیب عقب شلوار خود میکنید چاک کت مانع از کشیده شدن بیش از حد کت و ایجاد ظاهری نازیبا می‌گردد و راحتی بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.
نکته:
هرگز دست خود یا هر شی دیگری را در جیب کت‌ خود قرار ندهید؛ مگر این که بخواهید کت خود را از شکل بیندازید.
جیب اکثر کت‌ها هنگام خریداری دوخته می‌شوند. توصیه می‌کنیم جیب آن‌ها را به همان حالت دوخته شده و بسته نگه دارید.

چه تفاوتی میان کت تک چاک با کت دو چاک وجود دارد؟

دو نوع چاک داریم. تک چاک (چاک وسط) که در پشت کت و وسط قرار می‌گیرد. دو چاک که در دوطرف پشت کت قرار می‌گیرند.

اگر اندام خوب و ورزشکاری دارید و قصد نمایش آن را دارید کت دو چاک به خوبی این کار را انجام می‌دهد. علاوه بر این مردان سنگین وزن بهتر است کت دو چاک انتخاب کنند. این مدل کت هنگام نشست و برخاست کمترین محدودیت را برای فرد ایجاد می‌کند.

کت تک چاک که برش‌های خوبی دارد استایل متفاوتی به شما می‌دهد و شیک‌تر است. اما کت دو چاک آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد.

کدام یکی بیشتر مد است؟ کدام یکی از مد افتاده است؟

کت تک چاک بیشتر مد است یا کت دو چاک ؟هر دو نوع کت مد هستند.  نکته مهم این است که کت برای اندام شما مناسب باشد.
در بازار معمولا کت تک چاک را بیشتر از کت دو چاک خواهید دید. دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد. تولید انبوه کت‌ تک چاک به دلیل برش و دوخت آسان بیشتر مورد توجه تولید کنندگان قرار می‌گیرد.

کدام نوع کت کژوال‌تر می‌باشد؟

به طور کلی کت تک چاک کژوال تر می‌باشد و کت دو چاک کمی رسمی‌تر است. البته در دنیای مد قانون کلی و همیشگی وجود ندارد و همیشه استثنا وجود دارد. به عنوان نمونه کت تک چاک امکان دارد با پارچه‌ای دوخته شود که رسمی به نظر برسد.
نکته:

نوع سومی از کت وجود دارد که چاک ندارد.

این مدل کت محدودیت‌های زیادی هنگام استفاده از آن مثلا هنگام نشستن در ماشین و یا پشت میز کار ایجاد می‌کند.

کدام نوع کت برای شما مناسب‌تر است، کت تک چاک یا کت دو چاک؟

در حالت ایده‌آل شما از هر دو استایل می‌توانید در کمد لباس خود داشته باشید، اما این مسئله تا حدود زیادی به سلیقه شخصی شما، راحتی و اندام شما بستگی دارد.

اگر هنوز نمی‌دانید کدام نوع کت برای شما مناسب‌تر است باید هر دو نوع کت را امتحان کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

 نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

 نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل

نحوه اضافه کردن رنگ اشرافی بنفش به استایل مردانه. بنفش یکی از رنگ های مورد توجه در میان رومیان و یونانیان باستان بوده و عنوان رنگی اشرافی شناخته می شده. با وجود اینکه اغلب آقایون رنگ بنفش رو جزو اولین انتخاب های خودشون قرار میدن اما باز هم اکثرا در نحوه انتخاب رنگ بنفش و ست کردن آن اشتباه می کنند.

ست های زیبای بنفش و خاکستری

خاکستری رنگ خنثی ای هست و یکی از بهترین ترکیبات رو با رنگ بنفش ایجاد می کنه و باعث میشه که ستتون نه خیلی پر رنگ و تو چشم باشه و نه خیلی بی روح و بی رنگ. از رنگ خاکستری و بنفش بیشتر میتوانید در محیط های رسمی و کاری یا حالت های روزمره استفاده کنید که نیاز به جلب توجه زیادی ندارند.

ساده ترین راه برای استفاده از بنفش اینه که تنها یک بخش از استایلتون رو بهش اختصاص بدید. بژ، خاکستری، تناژهای آبی، از آبی آسمانی و تخم اردکی گرفته تا آبی کبالتی و آبی مایل به خاکستری رو می شه به راحتی با رنگ بنفش ست کرد. تناژهای کمی روشن تر یا تیره تر از حد وسط مثل بنفش مایل به قرمز(مجنتا) بهترین انتخاب برای افرادی با رنگ پوست زیتونی یا متوسط است.

کراوات و پوشت بنفش ایده آل ترین قسمت از لباس هستند که برای شروع می توانید بپوشید؛ اونها رو با کت و شلواری به رنگ خنثی و پیراهنی با رنگ روشن برای تاثیر گذاری هر چه بیشتر ست کنید. همچنین پوشیدن پیراهن بنفش همراه با کت و شلوار به رنگ آبی ارتشی یا آبی آسمان شب و حتی نارنجی عالی ست.

ست لباس بنفش و نارنجی

شما می توانید از رنگ نارنجی هم برای ترکیب با رنگ بنفش هم استفاده کنید. تیره و روشنی این رنگ ها بستگی به سلیقه خودتون و جایی که قرار لباس رو بپوشید داره. هر چی رنگ هاشفاف تر و به اصطلاح جیغ تر باشه اون ترکیب از انرژی زیادی برخورداره و خیلی شاد تره.

دستورالعمل ست کردن با رنگ بنفش

رنگ های مشابه : آبی متمایل به بنفش و بنفش مایل به ارغوانی
رنگ های متضاد : قرمز و سبز
رنگ های مکمل : زرد
توصیه شده : آبی ارتشی، خاکستری، سفید و بژ

رنگ سال 2018 چیست؟

رنگ سال ۲۰۱۸ چیست؟

رنگ سال ۲۰۱۸ چیست؟ هر سال با نزدیک شدن به ایام کریسمس رنگ سال نیز انتخاب می شود. از سال ۲۰۰۰ رنگ هر سال توسط شرکت پنتون تعیین می شود که بسیاری از مردم با اطلاع از رنگ سال لباس ها و لوازم خود را بر اساس این رنگ انتخاب می کنند. رنگ بنفش که به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ اعلام شده از رنگ های خوش ترکیب است که اکثرا با رنگ های سرد و گرم ست می شود البته می توان به پرطرفدارترین رنگ هایی که شما میتوانید رنگ بنفش را با آن ست کنید اشاره کرد رنگ نارنجی و سبز و صورتی می باشد.

رنگ سال 2018 چیست؟

چگونگی انتخاب رنگ سال

هر سال بسیاری از مردم در سراسر دنیا لباس ها و وسایل خود را به رنگ سال ست می کنند که شاید شما فکر کنید که مد شدن یک رنگ در هر سال یک اتفاق یا حاصل یک سلیقه عمومی باشد اما باید بدانید که انتخاب رنگ سال برای خود پیچیدگی هایی دارد که هر ساله توسط شرکت پنتون این رنگانتخاب می شود.

شرکت پنتون و انتخاب رنگ سال

شرکت پنتون یا پانتون به معنی همه رنگ ها شرکتی واقع در شهر کارلستات نیو جرسی می باشد. این شرکت به خاطر تعیین غیر رسمی رنگ هر سال شهرت جهانی پیدا کرده است. پنتون از سال ۲۰۰۰ تا کنون شروع به تغییر رنگ خاصی به عنوان رنگ سال کرده است. این شرکت همه ساله با همایشی رنگ سال را انتخاب می کند که به سرعت این رنگ مورد توجه طراحان و صاحبان صنایع پوشاک و مد قرار می گیرد.

بنفش ، رنگ سال ۲۰۱۸ شد

رنگ سال ۲۰۱۸ از سوی پنتون رنگ بنفش و به عبارت دقیق ۱۸-۳۸۳۸ Ultra Violet انتخاب شده است. رنگ بنفش از دید فرنگی‌ها، رنگی سلطنتی به حساب می‌آید. در زمانهای قدیم بنفش یک رنگ نایاب بود و فقط پادشاهان و افراد خاص می‌توانستند از این رنگ در منازل خویش استفاده کنند این رنگ علاوه بر اینکه حالت معنوی و آرامش را در افراد ایجاد می‌کند، یک رنگ شاد و بشاش است و به همین دلیل اغلب بانوان مسن و دختران جوان طرفدار این رنگ هستند. این رنگ آرامش دهنده است و قادر است محیط شما را جذاب، هنری و خلاق کند.

کت و شلوار چهارخانه یکی از انتخاب های آقایان خوش تیپ

کت و شلوار چهارخانه یکی از انتخاب های آقایان خوش تیپ

یکی از انتخاب های آقایان خوش تیپ همین کت و شلوار چهارخانه است که این سال ها روی بورس هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله به اصول پوشیدن کت و شلوار چهارخانه اشاره خواهیم نمود.

اصول پوشیدن کت وشلوار چهارخانه

۱- کت و شلوار چهارخانه به چه کسانی می آید؟

از آنجایی که طرح های چهارخانه توهم کوتاه تر بودن و عریض تر بودن بدن را به چشمان مخاطبین منتقل می کنند بهتر است که این مدل کت و شلوار را افراد بلند قد و لاغر بپوشند. اگر هیکل شما ساخته شده است و ورزشکار هستید پوشیدن آن مانعی ندارد و شما را خوشتیپ تر نشان می دهد. چهارخانه را درشت انتخاب کنید و به رنگ آن ها نیز خیلی توجه کنید.

کت و شلوار چهارخانه۲- چگونه کت و شلوار چهارخانه را با لباس های دیگر ست کنیم؟

ست کردن کت و شلوار با پوشاک دیگر کار سختی نیست. ست کردن رنگ خطوط پیراهن چهارخانه با پیراهن یا یقه اسکی (فصول سرد) که زیر آن می پوشید یکی از راه های شماست. راه دیگری که پیش رو دارید ست کردن رنگ کت و شلوار با رنگ پیراهنتان است. بهترین ترکیب رنگ امسال کت و شلوار آبی رنگ به همراه چهارخانه های روشن تر مثل سفید و پیراهن سفید و کراواتی با رنگ شاد تر است.

۳- بایدها و نباید های پوشیدن کت و شلوار چهارخانه

۱- کت و شلوار چهارخانه را در محل کار بپوشید (این کار جذابیت و شادابی خاصی به تیپ شما می دهد)
۲- پوشیدن کت و شلوار در مراسمی که به آن دعوت می شوید مثل عروسی ها نیز اگر به صورت اصولی ست شود ترکیب زیبایی ایجاد می کند.
۳- به هیچ وجه کت و شلوار چهارخانه را در مصاحبه های کاری نپوشید. شلوغی این رنگ ها باعث خسته شدن چشم مصاحبه گرها می شود و این نکته جالبی نخواهد بود.
۴- این مدل کت و شلوار را در مراسم عزاداری یا ختم به تن نکنید. این نکته کوچک از قوانین ساده مد است که باید رعایت شود.

برای مشاهده و خرید کت و شلوار چهارخانه اینجا کلیک کنید.

3 نکته مهم درباره لباس دامادی

درباره لباس دامادی

درباره لباس دامادی چه میدانید؟ علی‌رغم این که عروسی یک مراسم سنتی و تداعی کننده یک مفهوم ثانوی مذهبی است و مراسم در فضایی از تکریم و احترام برگزار می‌شود، اما این وجه از مراسم نیز که نشان‌ دهنده تبدیل شدن نقش یک مرد به همسر است، مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین کت و شلوار رسمی داماد نشان دهنده پایبندی وی به اصولی خواهد بود که او را به یک سنت بزرگ‌تر از خودش پیوند می‌زند.
با توجه به مطلب بالا، اگر چه پوشیدن کت و شلوار برای مجلس مهمانی نیز بسیار مناسب است اما نسبت به کت و شلوار رسمی عروسی از درجه اهمیت کمتری برخوردار است. در نتیجه می‌توانید از کت و شلوار عادی نیز برای این مجالس استفاده کنید.

3 نکته مهم درباره لباس دامادی

پاپیون یا کراوات

اگر می‌خواهید رسمی باشید، باید از پاپیون استفاده کنید. پاپیون واقعا بهترین انتخاب خواهد بود.
برای کت و شلوار مجلس مهمانی، کراوات‌ مناسب‌تر است. اما زمانی که می‌خواهید کت و شلوار رسمی بپوشید، پاپیون انتخاب درست است.
مشکل استفاده از کراوات‌های بلند با کت و شلوار رسمی این است که کراوات‌های بلند ظاهر کت و شلوار رسمی را به کت و شلوار ساده مجلس مهمانی شبیه می‌کنند. آن‌ها همچنین از نظر عملکردی، بسیاری از اصول سنت رسمی را تضعیف می‌کنند؛ در صورتی که آن اصول می‌توانند بهترین ظاهر را برای شما به ارمغان آورند.
یکی از تاثیرات استفاده از پاپیون، تضاد بین فضای “V” شکل پیراهن سفید با کت و پاپیون مشکی است که در مقایسه با کراوات، این تضاد در حالت استفاده از پاپیون بیشتر نمایان می‌شود. هر چه این فضای “V” شکل عریض‌تر باشد، شانه‌ها را عریض‌تر نمایش می‌دهد و در مقابل، در صورت استفاده از کراوات و در نتیجه باریک‌تر شدن این فضا، تصوری از کمرِ باریک به وجود می‌آید.
پاپیون یکی از عناصر غیر قابل انکار در جلب توجه به سمت صورت است. کراوات بلند، فضای “V” شکل را با تقسیم کردن به بخش‌های کوچکتر، کاهش می‌دهد و مهم‌ترین تاثیر آن در مقایسه با پاپیون این است که توجه مستقیم را از چهره دور می‌کند.
در دهه ۹۰ میلادی، سبکی از لباس پوشیدن متداول بود که هم‌زمان با آن، استفاده از کراوات‌های بلند با کت و شلوار رسمی بسیار رایج و محبوب شد. اما این گرایش تغییر کرده است و پاپیون یک بار دیگر به کراوات ترجیح داده شده است و همیشه به عنوان گزینه‌ی رسمیِ پوشش گردن پذیرفته می‌شود.

اهمیت هماهنگی بین لباس عروس و داماد

هماهنگی بین لباس عروس و داماد از نظر رنگ و سایر جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین برای آقایانی که در جشن عروسی حضور دارند و ازدواج نکرده‌اند و در واقع نقش ساقدوش را ایفا می‌کنند نیز رعایت این مورد الزامی می‌باشد. همه ما می‌دانیم که مهمترین دلیل حضور ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد این است که ظاهری زیباتر ایجاد کنند. در نتیجه ایجاد هماهنگی بین رنگ‌ها و لوازم جانبی لباس‌ها هم برای عروس و داماد و هم برای ساقدوش‌ها حائز اهمیت می‌باشد زیرا توجه همزمان به موارد فوق است که باعث زیبایی هر چه بیشتر شده و نتیجه مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

پوشیدن لوازم جانبی تک‌رنگ، مخصوصاً سفید برای هماهنگ شدن با عروس، علاوه بر اینکه به داماد اجازه می‌دهد تا بهترین ظاهر را داشته باشد، وی را به حاشیه می‌راند تا همسرش در کانون توجه حاضران درخشش داشته باشد. این جایی است که مرد یک نقش بسیار مهم و جوانمردانه دارد. در یک مراسم عروسی رسمی، توجه و تاکید، همیشه باید روی عروس قرار داده شود.

در مهم‌ترین شب زندگی‌تان بدرخشید

کت و شلوار رسمی در واقع به سه روش متفاوت برش داده می‌شود و هر کدام از آن‌ها به نوعی متناسب هستند. این سه روش را برای شما شرح می‌دهیم.

برش کلاسیک

نتیجه این برش، کت و شلوار رسمی سنتی (تاکسیدو) است. برش آن کامل و معمولاً کمی گشاد است. این مدل به اندازه کافی برای هر نوع بدن، بزرگ و آزاد بوده و انتخابی بسیار کلاسیک و ماهرانه است.

برش مدرن

امروزه بیشتر مدل‌های کت و شلوار رسمی با برش مدرن دوخته می‌شوند. این برش باریک‌تر از برش کلاسیک است. این نوع برش نسبت به کت و شلوار رسمی سنتی (تاکسیدو)، در اطراف دنده‌ها تنگ‌تر است و حلقه آستین برای بهبود دامنه حرکت دست و راحتی، بالاتر می‌رود. برای اکثر آقایان، کت و شلوار رسمی با برش مدرن توازن خوبی ایجاد می‌کند.

برش اندامی

این مدل نسبت به کت و شلوار رسمی در برش مدرن هم تنگ‌تر است و در اطراف قفسه سینه جذب‌تر است. این برش همچنین بهترین گزینه برای افراد لاغر و کسانی است که اغلب مشکلاتی برای یافتن لباس کاملا متناسب با اندام خود دارند.

ویژگی لباس آقایان در زمان برگزاری جشن

ویژگی لباس آقایان در زمان برگزاری جشن
دامادی

ویژگی لباس آقایان در زمان برگزاری جشن

ویژگی های لباس آقایان در زمان برگزاری جشن عروسی اهمیت زیادی دارد. اغلب مردان براساس آداب و رسوم اقدام به خرید کت شلوار، کراوات و کفش هایی می کنند که مورد علاقه شان نیست. بر اساس سنت ها مردان باید لباس رسمی و شیک بپوشند و لباسشان باید با بقیه افراد حاضر در مجلس همخوانی نسبی داشته باشد. اما اصلا جای نگرانی نیست. برای اینکه اینگونه باشید بهتر است از نکات زیر پیروی کنید:

۱- باید لباسی بپوشید که مناسب جشن باشد. گاهاً اتفاق می افتد برخی افراد مراسم عروسی را با شو لباس اشتباه می گیرند و خود را انگشت نما می کنند.

۲- لباس خود را در نیاورید. بعضی اوقات زمانی که مردان شروع به رقص می کنند کت خود را در می آوردند و کراوات خود را شل می کنند. از انجام اینکار بپرهیزید.

۳- حتما کت بپوشید. در برخی از مراسم عروسی دیده شده برخی مردان بدون کت حضور می یابد و گرمای هوا را بهانه می کنند. فراموش نکنید به مراسمی رسمی دعوت شده اید.

شلوار جین
جین

۴- شلوار جین نپوشید! اغلب مردان در شلوار جین راحت هستند و آن را در همه جا می پوشند. باید بدانید حتی اگر به مجلس عروسی در معدن ذغال سنگ دعوت شوید باز هم پوشیدن شلوار جین مناسب نیست.

۵- لباس شبانه نپوشید. اغلب مردان بی توجه به زمان برگزاری مراسم عروسی لباس می پوشند. مثلا اگر زمان عروسی در اواسط روز است از پوشیدن لباس مهمانی شبانه خودداری کنید.

۶- کراوات مناسب جشن بزنید. معمولا داماد و ساقدوشان کراواتی می زنند که با یکدیگر یک دست باشد. بهتر است شما کراوات نسبتا رسمی بزنید. معمولا رنگ های رسمی مورد استفاده برای کراوات سیاه، سفید، نقره ای و یا خاکستری با الگو ساده، شطرنجی ریز و یا مورب است. از پوشیدن کراوات هایی با رنگ های زننده که همخوانی با مجلس ندارد اجتناب کنید.

اگر چاق هستید

ترجیحا کت و شلوارتان را از رنگ های تیره انتخاب کنید. مشکی، سورمه ای تیره، زغال سنگی و قهوه ای سوخته از بهترین گزینه های پیشنهادی هستند. هرچه رنگ کت و شلوارتان تیره تر باشد شما را باریک تر نشان خواهد داد.

نکته طلایی دیگر این که اگر تمام اکسسوری هایتان از پیراهن و کت و شلوار و کراوات و کفش و جوراب همه یک رنگ باشد ( مثلا مشکی) بدن شما را کشیده تر نشان می دهد.
سعی کنید کت انتخابی تان یک دکمه و نهایت دو دکمه داشته باشد. هرچه تعداد دکمه ها در کت کمتر باشد، پیراهن شما را بیشتر نمایان می کند و بالاتنه شما را کشیده تر نشان می دهد. از انتخاب کت های دو طرف دکمه و چهار دکمه خود داری کنید. این کت ها حجم شانه های شما را پهن تر نشان می دهند.

کت و شلوار مجلسی
کت و شلوار مجلسی

پارچه کت و شلوار

پارچه کت

یکی دیگر از ویژگی های لباس آقایان مناسب بودن پارچه کت و شلوار هست. پارچه کت و شلوارتان به هیچ وجه براق نباشد. کت و شلوارهایی را انتخاب کنید که پارچه های آن مات باشند. پارچه های براق بدن را پهن تر نشان می دهند.از انتخاب کت و شلوارها و پیراهن هایی که طرح چهارخانه دارند اجتناب کنید. طرح چهارخانه شما را سنگین وزن تر نشان می دهد. به جای آن به سراغ کت و شلوار و پیراهن هایی با طرح های عمودی بروید که بدن شما را کشیده تر و باریک تر نشان دهند.
شلوارهای صاف و بدون پلیسه توی پای شما خوش ریخت تر می ایستد و پایین تنه شما را کشیده تر نمایان می کند. اگر نیم تنه بالای بدنتان بزرگ تر از نیمه پایین است، رنگ لباس تیره در بالا و شلوار رنگ روشن به شما کمک زیادی در تناسب بدنتان می کند.
پوشیدن جلیقه و تاکسیدو به خوش ترکیب تر شدن عضلات شکم و سینه تان کمک می کند. از پوشیدن پیراهن های تنگ یا خیلی گشاد اجتناب کنید. پیراهن تنگ فقط برجستگی های بدن شما را بیشتر نشان می دهد و پیراهن گشاد شما را سنگین وزن تر نشان می دهد. پیراهن شما جنس پیراهنی که انتخاب می کنید خود را بریزد و به اصطلاح لخت باشد.از پوشیدن پیراهن های براق و جنس های پفکی که حجیم می ایستند و پف می کنند خودداری کنید.
همیشه کمر بند ببندید. ولی هرگز کمربند را روی پیراهن نبندید. کمربند بدن شما را متناسب تر نشان می دهد و به آراستگی و تناسب کت و شلوار پوشیده شده بدن شما کمک می کند.سعی کنید رنگ کمربند با رنگ کفشتان ست و هماهنگ باشد و ترجیحا حتی جنس آن ها یکی باشد.مثلا اگر کفشتان براق است کمربندتان را هم براق انتخاب کنید و اگر مات است هردو را مات انتخاب کنید.
اگر کمر شلوارتان برایتان اندازه است اما در قسمت ران ها احساس کشیدگی می کنید، یک شلوار سایز بزرگ تر انتخاب کنید و بپوشید. اولویت تناسب شلوار با بدن با ران هاست. ابتدا از راحت بودن ناحیه ران هایتان مطمئن شوید و سپس کمر را متناسب با آن تنظیم کنید. اغلب فروشگاه های کت و شلوار خیاط دارند و شلوار شما را برایتان سایز می کنند.

باریک و بلند ها چه بپوشند؟

دامادی

هر مدلی به شما می آید. اما همچنان باید توجه داشته باشید که کت و شلوار دقیقا برای‌تان اندازه باشد. مردانی که لاغرترند در کت‌های دولبه و ۶ دکمه خوش استایل‌تر می‌شوند. بهتر است بگویید اپل‌های کت را برای‌تان بزرگتر کنند و کمر کت را آن‌قدر بگیرند تا در آن راحت باشید. این چند نکته باعث می‌شود بدن شما در کت و شلوار دامادی تنومند‌تر به نظر برسد. شلوار دامادی زمانی قشنگ بر بدن می‌ایستد که پاهای آقا پر باشد اما صادقانه‌اش را بخواهید در انتخاب شلوار کت نمی‌توان زرنگی به خرج داد و پاهای عضلانی‌تری را به نمایش گذاشت.

اگر درشت اندامید…

کت و شلوار

اگر بدن‌تان تنومند است باید کتی با یقه آرشال بگیرید. دو لبه پایینی چنین کت‌هایی معمولا روی هم قرار نمی‌گیرد. در ضمن دقت کنید که قد کت برای قامت شما مناسب باشد و همچنین بتوانید دست‌های‌تان را به راحتی در هر دو طرف تکان دهید. انتهای قد کت باید با سرانگشتان شما هم سطح باشد. اگر صورت عریض یا گردن پهنی دارید به کراوات و یقه لباستان هم توجه کنید که خیلی تنگ و بسته نباشد درغیر اینصورت به نظر می‌رسد که می‌خواهند شما را خفه کنند. به هیچ وجه کت‌های دولبه و ۶ دکمه را نخرید زیرا شما را گنده و بد هیکل نشان می‌دهد.

مشکلات انتخاب لباس دامادی

انتخاب لباس دامادی

انتخاب لباس دامادی از کت‌وشلوار گرفته تا کفش و کمربند برخلاف آنچه ظاهر ماجرا نشان می‌دهد چندان هم ساده نیست، این انتخاب ریزه‌کاری‌ های خاص خودش را دارد، به خصوص وقتی قرار است شما هم پا به‌ پای عروس خانم در شب عروسی‌ تان بدرخشید! ما در این گزارش به شما می‌گوییم چطور می‌توانید با یک دست کت‌ و شلوار ساده یک داماد خوش‌تیپ باشید و در لباس‌ تان درست و حسابی به چشم بیایید.

رنگ دامادی

انتخاب رنگ کت‌ و شلوار دامادی یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای و شخصی است. اما قوانین خوش‌ پوشی به شما می‌گوید که بهتر است از انتخاب رنگ‌های غیر رسمی خودداری کنید. معمولا بهترین رنگ و رسمی‌ترین رنگ برای لباس دامادی رنگ مشکی است. رنگی با وقار که هیچ وقت از مد نمی‌افتد! رنگ انتخابی بعدی شما رنگ سفید است، رنگی که انتخابش کمی جسارت می‌خواهد! اگر کت وشلوار سفید را انتخاب می‌کنید بهتر است برای کمربند، کفش و سایر انتخاب هایتان به رنگ مشکی فکر کنید. در غیر این صورت برای دیده شدن در عکس‌ها باید به رقابتی تنگاتنگ با عروس خانم فکر کنید!

رنگ‌های طوسی و سرمه‌ای هم انتخاب‌های دیگری است که پیش‌رو دارید؛ انتخاب‌هایی که چندان قابل توصیه نیستند. این رنگ‌ها با وجود زیبا بودن‌شان در حالت عادی در ذات‌شان چندان رسمی نیستند و به همین دلیل اجازه نمی‌دهند که شما در لباس دامادی‌تان درست و حسابی به چشم بیایید. خودتان را در یک کت‌وشلوار طوسی در کنار لباس سفید عروس‌خانم تصور کنید، حتما با ما هم عقیده می‌شوید که با انتخاب این رنگ دست کم عکس‌های‌ تان سرد و بی‌روح می‌شوند!

مات بپوشید

یک نکته در انتخاب جنس کت‌وشلوار دامادی بسیار ضروری است و آن اینکه شما هرگز نباید سراغ کت‌وشلوارهای براق بروید! این قاعده رنگ هم بر نمی‌دارد؛ سفید یا مشکی، کت‌و‌شلوار شما باید مات باشد و بدون کوچک‌ترین زرق و برقی البته حاشیه‌ های ظریف و براقی که برای کت‌و‌شلوارهای دامادی انتخاب می‌شوند از این قاعده مستثنا هستند!

انتخاب لباس دامادی
داماد

سایز خودتان

کت‌و‌شلواری که به عنوان کت‌وشلوار دامادی‌ تان انتخاب می‌کنید، می‌تواند هر مدلی باشد؛ دو دکمه، چهار دکمه، یقه کشیده و بلند یا… همه اینها در گرو فرم اندام شماست و اینکه روی بدن شما چه مدلی قد شما را کشیده‌تر و سایزتان را جمع وجورتر کند. اما مهم‌تر از همه این موارد انتخاب سایز درست است. دقت کنید که کت و شلوارتان به خصوص در قسمت سرشانه باید درست روی‌ اندام‌تان بنشیند. اندازه کت‌وشلوار شما نباید ذره‌ای بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از سایز واقعی‌تان باشد.

روی مچ چپ شما!

مقوله ساده‌ای به نام ساعت اتفاق دیگری است که می‌تواند از شما یک داماد خوش‌تیپ بسازد توصیه اول و مهم‌تر این است که ساعتی که به عنوان ساعت دامادی انتخاب می‌کنید تمام استیل باشد. یک ساعت با بند استیل فارغ از طرح و رنگ صفحه به شما ظاهر رسمی‌تری می‌دهد. انتخاب رنگ طلایی یا نقره‌ای برای ساعت هم کاملا در گرو سلیقه شخصی شماست اما بهتر است زرد یا نقره‌ای بودن را هماهنگ با رنگ حلقه‌تان در نظر بگیرید. اما اگر به هر دلیلی سراغ ساعت بند چرمی رفتید باید به سه‌گانه بندساعت، کمربند و کفش فکر کنید. وقتی کفش و کمربندتان مشکی است یک ساعت بند چرمی قهوه‌ای با هر قیمتی و از هر برندی که باشد خوش‌پوشی شما را زیر سؤال می‌برد.

سفید بپوشید

اگر رنگ مشکی را برای کت‌ و شلوار دامادی‌ تان انتخاب می‌کنید شک نکنید که بهترین رنگ برای پیراهن شما رنگ سفید است. این ترکیب رسمی‌ترین ترکیب رنگی است که شما می‌توانید برای لباس‌ دامادی‌تان در نظر بگیرید، به خصوص وقتی آن را با دستمال گردن، کراوات یا پاپیونی با همین رنگ ست می‌کنید.
در مورد کت‌ و شلوار سفید هم بهترین رنگ برای پیراهن شما رنگ سفید است.

جیب آقای داماد!

برای جیب کوچک روی ‌کت‌تان دو انتخاب دارید؛ دستمال ابریشمی یا یک گل کوچک. انتخاب بین این دو هم کاملا سلیقه‌ای ‌است اما پیشنهاد ما دستمال ابریشمی از جنس کراوات‌تان است، چون این دستمال به مراتب ظاهر شما را رسمی‌تر می‌کند. اما اگر گل را ترجیح می‌دهید باید از یک قانون کلی پیروی کنید، آن هم اینکه باید سراغ یک غنچه کوچک بروید. یادتان باشد کوچک بودن این گل یک اصل است!

کفش

بهترین انتخاب برای یک داماد خوش‌پوش یک جفت کفش چرمی مشکی است. در مورد کت‌وشلوار سفید هم فقط باید به همین کفش فکر کنید.براق یا مات بودن کفش به عبارت بهتر ورنی بودن یا نبودن آن هم یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای است ولی توصیه ما فراموش کردن زرق و برق‌هاست، یعنی برای یک داماد خوش‌پوش بودن بهتر است یک جفت کفش چرم اعلی آن هم از نوع مات و غیر ورنی‌ اش را بپوشید!

کفش مجلسی

لباس دامادی را با کمربند ست کنید

یک کمربند چرمی مشکی دقیقا از طرح و جنس کفش چرم شما تاکیدی است بر خوش‌پوش بودن ذاتی‌تان، چه برسد به داستان دامادی! لازم به تذکر نیست که اگر شما به هر دلیلی سراغ کفشی به رنگی غیر از رنگ تاثیرگذار مشکی رفتید، کمربندتان را هم باید به همان رنگ انتخاب کنید.

دکمه سردست

اگر خیال دارید خوش‌پوشی را به حد کمال برسانید و از هر نظر یک داماد خوش‌تیپ باشید، نباید به یک پیراهن معمولی فکر کنید. پیراهن انتخابی شما باید مخصوص باشد و قابل استفاده برای یک جفت دکمه سردست زیبا. استفاده از دکمه‌های سردست علاوه بر اینکه رسمی بودن ظاهر شما را تکمیل می‌کند به شما وقار دامادی خاصی می‌دهد.

دکمه سر آستین

جوراب، مسئله این است!

آقای دامادی که شما باشید، آن هم وقتی قرار است در حدواندازه‌های یک داماد خوش‌تیپ ظاهر شوید فقط باید به یک جوراب ساده کمی تا قسمتی نازک و به رنگ مشکی فکر کنید. بلندی جوراب هم مهم است. ساق جوراب باید طوری باشد که وقتی می‌نشینید یا پا را روی پا می‌اندازید فقط و فقط جوراب به چشم بیاید. البته در مورد مقوله رنگ نیازی به یادآوری نیست که اگر کفش سفید را برای کت و شلوار سفیدتان انتخاب کردید ناگزیرید فقط و فقط به جوراب سفید فکر کنید!

صفحه 1 از 512345